Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: алфа 33- проблем с динамото

  1. #16
    започва да се пристрастява Stoian_wolf's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    смядово,шумен
    Age
    38
    Posts
    87

    Default

    моята прави същия номер както на колегата firedragon. когато запали лампата не угасва,трябва да се вдигнат 1200/1300 об/мин зада угасне лампата,а понякога угасва и когато авт.смукач и вдигне оборотите.та значи ли това че и аз трябва да и търся хлабав кабел някаде

    п.п. забравих да кажа че и аз сам и сменял четки и колектора е добре
    Last edited by Stoian_wolf; 28-01-2010 at 11:38.

  2. #17
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Stoian_wolf View Post
    моята прави същия номер както на колегата firedragon. когато запали лампата не угасва,трябва да се вдигнат 1200/1300 об/мин зада угасне лампата,а понякога угасва и когато авт.смукач и вдигне оборотите.та значи ли това че и аз трябва да и търся хлабав кабел някаде

    п.п. забравих да кажа че и аз сам и сменял четки и колектора е добре
    33ка без тоя циркаджийски номер не съм виждал, не знам дали така е било замислено, ама няма какво да се притесняваш. Палиш, чакаш 5-10 секунди и даваш газ. При мен са повече от 200-300рпм все пак
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #18
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Аз почти веднага и давах газ,че все пак в това време дето не работи добре алтернатора се разказва играта на акумулатора,а и тоците в колата са видимо доста,доста зле.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    33ка без тоя циркаджийски номер не съм виждал, не знам дали така е било замислено, ама няма какво да се притесняваш. Палиш, чакаш 5-10 секунди и даваш газ. При мен са повече от 200-300рпм все пак
    тука у търновско има една която не го прави, но сменихме лампата на таблото с резистор и паралелно на него светодиод за индикация.
    точка

  5. #20
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    37
    Posts
    1,686

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    33ка без тоя циркаджийски номер не съм виждал, не знам дали така е било замислено, ама няма какво да се притесняваш. Палиш, чакаш 5-10 секунди и даваш газ.
    Правилен отговор!!!! Печелите боза на панаира.
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    тука у търновско има една която не го прави, но сменихме лампата на таблото с резистор и паралелно на него светодиод за индикация.
    Тая я знаеме,ама никъде не каза,какъв резистор сложихте.Може и аз да се бъркам,ама не е зле пак да го кажеш!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    започва да се пристрастява Stoian_wolf's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    смядово,шумен
    Age
    38
    Posts
    87

    Default

    незнам за боза ама печелите биричка от мене като ми доидете на гости.тва ме тормозеше отдавна,даже и днес сам притягал букси в студа

  8. #23
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Тая я знаеме,ама никъде не каза,какъв резистор сложихте.Може и аз да се бъркам,ама не е зле пак да го кажеш!
    Би трябвало да са сложили нещо м/у 300 и 500 ом-а, но нека каже колегата, че и на мен ми стана интересно.

  9. #24
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тука вече ме хванахте на тясно. колко вата беше крушката на таблото, че не си спомням 1 или 2 вата.
    върти ми се нещо че сложихме 130ома 5или 10вата резистор /от тия белите правоъгълни/ че да не грее много когато е на контакт колата. като запали двигателя през тоя резистор не тече ток и не се нагрява. направо на буксите го запоихме с хубаво изолирани крачета. вместо крушка - светодиод и последователно на него резистор от 680 до 820 ома. сменихме и другите крушки направо със светодиоди също.
    точка

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Те тука и ти уцели десятката.Сега вденах,защо динамото не се възбужда на нашите от ниски обороти,на които иначе си зарежда.Малка е лампата.На другите кочини е от 5 до 10 вата и за това повечето започват да зареждат без да е нужно да ги газиш.А бас държа,че сте турили нещо около 15-30 ома.Грубата сметка за толкова ми говори!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точно това е проблема. изглежда са сметнали лампата на границата, обаче като сложиш пада по кабелаците + промяната на самата жичка на лампата и ето го ефекта.
    резистора го сложихме вътре в таблото с инструментите и на мощност го преоразмерихме поне 2-3пъти така че да не грее много когато е на контакт колата. ако някой има разглобено табло да погледне колко вата е крушката, ще го сметнем. ако е 2вата значи сме сложили 68ома на 5-6вата. то не че не може по-малко да е но тогава ще се отдава много топлина върху него.
    точка

  12. #27
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Аз съм човека с таблата Крушката е 1,2W
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами значи който иска да пробва първо със 100ома на 5вата за по-сигурно и ако има нужда ще се намали още. те са стотинки тия съпротивления.
    точка

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •