Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Призовка от Пътна Полиция,Въпрос?

  1. #1
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default .

    .
    Last edited by TS; 28-01-2010 at 21:15.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    Така,днес комшийте ми дадоха някаква призовка от Пътна Полиция? Принципно не се ли получават лично тези неща?

    Гледам,че не е обосновено и извършеното нарушение?

    Пише номера на колата,извършено е на 01.07.2009??? Не ми ли се връчва малко късничко? и часа е написан. Само това е описано,нищо конкретно. Принципно до сега не съм получвал такива честитки.

    Ще съм благодарен на по-запознатите хора да кажат нещо по-въпроса.
    Обикновено така се получава, когато нарушението е снимано /за това е по пощата / и е в друг район /за това е закъснението/.
    Last edited by old alfist; 23-01-2010 at 13:46.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Аз минах по тоя път ... Призоваха ме със стикер на колата, с написан на ръка личен GSM-номер...
    Оказа се, че иде реч за нарушение, регистрирано с видекамера - небезизвестната (и нелегална поне към Април миналата година) система TFR-1M. Отделно намерението на чичко полюцай беше съвсем явно да изкара някой лев от мене, но това е друг въпрос.
    Та по същество - при регистриране на нарушение с видеоконтрол, срока за призоваване е 2 (две) години ?!? (обясниха ми го съвсем надлежно в КАТ). От тука е забавянето. Отделно от това, са длъжни да ти връчат призовката лично - тия номера с добросъвестните съседи не минават в съда ...
    Моя съвет - отиди и виж за какво ще искат да ти пишат акт. Много важен момент - ако ти допишат акта в КАТ, и съставителя не присъства, а дописващия играе ролята на свидетел - АКТА НЕ ВАЖИ ! Имаш два варианта - подписваш акта С ОСОБЕНО МНЕНИЕ, намираш си адвокат, и съдиш КАТ - печелиш на 100%, като освен погрешната процедура по съставянето на акта, адвоката ще намери поне 3 грешки в самия акт
    Другия вариант (малко безсмислен) е да подпишеш пак с особено мнение, и да пуснеш в три-дневен срок възражение в КАТ. Почти сигурно е, че ще те отсвирят. Ако са ти наложили в акта глоба от 150 (примерно) лева, началника ще преразгледа акта, и ще ти шибне глоба от 50лв, която е НЕОБЖАЛВАЕМА - т.е. пари ще ти вземат със сигурност.
    Ако ги съдиш - ще изкараш 6 месеца като мене без талон, но няма да платиш глобата, няма да ти вземат точки, и КАТ ще плати всички разноски по делото - т.е. ще ги изцакаш за това, че не си познават закона
    За умниците, дето сега ще вземат да ме оплюват и критикуват - пиша всичко това от личен опит - на 20.12.2009 излезе решението на съда, което анулира постановлението на КАТ по горепосочените причини.
    Всичко опира до това, да ти се занимава, колега, и да не се предаваш на системата. Успех !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Alfa User, колега всичко много хубаво, но колко излиза подобно приключение? Говоря за това колко се заплаща на адвоката ?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Alfa User, колега всичко много хубаво, но колко излиза подобно приключение? Говоря за това колко се заплаща на адвоката ?
    Колегата спомена и е логично всички разноски да поеме КАТ, така , че какво ти пука
    Last edited by Доко; 23-01-2010 at 16:21.

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Дефакто избирам си, който адвокат ми е на душата и независимо колко пари иска накрая КАТ плаща ? (до сега не съм имал вземане-даване в съдилищата и дай Боже да не ми се налага за в бъдеще. Затова въпросите ми може да изглеждат ламерски ).
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    Предполагам ,но колегата ще каже така ли е,аз вкарвам логика само
    Last edited by Доко; 23-01-2010 at 16:26.

  8. #8

    Default

    Надали КАТ ще ти плати след това адвоката като разноска по делото......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    и КАТ ще плати всички разноски по делото - т.е. ще ги изцакаш за това, че не си познават закона
    !
    Това според мен означава ,че адвоката си взима хонорара от КАТ, а на "КАТ" не му пука. Под "КАТ" разбирай дебели държавни чиновници с пагони, и не им пука защото плащат с нашите пари.
    Last edited by Доко; 23-01-2010 at 17:58.

  10. #10
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Хм, ще следя тука, че и мен ме снимаха миналата седмица
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #11
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Дефакто избирам си, който адвокат ми е на душата и независимо колко пари иска накрая КАТ плаща ? (до сега не съм имал вземане-даване в съдилищата и дай Боже да не ми се налага за в бъдеще. Затова въпросите ми може да изглеждат ламерски ).
    Е накрая КАТ плаща , ако ти спечелиш делото предполагам
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  12. #12
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Щом комшиите са я получили, значи е невалидна.ТИ не си се подписал, съответно не си получил нищо.Ако възоснова на ТОВА осъдиш КАТ ще ти плати всичко, стига това да е причината.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Е накрая КАТ плаща , ако ти спечелиш делото предполагам
    Тънкия момент е риска да загубиш делото. . .

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Аз лайшки бих посъветвал колегата като ходи в КАТ да не си носи книжката и особено синия талон.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  15. #15
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Няма такъв момент ...
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •