Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Газов инжекцион, боксер

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default

    здр.колеги, най-после го монтирах инжекциона,евала на хората дето го монтират за 2 дена..,аз го слагах ....дена. но както и да е , сега предстои да се справя със софтуера и имам нужда от помощ - при първото пускане на гас отбелязах следните неща - сензорите работят коректно но когато мине от бензин на гас ,газовите инжектори тръгват но бензиновите не спират и колата работи но лошо,като се има предвид че използувам газов комп за 8 цилиндъра къде бъркам? инжекциона е Бигас
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    трябва да прекъснеш захранването на бензиновите инжектори с реле.
    точка

  3. #33
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    трябва да прекъснеш захранването на бензиновите инжектори с реле.
    Става дума за ГИ.

    ---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

    Quote Originally Posted by hammar View Post
    здр.колеги, най-после го монтирах инжекциона,евала на хората дето го монтират за 2 дена..,аз го слагах ....дена. но както и да е , сега предстои да се справя със софтуера и имам нужда от помощ - при първото пускане на гас отбелязах следните неща - сензорите работят коректно но когато мине от бензин на гас ,газовите инжектори тръгват но бензиновите не спират и колата работи но лошо,като се има предвид че използувам газов комп за 8 цилиндъра къде бъркам? инжекциона е Бигас
    Направил си невъзможното. Кои кабели на бензиновите дюзи сряза?
    Last edited by robygas; 08-06-2010 at 21:40.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Става дума за ГИ.

    ---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:35 ----------



    Направил си невъзможното. Кои кабели на бензиновите дюзи сряза?
    както пише в инструкцията за монтаж, замерих напрежението от двата кабела към инжекторите към масата и срязах този с по ниското напрежение, демек имаше червен и жълт, срязах жълтия
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  5. #35
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Да ти кажа честно изобщо не разбирам за какво говориш. Пък и не ползвам инструкциите за монтаж освен за сверка на някой цвят, но към бензиновите дюзи при ГИ вървят 8 кабела / 4 двойки за 4 цилиндъра/като всеки от тях е съответно с точно определено място. Прекъсват се обикновено преди дюзите и то само на импулсния кабел а не на + и са с определена посока -кой е към дюзата и кой към бензиновия комп. като се следи и последователноста на цилиндрите. Същата последователност се ползва след това и при газовите дюзи.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #36
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вярно че ГИ беше. значи от бензиновите инжектори излизат 4 червени кабела които се събират в една точка и после отиват на реле от където получават захранване. трябват ти другите 4 жълти по които идва управлението от ЕКУ-то. те също се събират в една точка и един кабел отива в ЕКУ-то. значи него трябва да прекъснеш. на частта която отива към еку-то закачаш заедно 4-те кабела на ГИ които са вход бензинови инжектори. 4-те кабела на ГИ които са изход бензинови инжектори ги връзваш заедно и после към жълтия кабел който отива към общата точка на 4-те жълти кабели на бензиновите инжектори. я дай най-добре схемата за монтаж да я видим.
    както ти казах, тия инжектори отварят едновременно и се управляват от един канал.това е особеното.
    точка

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default

    благодаря колеги,вързал съм кабелите правилно,за всяка дюза поотделно,не знаех че мога да ги вържа на куп - причината да не се изключват бензиновите инжектори беше друга-непонятно за мен на кулпунга за бен.иж. от към компа кабелите за всеки инжектор бяха свързани(окъсени) посредством едно мосче приличащо на клема - затова не съм му обърнал внимание досега.махнах ги тия "клемички"и бенз.инж. се изключиха при преминаването на газ.
    сега настойката нещо не мога да докарам,при задаване на пълногрупно впръскване хич не работи добре ,тракат инжекторите,се едно на 3 цил...
    когато задам последователно нещата се се пооправят инжекторите утихват, но оборотите когато подам гас и задържа играят-ту тръгва добре ту се влошава,празния ход също е нестабилен-според мен бенз.комп се опитва да корегира спрямо ламбдата?,
    автокалибровката също не мога да я докарам -гасне мотора към края на процедурата.
    Въобще голям таралеж си вкарах в гащите
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  8. #38
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не можеш да направиш автокалибрацията щато тоя софтуер поддържа тази функция само в оригинал. С пиратските копия е така...

    Второто нещо е, че всички коли които са "Фул груп" както е и твоята си се настройват много тегаво на празен ход и в преходния режим.
    Last edited by robygas; 10-06-2010 at 00:07.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #39
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by hammar View Post
    благодаря колеги,вързал съм кабелите правилно,за всяка дюза поотделно,не знаех че мога да ги вържа на куп - причината да не се изключват бензиновите инжектори беше друга-непонятно за мен на кулпунга за бен.иж. от към компа кабелите за всеки инжектор бяха свързани(окъсени) посредством едно мосче приличащо на клема - затова не съм му обърнал внимание досега.махнах ги тия "клемички"и бенз.инж. се изключиха при преминаването на газ.
    сега настойката нещо не мога да докарам,при задаване на пълногрупно впръскване хич не работи добре ,тракат инжекторите,се едно на 3 цил...
    когато задам последователно нещата се се пооправят инжекторите утихват, но оборотите когато подам гас и задържа играят-ту тръгва добре ту се влошава,празния ход също е нестабилен-според мен бенз.комп се опитва да корегира спрямо ламбдата?,
    автокалибровката също не мога да я докарам -гасне мотора към края на процедурата.
    Въобще голям таралеж си вкарах в гащите

    Колега, шума на инжекторите обикновено означава, че са за ремонт. Тези дюзи са калибрирани различно за различните мошности на двигателите. Не казвам, че няма да станат, но доколкото разбрах използваш уредба от 8 ц. кола и макар да ползваш само половината предполагам мошноста за която са предвидени е доста по-различна от твоята.
    Другото е, че тракането на дюзите говори за износване на Пистоните им което автоматично води до нееднаквата им работа. Обяснено просто- тракащия инжектор пуска повече гориво от нормално работещия, което за твоята кола е пагубно. Ако един 6 или 8 цилиндров мотор може да си позволи отклонение в работата на някоя дюза и това да не се усети защото двигателя има ресурс то при теб нещата са други.

    Сега един съвет: -Пробвай да задържиш оборотите /ако се налага като ги застопориш с една отвертка/ така че да не мърдат и тогава пусни автокалибрацията. Ако пак те изхвърли опитай отново като малко ги повишиш. Просто трябва да са абсолютно стабилни, а не да се клатят като ги държиш с педала.
    Last edited by robygas; 11-06-2010 at 11:23.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by hammar View Post
    благодаря колеги,вързал съм кабелите правилно,за всяка дюза поотделно,не знаех че мога да ги вържа на куп - причината да не се изключват бензиновите инжектори беше друга-непонятно за мен на кулпунга за бен.иж. от към компа кабелите за всеки инжектор бяха свързани(окъсени) посредством едно мосче приличащо на клема - затова не съм му обърнал внимание досега.махнах ги тия "клемички"и бенз.инж. се изключиха при преминаването на газ.
    сега настойката нещо не мога да докарам,при задаване на пълногрупно впръскване хич не работи добре ,тракат инжекторите,се едно на 3 цил...
    когато задам последователно нещата се се пооправят инжекторите утихват, но оборотите когато подам гас и задържа играят-ту тръгва добре ту се влошава,празния ход също е нестабилен-според мен бенз.комп се опитва да корегира спрямо ламбдата?,
    автокалибровката също не мога да я докарам -гасне мотора към края на процедурата.
    Въобще голям таралеж си вкарах в гащите
    Можем да опитаме нещо. Какво направих аз? Също съм с пиратски софтуер (функциите са доста орязани), но с него с него свалих сигурно стотици файлове с настройки за различни марки и модели. Когато си смених инжекторите с по-големи, просто заредих файл с настройки за моя двигател. Заработи сравнително добре… Имай предвид, че аз също съм с едновременно (фулгруп) отваряне на четирите инжектора. После се наложи да вдигна на налягането, защото при задаване на описаното за файла при пълно натоварване падаше доста. И след това направих някои корекции (с този софтуер не може да ровиш по целия мап а само по осем диапазона, както си забелязал) в движение, естествено, извънградско по показанията на ламбда сондата. Явно, че файла с настройките си иска изпипване за конкретната кола, но пък и си носи правилната като характер горивна карта, което е добра база за донастройки. Поне при мен проработи този начин.
    Та, ако искаш напиши за какъв автомобил става въпрос, какъв е двигателя и какви са газовите инжектори (тип и размер) и аз ще ти пратя файлове да си играеш. Това може да стане утре, защото информацията е на един комп в работата. Не казвам, че при теб ще проработи, но нищо не пречи да опиташ.
    Лудия

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default

    колеги,благодаря ви много,днес продължавам с експериментите, тази уредба с която се заиграх ,преди е била монтирана на шкода фабия 1,4 и е работила добре, рейката е валтек с диаметър 2,5 -ако се налага ще ги намаля , но първо да пробвам с настройките,през седмицата нямах много време.довечера ще докладвам какво съм направил..
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default

    колеги,стана работата,с подходящия софтуер от раз се калибрира и двигателя заработи доста добре на газ - стабилен празен ход и високи обороти,сега остава да разуча софта и да направя корекции в движение.
    единственото нещо което ме притеснява е тракането на един от инжекторите(другите 3 почти не се чуват при отворен капак) дайте съвети какво да го правя?
    слагам снимки да видите какво съм направил:
    http://hammar.snimka.bg/details/data.469894.19188909

    http://hammar.snimka.bg/details/data.469894.19188916

    http://hammar.snimka.bg/details/data.469894.19188924

    http://hammar.snimka.bg/details/data.469894.19188913
    Last edited by hammar; 13-06-2010 at 08:12.
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  13. #43
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Това пък какво общо има с Би газ?????????
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #44
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    малиии, голяма паяжина си сътворил. не ти ли е малко височко изпарителя.
    точка

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Това пък какво общо има с Би газ?????????
    само рейката е валтек, другото е същото, а относно въпроса на колегата kolev , изпарителя е под горното ниво на антифриза и загрява отлично - 80 - 90 С , имах известни съмнения относно мястото на изпарителя ,и даже промих цялата система преди да го сложа .
    днес съм минал над 100км. на газ и съм доволен колата върви добре само с една автокалибровка,не ми е ясно как се правят настройките в движение? и още нещо - един от инжекторите трака повече от другите -дайте съвет как се ремонтира?
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •