Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Колебания и въпрос относно покупка на 159 1.9JTD vs. Нисан Кашкай

  1. #1

    Default Колебания и въпрос относно покупка на 159 1.9JTD vs. Нисан Кашкай

    Здравейте колеги

    От някоко месеца съм се позамислил за смяна на колата от подписа. Бюджет около 30к.
    Колебая се между Alfa 159 1.9JTD 150hp (няма значение седан или SW) и ... (изненада ) - Нисан Кашкай 2WD 1,6 115hp бензин (в момента за нисана има промоция и варианта с повечко екстри е около 31 000 лв.)
    Та ще ви бъда благодарен ако споделите впечатления, особено ако някой има впечатления от кашкай. Моля не сравнявайте двата автомобила, защото те са несравняеми и са от съвсем различни класове. Ще ми бъдат полезни повече мнения, които са за единия или другия автомобил сами по себе си, като комфорт, поведение на пътя, здравина и текущи разходи.
    Иначе на сърце ми е естествено алфата, но с разума си клоня към нисана. Освен това кашкая ще е нов, а алфата, която мога да си позволя - на 3-4-5 години.
    Правя годишен пробег 15-20 000 км, от които 3/4 в града. Искам колата, която карам, да ме кара да се усмихвам, когато седна зад волана, освен това да е със здрава ходова част (заради българските пътища), да не създава много проблеми (защото не разбирам хич от коли и съм зависим от сервизи и майстори) и да е с разумни текущи разходи. И не съм състезател, по-скоро съм улегнал тип
    Предварително благодаря.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Здравейте колеги

    От някоко месеца съм се позамислил за смяна на колата от подписа. Бюджет около 30к.
    Колебая се между Alfa 159 1.9JTD 150hp (няма значение седан или SW) и ... (изненада ) - Нисан Кашкай 2WD 1,6 115hp бензин (в момента за нисана има промоция и варианта с повечко екстри е около 31 000 лв.)
    Та ще ви бъда благодарен ако споделите впечатления, особено ако някой има впечатления от кашкай. Моля не сравнявайте двата автомобила, защото те са несравняеми и са от съвсем различни класове. Ще ми бъдат полезни повече мнения, които са за единия или другия автомобил сами по себе си, като комфорт, поведение на пътя, здравина и текущи разходи.
    Иначе на сърце ми е естествено алфата, но с разума си клоня към нисана. Освен това кашкая ще е нов, а алфата, която мога да си позволя - на 3-4-5 години.
    Правя годишен пробег 15-20 000 км, от които 3/4 в града. Искам колата, която карам, да ме кара да се усмихвам, когато седна зад волана, освен това да е със здрава ходова част (заради българските пътища), да не създава много проблеми (защото не разбирам хич от коли и съм зависим от сервизи и майстори) и да е с разумни текущи разходи. И не съм състезател, по-скоро съм улегнал тип
    Предварително благодаря.
    Всичко е ОК,ама двете коли наистина са несравними.Незнам за Кашкая,но съм увал хубави неща за него,но на вид си е доста гадничъкЗа 3-4 годишна 159-ка,определено ще дадеш доста по-малко от 30 000 лв.Ето един пример http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...691&f1=details
    Като поведение на пътя,мога да споделя само за 159 и то немного,аз съм доволен от поведението на пътя,даже смея да твърдя че е фантастично
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Колегата ми, с който работим заедно има Кашкай, само че 2.0 ДЦИ Ултимат. Купи го преди 2 години и като цяло е много готина кола. До сега е навъртял към 35000 км и не е имал проблеми изобщо. Само ключалката на багажника се беше разхлабила и това му е бил единствения проблем. Обслужването му е към 700 лв (пълното) и според мен изобщо не е евтино. Неговата е 4х4, а може и само на предно. Разхода градско е максимално през зимата, градско 9.

    Тествай ги и двата, но аз не бих взел 159-ка, ако карам повече, че това 12-13 нафта градско да гори не е кола за мен. Другия вариант е 2.4, та като знаеш че гори поне и ще навървява.
    Лично за мен 4х4 кола е МНОГО ПО ПРАКТИЧНО, но 159-ката има УНИКАЛНА ВИЗИЯ.
    Last edited by georgyg; 24-01-2010 at 11:40.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Всичко е ОК,ама двете коли наистина са несравними.Незнам за Кашкая,но съм увал хубави неща за него,но на вид си е доста гадничъкЗа 3-4 годишна 159-ка,определено ще дадеш доста по-малко от 30 000 лв.Ето един пример http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...691&f1=details
    Като поведение на пътя,мога да споделя само за 159 и то немного,аз съм доволен от поведението на пътя,даже смея да твърдя че е фантастично
    Благодаря за мнението колега. Естествено че кашкая отстъпва много по отношение на екстериор и интериор. Погледнах към линка за 159-ката. И аз видях, че се намират вече 159-ки по за 20к. Между другото, може ли да споделиш нещо относно здравина и разходи по обслужването на твоята 159-ка?

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Колегата ми, с който работим заедно има Кашкай, само че 2.0 ДЦИ Ултимат. Купи го преди 2 години и като цяло е много готина кола. До сега е навъртял към 35000 км и не е имал проблеми изобщо. Само ключалката на багажника се беше разхлабила и това му е бил единствения проблем. Обслужването му е към 700 лв (пълното) и според мен изобщо не е евтино. Неговата е 4х4, а може и само на предно. Разхода градско е максимално през зимата, градско 9.

    Тествай ги и двата, но аз не бих взел 159-ка, ако карам повече, че това 12-13 нафта градско да гори не е кола за мен. Другия вариант е 2.4, та като знаеш че гори поне и ще навървява.
    Лично за мен 4х4 кола е МНОГО ПО ПРАКТИЧНО, но 159-ката има УНИКАЛНА ВИЗИЯ.
    Благодаря за мнението колега. Тествах един кашкай, който беше 2.0 бензин, автоматик (т.е. CVT). Прилична динамика, добра видимост, интериора е сравнително о.к., макар и по-зле дори от 156, вози малко твърдичко. На 159 не съм се качвал. Между другото това дето си писал за 12-13 нафта градско ми се струва много. По каталог дават разход в града 8,1, дори това да е занижена стойност не ми се вярва да е повече от 10. Откъде имаш тези данни. А пък и сегашната ми 156 не ми дава повече от 8 разход в града, разбира се тя е с 200 кг по-лека от 159-ката.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами данните колегата ги има от други хора от форума с 159ки 1,9 Не ги гледай тия работи по книжките какво пишат...Там под "градско" едва ли са имали предвид нашето Софийско градско, където 2км ги минаваш 40мин (във Варна също дочувам, че е зле трафика)...А иначе ето тук може да прочетеш за разхода на форумните 159

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=27651&page=10
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Мдаа, верно че трафика във варна си го бива. Пък и разхода зависи от стила на каране и т.н. ОК, приемам това че разхода е над 10 градско. Ама наистина тогава ще се замисля за 2.4 а не за 1.9
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    159 гори повечко от 156, но какво те кара да мислиш, че БЕНЗИНОВ Кашкай ще гори по-малко от 15/100 в София, особено ако е 4Х4 ?!? Плосът на Кашкая е, че можеш да си го купиш чисто нов, но гаранционното обслужване и каското (от 2та година, като изтече 2% промоция на Евроинс за коли от техният холдинг Авто Юнион) ще те бият много лошо през джоба.
    Колегите със 159 твърдят, че окачването и е по-здраво от на 156, както и по-евтино, така че положението в тази област няма как да е по-зле от сегашното ти
    Колкото до колегата, който се възмущаваше от разхода на 159 градско, трябва да пробва А6 TDI и после да говори отново, че Алфата харчела много
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8

    Default

    Съгласен съм, че разхода на гориво при алфата (нафтова) и кашкая (бензинов) ще бъдат приблизително еднакви. Въпреки че аз имам предвид кашкай с предно предаване, а не 4х4. Наистина е положително, че окачването на 159 е по-здраво и по-евтино от 156. Ако е така, това е един голям + за алфата . Това за гаранционното обслужване и каското не бях го проучил. Благодаря за ценните данни колега RPWWD
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  9. #9

    Default

    Гледам си споменал 1,6 бензинов Кашкай, което според мен е много спънат вариант и макар да е нова си е автогол. Ако ще е японката, поне да е 2-ка дизел или по-голям бензин, за да може да се сравни със 159-ката по параметри някакви, макар да е несравнимо. При всички положения 1.9JTDm си е динамичен и икономичен, за нисаните нямам идея.
    Arena Coast Customs

  10. #10

    Default

    ако взимаш Нисана поне да е ДЦИ.Бензиновия няма да ти е "оферта" ...ако е такъв паркетник по добре някоя Тойота рав.
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  11. #11
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Съгласен съм, че разхода на гориво при алфата (нафтова) и кашкая (бензинов) ще бъдат приблизително еднакви.
    Кашкая ще гори поне с 3/100 повече от Алфата, сметката ти си я прави. Пък и честно казано не виждам смисъл от джипоподобно возило, което не 4Х4
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    При дизела разликата от Кашкай-а и 159-ката ще е поне 3+ литра в полза на Кашкай-а,у което лично за мен е много сериозен довод да се избегне 159-ката. Ако не караш много 159-ката си е отличен изобр. Ще върви доста повече от СУВ-а и на дълъг път ще гори по-малко, но градско не мога да повярвам, че дава около 12-13 НАФТА, което ми се струва абсурдно много.
    Багажника на 159-ката е доста по-голям, но Кашкай-а има повечко пространство за пътниците на задните седалки.

    п.с. в 159-ка съм се возил 2 пъти и не мога да бъда 100% обективен, а в Кашкай-а поне 4-5000 км.

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Кашкая ще гори поне с 3/100 повече от Алфата, сметката ти си я прави.
    Ако е вярно това колко гори 159-ката, бензиновия ще гори 1-2 литра мо-малко, а дизела може би до 4-5.

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Пък и честно казано не виждам смисъл от джипоподобно возило, което не 4Х4
    Аз лично също.
    Last edited by georgyg; 24-01-2010 at 19:30.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  13. #13
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Ако е вярно това колко гори 159-ката, бензиновия ще гори 1-2 литра мо-малко,
    Стига бе, не мога да повярвам, че бензинов СУВ ще падне под 15/100 градско. Карал съм новият Рав 4 2,0 бензин, автоматик - 16/100 в София...
    Лично аз не бих предпочел тази комбинация, но всеки има право на избор и виждане по въпроса. Ако си взема 159 изобщо няма да я троша по разбитите софийски/варненски улици, а ще си я карам основно на дълго. За разликата от 10000 лева, която ще му остане между цената на Нисана и 3 годишната 159, колегата спокойно може да си купи и една малка икономична градска кола и да си гледа кефа.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    че тоя Нисан си е лека кола, вдигната леко
    не може да се сравнява с РАВ4
    според мен при нормално каране няма да гори повече от 11-12 в София

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  15. #15
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Sev View Post
    че тоя Нисан си е лека кола, вдигната леко
    не може да се сравнява с РАВ4
    според мен при нормално каране няма да гори повече от 11-12 в София
    Ми ако Кашкая е лека кола, но и Х-Трейла е лека кола, и РАВ4 е лека кола(все пак е на платформа на КУрола). И вервай ми, доста време съм карал новия РАВ4 и няма никви предимства спрямо кашкая - вози много по-твърдо, направо си друса, двигателя 2,2 дизел 136 коня е по-слаб и много по-шумен, ужасно е тесен, малък багажник, задната врата е отвратителна, като на хладилник, правена за Япония и се отваря наопаки, като проходимост и задвижване са напълно равностойни.

    Без майтап, майка ми си купи такъв Кашкай+2 през септември, с 2-литров дизел 150 коня на Рено и 6-степенен автомат JATCO.

    Окачване, двигател, абе всичко с изключение на карУЦерията е 1:1 с Нисан Х-Трейл и Рено Колеос.

    Клиренса е 20 см, вози много приятно, набира се като глист (щото е доста по-малко килограми от 159), наистина огромен багажник(за кашкай +2 става дума), данъчен кредит, абе перфектната кола за България. Вече е на почти 10 000 км и засега дори и крушка не е изгоряла. Аз лично съм му навъртял около 2 000 км и много ме кефи - за всекидневна кола е по-практична от лека кола като 159, особено по лунния пейзаж в София.

    А, тук станало дума и за разхода - на дълъг път гори около 6,5- 7, в София максимума, който е достигал, е 9,5-10 л/100 км, и то в последните студове (с двойно задвижване на AUTO).

    Кашкая на майка ми е най-високото ниво на оборудване с кожа, панорамен покрив, 17-цолови джанти, ксенонови фарове, подгряване на седалки, навигация (работеща, дори кирилизирана, знае всички малки улички не само в София), Bluetooth, камера за задно виждане, безключов достъп, автомат и квото се сетиш още(на практика всичко, което може да се накачули на тази кола) и без отстъпките струваше 62 бона и некви стотинки, направиха отстъпка 7%, после извади и 20% ДДТ-то и сметайте колко излиза. Да, 46 000 левчета. Мдааа.

    Но както и да е - 159 и Кашкай са несравними коли, а според мен тоя СУВ с 1,6 бинзиново моторче ще е пълен мъртвец.
    Last edited by pinko; 25-01-2010 at 00:15.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •