Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Колебания и въпрос относно покупка на 159 1.9JTD vs. Нисан Кашкай

  1. #16
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Не, че съм пристрастен колега @Peter_63, ноо да отбележа някои простички факти!

    159:

    1.Уникален, всекидневно радващ окото и дълбоко запомнящ се външен вид!
    2.Присъщ за марката комфортен, спортен и шумоизолиран интериор с високо качество на вложените материали!
    3.Прецизно създаден, мощен, икономичен и високо надежден дизелов мотор (бензиновите също, не са лоши) !
    4.Надежден и с 5 звезди за сигурност от EURO NCAP!
    5.Добре измислено и сполучливо окачване с евтини резервни части и поддръжка!

    Извод: Един сигурен,вълнуващ и наистина впечатляващ автомобил!
    Заслужава всеки един лев похарчен за него и винаги ще ви радва със спортния си нрав!

    Кашкай:

    1.Скучен екстериор и още по-скучен интериор с ниско качество на използваните материали!
    Силно впечатление прави изобилстващата и типична за Японците простовата,сива,евтина, и тънка пластмаса!
    2.Предлаганите двигатели също с нищо не могат да те грабнат! Стари разработки (ЕВРО 4), дизелите са на Рено (нищо особено)...за бензиновите, не съм сигурен!
    3.За окачването нямам впечатления.

    Извод: Поредния комерсиален и безличен псевдо "СУВ" пръкнал се на пазара!
    Няма даже и 1 основателна причина за да си го купи човек!

    п.п. Въпроса, не е в това да си купиш какъв да е нов автомобил, а именно в това да си купиш ПРАВИЛНИЯ автомобил, макар и не нов... (личен опит)
    Last edited by ЗМЕЯ!; 25-01-2010 at 20:51.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  2. #17

    Default

    Според мен , ако не е 4х4 забрави.
    А по въпроса - колкото и да ми е неприятно - новото си е ново.

  3. #18

    Default

    Здравейте отново колеги, наистина мненията ви досега са ми много полезни.
    Мдаа, тук виждам много гласове против бензиновия 1.6 мотор на кашкай, сериозно ще се замисля. Въпросът е че дизеловите варианти излизат над възможностите ми. Остава варианта за 2.0 бензин 140 кс. Всъщност такъв и тествах, само че беше кашкай+2 4х4 CVT. Динамиката беше добра, пък и на мен не ми трябва нито това +2 (освен възможността за данъчен кредит), нито 4х4 (на мен ми трябва градска кола), нито авт. скоростна кутия (което е глезотийка, ама аз предпочитам левия ми крак да е зает с нещо). Така че варианта кашкай 2WD 2.0 л. мех. ск. кутия е ок за мен. Всъщност причината изобщо да се замисля за нисан кашкай бе въпросът за здрава и надеждна градска кола. Нисан кашкай се води кросоувър, и сякаш не е истински СУВ. Затова реших, че кола с висок клирънс и предполагаемо здраво окачване е ок за градска кола и за преодоляване на дупки, бордюри и пр. Нисана е с 30-тина см по-къс от 159-ката и 2-литровата бензинка тежи с около 200 кг по-малко от 159 1.9ЖТД. Разходът ще е по-голям, но това мога да преглътна.
    Колегите georgyg и pinko имат преки впечатления от кашкай и техните мнения са общо взето в унисон с моите. Благодаря колеги . Колеги със 159 с изкл. на Mury все още не са се произнесли по темата, така че ще почакам и за техни мнения, дано се престрашат . Много е изненадващо за мен, че на този етап се пише повече за нисана, отколкото за 159, имам предвид като преки впечатления.
    Колега RPWWD, идеята ти за 159 + малка градска кола е много добра, това също е опция върху която мисля.
    Какво ще кажете за още една възможност - Алфа Кросвагон.
    Колега zmeycho, абсолютно съм съгласен относно мнението ти за 159, само не съм сигурен за точка 5 (за доброто окачване и евтините части и поддръжка). Затова и очаквам колеги, които имат 159 да се изкажат по този въпрос.
    Между другото, мнението на жена ми : "Абе я си карай още 156-цата, щото е разкошна кола и аз се чувствам идеално в нея, пък си вземи една малка кола за всеки ден. След 1-2 години - 159-ка, остави го тоз нисан" . Жените имат страшна интуиция и трябва да се вслушваме в тях, какво ще кажете
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  4. #19
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Правилно е казала жена ти! Както и мойта ми каза:"Ако ще е 159, само цвят бордо" и виж на кво се нахендрих!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    колега, карай го този 1,6
    всеки си има различни изисквания
    естествено че ако си свикнал с мощна кола, тази ще ти се струва мудна
    но според мен ще се движи съвсем нормално

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  6. #21
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Колега Peter_63 , жена ти е завършен флийт мениджър, послушай я
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by Sev View Post
    колега, карай го този 1,6
    всеки си има различни изисквания
    естествено че ако си свикнал с мощна кола, тази ще ти се струва мудна
    но според мен ще се движи съвсем нормално
    Трябва да се тестват 2-та автомобила и да се прецени коя повече ти допада. Наистина 1.6 е малък двигател и аз лично бих взел 2.0 бензин. Само предно е малко майтап, но

    п.с. zmeycho -
    1. Двигателите на 159-ката също са ЕВРО 4.
    2. Евтина подръжка, няма дори и в Корса вече
    3. Разхода на гориво е много сериозен в полза на Кашкай-а (за дизела). Просто 159-ката според мен под 180 к.с. не трябва да се гледа. Може би като излезнат 1.8 ТБИ ще са по-леки и съответно малко по-нормални като разход, при нормално каране де.
    4. Кашкай-а също има 5 звезди сигурност.
    5. Може и да изглеждат евтино пластмасите, но на колегата на колата вече 2 години не са се разтракали дори и на най-големите студове.

    Твърдо НОВАТА кола е по-добре от 3-4 годишна 159-ка, освен ако не се гледа цената де.

    п.с. Сега погледнах цените на ММ и съм направо шокиран. Бензиновата 159-ка е 42500 с 1.8 MPI мотора с 10000 лв отстъпка. Мисля, че в Италия започваха 20000 Евро 1.8 TBI цените, което с оглед сегашната ситуация на криза е доста по разумно.
    Само за информация на колегате ми Кашкай-а преди 2 години струваше 55000 лв КЕШ. Оборудването му е всичко без НАВИГАЦИЯ и е с ръчни скорости и 16-ки, а в момента съм сигурен, че ще е доста по-малко като пари.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  8. #23
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    И колко ще струва този Кашкай след 3 години и къде отиват тези пари платени на Рено Нисан
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #24

    Default

    Тя пък алфата така държи цена, че...........

  10. #25
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Тя пък алфата така държи цена, че...........
    Да, ама той няма да я купува нова от шоурума, та да хвърли едни 30 бона на вятъра за 3 години, а точно това ще се случи ако си купи Кашкай.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    едва ли ще намериш някой, който да ти даде реални и безпристрастни мнения и за двете коли - т.е. да е карал достатъчно дълго и двете, за да ги сравни. всичко останало е "за другата не знам, но моята е...". от моя опит най-близкото, до което бих могъл да се доближа е микрата на жена ми (1.5 dCi) - от новите "с опулените фарове" и моята 159-ка и двете са горе-долу на едни и същи километри. това което мога да кажа за нисана е, че наистина уникало здраво окачване - няма да изпадам в подробности относно конкретната ситуация, но след преминаването на въпросния пресечен терен, колата беше със счупена на две предна броня (картера съвсем здрав), потрошен на сол подкалник, включително кутийката с бушоните, която е точно над лявата гума... НО по окачването нямаше нищо нито мръднало, нито изкривено, нищо че докато го проверяваха видях че изглежда все едно направено от ламарина (така поддаваше). не съм убеден, че моята кола би оцеляла на същото мясо, най малкото би остана "на кантар". другото за 159 като градска кола, мога да кажа че и малкото бордюри, които можех да качвам със 156-цата, вече и тях ги заобикалям отдалече. ужасно неманеврена е, но пък не съм попадал в ситуация, която чак толкова да ми е пречело това. по отношение на разхода, всеки който ти каже 10 и нагоре градско за 159, според мен да отиде да му прегледат колата. единствения маршрут с разход 11 имам сутрин от ХМС през Йерусалим, покрай Онкологията и до Интерпред - 4км, 20-25 минути, 10 светофара (!!!) и затова ми е трудно да си представя как един бензинов мотор би могъл дори и да доближи този разход, а за дълъг път... там не мисля, че има 2 мнения...
    като извод, бих казал - вземи това, в което се чувстваш по-добре, а не това, което ДРУГИ казват, че се чупи по-малко или повече или е по-икономично или "жадно"!
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    Най-добре си вземи една 147 facelift 1.9 JTD 16V - 150 коня за града, а след 1-2 години смени 156-цата с една 159 и всички ще са доволни Ще си имаш по една алфа за градско и извънградско :P
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  13. #28
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    147 също е маневрена като камион, та не се вписва в представата за градско, а и окачването е същото като на 156, което значи още един таралеж в гащите.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    леко извън темата, но...
    голям мотор
    4х4
    натъпкан с "екстри"
    не знам дали е наличен все още
    автомобила е чисто нов, продава се от официалния представител

    http://www.cars-top-offers.com/fulloffer.php?pid=2465

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  15. #30
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Sev View Post
    леко извън темата, но...
    голям мотор
    4х4
    натъпкан с "екстри"
    не знам дали е наличен все още
    автомобила е чисто нов, продава се от официалния представител

    http://www.cars-top-offers.com/fulloffer.php?pid=2465
    Ти май работиш за Рено Нисан, или само така ми се струва
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •