Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: Колебания и въпрос относно покупка на 159 1.9JTD vs. Нисан Кашкай

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    147 също е маневрена като камион, та не се вписва в представата за градско, а и окачването е същото като на 156, което значи още един таралеж в гащите.
    Замислихте ме по върпроса с маневреността, но и аз забелязвам от известно време, че с 156-цата верно е малко... камион в този смисъл. Защо така....

    По темата : Обезценката на алфа е огромна равняваща се на по 25-30% за първите години. Но ако я вземеш на третата година, вече по се ядва...

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Sev View Post
    леко извън темата, но...
    голям мотор
    4х4
    натъпкан с "екстри"
    не знам дали е наличен все още
    автомобила е чисто нов, продава се от официалния представител

    http://www.cars-top-offers.com/fulloffer.php?pid=2465
    Reno,Пежо и Ситроен във вид на сув
    ако това е избора по добре 159 на старо... поне има вид.
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Ти май работиш за Рено Нисан, или само така ми се струва
    ами виж каква кола карам и ще разбереш
    между другото работя в друга сфера
    по друга причина от известно време следя Рено

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  4. #34

    Default

    кви са тези глупости 12-13 разход за 1.9 бе

    това , че един писа , че толкова му харчи и айде вече я разнпахте на кръст

    с мойто каране газ спирачка овър-тайм разхода в софия е 9.3

    извънградско с 90-120 между 5.5 и 6.5

    на 160 постоянно е към 7.5-8

    двете коли са верно несравними

    а кашкай с предно и 1.6 бензин...... ква е тая комбинация направо ужастттттттттттт с главно м

    като ще е такова нека да е 4х4 дизел, да е истинско поне....

    за окчването на 159, с толкова минаване по дупки, паважи и пълна газ през трамвайни релси за година и половина не е мръднала, в сервиза като я погледнаха и казаха че и 1 мм не трябва да се наглася

    за проходимостта, не знам къде карате колеги ама досега не ми се е случило НАИСТИНА да съм искал да имам джип а па съм ходил по места ум да ти зайди.... и все пак трябва да забравиш да се качваш по бордюри , за съжаление overhang-a на колата пред предните гуми е прекалено дълъг

    ако искаш градска кола земи пробвай импреза 2.0 д, ще се очудиш от цените и актуалността на тази кола за българия (направена е от гранит, а 4х4 си е 4х4 )

    ако ти е здраво дупето взимай една употребявана 2.4 , ако е поддържна като хората ще се преродиш, ще спестиш пари и ще караш абсолютен звяр ако я чипнеш, a ако успееш да намериш някоя 4х4 2.4 вагон даже не се и замисляй

    за качеството и разликите в интериора няма въобще да говоря

    от едната в другата разликата е от земята до небето , на 159 интериора изглежда измислен, в сравнение със подхода на повечето японски производители - "дай да го тупнем некаде тва нещо, па не е важно дали ще се гърчат хората, дето ще я карат тая кола няколко години" - един от най-анонимните интериори на автомобил, който минава границата 40 хил. лева, който съм виждал

    впечатленията ми са що годе пресни от интериора, тъй като на зет ми щехме да земаме такова нещо, ама като седнахме вътре и дори не я и подкарахме .....
    Last edited by Stoyan Georgiev; 25-01-2010 at 16:57.

  5. #35
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    За разхода на 159 и аз не съм съгласен,мойта в момента в най-големия студ харчи 11/маршрута ми е точно 10км.сутрин и 1о вечер,като сутрин минавам през центъра/,за окачването немога да съдя от мойта,но имам сериозно наблюдение върху коли минали през сервиза.За рейката на 159 всички знаем че е кенеф,но всичко друго като цяло е направено доста по надеждно от 147/156.Единствената кола,на която сме сменали нещо по окачването е на Васил Цанев-прашник с шок тампон на десния амортесьор/признавам направен е доста малоумно с една пластмасова част,която се чупи/.Незнам ка е със спирането Кашкая,но смея да твърдя е 159 има доста сериозни спирачки,за интериора се изписа доста вече,няма какво да добавя,освен че дори с оригиналната музика/не Босе/свири уникално добре силно съм впечатлен,на мен ми е напълно достатъчно.

    П.С.Успех колега с избора
    Last edited by Mury; 25-01-2010 at 21:56.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Правилно е казала жена ти! Както и мойта ми каза:"Ако ще е 159, само цвят бордо" и виж на кво се нахендрих!
    Абе то за бордото ок, ама това да е 3.2 V6 пак тя ли ти каза . За твойта кола разбрах от снимките на Варненските срещи. Макар и със закъснение, да ти е честита и много безаварийни. Ще ми е любопитно да я видя, ше взема да се престраша да дойда на някоя среща, че досега не съм ходил, щото не познавам хората там.

    Quote Originally Posted by Sev View Post
    колега, карай го този 1,6
    всеки си има различни изисквания
    естествено че ако си свикнал с мощна кола, тази ще ти се струва мудна
    но според мен ще се движи съвсем нормално
    Така е колега, ще пробвам една 1.6, ама малко да се постопли времето.

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Колега Peter_63 , жена ти е завършен флийт мениджър, послушай я
    Така е.

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    ... от моя опит най-близкото, до което бих могъл да се доближа е микрата на жена ми (1.5 dCi) - от новите "с опулените фарове" ... това което мога да кажа за нисана е, че наистина уникало здраво окачване - няма да изпадам в подробности относно конкретната ситуация, но след преминаването на въпросния пресечен терен, колата беше със счупена на две предна броня (картера съвсем здрав), потрошен на сол подкалник, включително кутийката с бушоните, която е точно над лявата гума... НО по окачването нямаше нищо нито мръднало, нито изкривено, ... другото за 159 като градска кола, мога да кажа че и малкото бордюри, които можех да качвам със 156-цата, вече и тях ги заобикалям отдалече. ужасно неманеврена е, но пък не съм попадал в ситуация, която чак толкова да ми е пречело това. по отношение на разхода, всеки който ти каже 10 и нагоре градско за 159, според мен да отиде да му прегледат колата.
    като извод, бих казал - вземи това, в което се чувстваш по-добре, а не това, което ДРУГИ казват, че се чупи по-малко или повече или е по-икономично или "жадно"!
    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    кви са тези глупости 12-13 разход за 1.9 бе
    ...
    с мойто каране газ спирачка овър-тайм разхода в софия е 9.3
    извънградско с 90-120 между 5.5 и 6.5
    на 160 постоянно е към 7.5-8
    ...
    за окчването на 159, с толкова минаване по дупки, паважи и пълна газ през трамвайни релси за година и половина не е мръднала, в сервиза като я погледнаха и казаха че и 1 мм не трябва да се наглася

    за проходимостта, не знам къде карате колеги ама досега не ми се е случило НАИСТИНА да съм искал да имам джип а па съм ходил по места ум да ти зайди.... и все пак трябва да забравиш да се качваш по бордюри , за съжаление overhang-a на колата пред предните гуми е прекалено дълъг

    ако ти е здраво дупето взимай една употребявана 2.4 , ако е поддържна като хората ще се преродиш, ще спестиш пари и ще караш абсолютен звяр ако я чипнеш, a ако успееш да намериш някоя 4х4 2.4 вагон даже не се и замисляй

    за качеството и разликите в интериора няма въобще да говоря
    Quote Originally Posted by Mury View Post
    За разхода на 159 и аз не съм съгласен,мойта в момента в най-големия студ харчи 11/маршрута ми е точно 10км.сутрин и 1о вечер,като сутрин минавам през центъра/,за окачването немога да съдя от мойта,но имам сериозно наблюдение върху коли минали през сервиза.За рейката на 159 всички знаем че е кенеф,но всичко друго като цяло е направено доста по надеждно от 147/156.Единствената кола,на която сме сменали нещо по окачването е на Васил Цанев-прашник с шок тампон на десния амортесьор/признавам направен е доста малоумно с една пластмасова част,която се чупи/.Незнам ка е със спирането Кашкая,но смея да твърдя е 159 има доста сериозни спирачки,за интериора се изписа доста вече,няма какво да добавя,освен че дори с оригиналната музика/не Босе/свири уникално добре силно съм впечатлен,на мен ми е напълно достатъчно.

    П.С.Успех колега с избора
    Мдаа, значи като някакво обобщение за 159 ЖТДм - външна визия и интериор - две мнения няма - алфата е прекрасна. Добро и здраво окачване, по-добро от 156 - и това е ок. Данните за разхода - съвсем прилични за такава кола, и моите предварителни данни бяха за не повече от 10 градско. Поведение на пътя, динамика - 6+, и за това две мнения няма. Е това за рейката го бях чувал, ама тоз проблем май го има и при други марки. Леката въпросителна за маневреността ще я преглътна. Пък и аз съм свикнал със 156, която за мен е ужасно неманеврена, за разлика от 166 например.

    Ето такива данни чаках да видя. Благодаря за тях колеги и благодаря за пожеланията.

    ПС. Нали знаете че кола и жена се избират на късмет. Трябва малко да се помисли преди това, ама кат му дойде времето то си показва коя ще е. И тогава не трябва много да се туткаш, вземаш и туй то. Аз като търсех 156, уж исках 1.8 или 2.0 ТС седан, пък кат седнах в таз 1.9ЖТД СВ и си казах - ами това е колата. Под секрет така избрах и жената преди 20 години и учудващо, все още ама изобщо не съжалявам

    Сори за оффтопика, ама не се сдържах. Поздрави на всички.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post

    ПС. Нали знаете че кола и жена се избират на късмет. Трябва малко да се помисли преди това, ама кат му дойде времето то си показва коя ще е. И тогава не трябва много да се туткаш, вземаш и туй то. Аз като търсех 156, уж исках 1.8 или 2.0 ТС седан, пък кат седнах в таз 1.9ЖТД СВ и си казах - ами това е колата. Под секрет така избрах и жената преди 20 години и учудващо, все още ама изобщо не съжалявам

    Сори за оффтопика, ама не се сдържах. Поздрави на всички.

    Колега за Нисана найстина само предно не си заслужава ако ще е той да е 4х4 иначе смисъл почти никакъв .. ще съжеляваш след време , а относно рейката , тя е много болна тема и на много други коли.. един приятел караше една хонда сивик последен модел 2.2 дизел рейката я смениха гаранцинно там е хубаво че гаранцията е повече години , а и се пак е хонда знаете за хонда какво се казва такаче е много относително, въпрос на късмет е какво ще уцелиш.. Новата кола не ти гарантира 100%, че ще е перфектна, въпрос на вкус е колега. Седни във двете пробвай ги и виж във кое се чувстваш един вид вкъщи!! Успех

  8. #38
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колега, защо не погледнеш Алфа Кросвагон?
    Като гледам на какво се чудиш... може да се окаже най-добрия вариант за теб
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #39
    Младши алфист RestInShit's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Варна
    Posts
    12

    Default

    Зачетох се из темата и ми стана интересно ...Та значи служебните ни возила са Suzuki SX-4 4x4 и 2wd...Ако си горим за разход и икономия ....откажи е от Нисана .Повярвай в тазки кола съм прекал доста време и съм навъртял доста км.Двигателите на Suziki-то сищо са 1.6...ама какви точно возила се водят още не съм разбрал .Та разхода който дават 4х4 и 2wd си е доста висок - от сорта на 15/100.Вярно,че не им даваме почивка на Сузукитата ама ... ако и Нисана е същият ...Аз лично не съм се возил във 159,само съм и се възхищавал.Притежател съм на 155 и да ти кажа наистина по ми е приятно и удобно в 155-цата (като се има на предвид годината и на производство)отколкото в SX-4...Предполагам че платформата на Нсана и Сузукито е доста идентична като се има на предвид че и двигателите са им едни и същи
    Alfa Romeo - Gift From The God

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by RestInShit View Post
    Зачетох се из темата и ми стана интересно ...
    Благодаря за мнението колега. Бях забравил за тази тема Трябваше да напиша, ама забравих. Отдавна се отказах от нисана ... От друга страна пробвах и 159, ама някак си това не е моята кола, така че ...
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  11. #41
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Щом си се отказал от Нисана и от 159-ката вземи и пробвай едно С5. В сравнение с Алфата ще се родиш в някои отношения - дупки и неравности се минават на скорост без да им се обръща внимание и качваш по-високи бордюри и от половината паркетни джипчета на пазара. Дизелите им са просто страхотни и като разход, динамика и здравина. Примерно 2-та Ситроена от подписа ми са Номер 5 и Номер 6 така, че определено знам за какво говоря.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  12. #42
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Ако може да преглътнеш интериора и отвратителния волан в Ситроена и аз силно го препоръчвам.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  13. #43
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Насочвам мислите в посока Мазда 6. Красива, с добри двигатели, ергономична, модерна.А ако искаш да караш висок клас автомобил и да спестиш някоя хилядарка - Шкода Супърб. Много кола за малко пари.
    Last edited by koolio; 16-05-2010 at 20:20.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #44
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Насочвам мислите в посока Мазда 6.
    Смяна на съединител и маховик на такава - 2750 лева, плюс запушена дюза за сума ти пари(не ми казаха точно колко)
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #45
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Знам, че е солено, ама за Алфа, Ауди, Хонда, Тойота, Волво, БМВ дали е по-тънкана?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •