Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 116

Thread: Турбо проблеми с турбо на 2.4JTD (136hp) - ретроспекция.

  1. #46
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега, 136 коньовите турбини не се рециклират. Няма ремонтни комплекти за тях. Рециклирането и може да стане само в завода на производителя. Това ако ти каже накой, че я е рециклирал, смятай, че те мята здраво по върбите. Най-много да я почисти. Иначе турбината на jtd 136hp е с променлива геометрия. Като се скапе, се хвърля и се взима една от 140hp мотора и се преправя.
    Дали тука говорим за за турбото GT2256V ?

    Много ще ти съм благодарен ако даваш повече детаили от към точна процедурата (т.е. какво се "преправя"), от каде се вземе това турбо (ново или ??), каде се прави в София (дали примерно РеалТурбо или Турбо Сервиз или други), и за какви пари говорим тука.

    На 140кс ако не се лъжа май се рециклира така че да се намери на втора ръка турбо за 140кс, да се рециклира и да се "преправи" за 136кс, това ли е идеята ?

    Може и да е тъп вапрос но не трябва ли ремап след това ??
    Last edited by Christweil; 04-04-2010 at 21:19.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  2. #47
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Дали тука говорим за за турбото GT2256V ?

    Много ще ти съм благодарен ако даваш повече детаили от към точна процедурата (т.е. какво се "преправя"), от каде се вземе това турбо (ново или ??), каде се прави в София (дали примерно РеалТурбо или Турбо Сервиз или други), и за какви пари говорим тука.

    На 140кс ако не се лъжа май се рециклира така че да се намери на втора ръка турбо за 140кс, да се рециклира и да се "преправи" за 136кс, това ли е идеята ?

    Може и да е тъп вапрос но не трябва ли ремап след това ??
    Колега, защо не се обърнеш към Бобо и да не се занимаваш повече. Моята турбина също даде фира и след дълго ходене по мъките видях, че или при Бобо или нова!!! Успех.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  3. #48
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Дали тука говорим за за турбото GT2256V ?

    Много ще ти съм благодарен ако даваш повече детаили от към точна процедурата (т.е. какво се "преправя"), от каде се вземе това турбо (ново или ??), каде се прави в София (дали примерно РеалТурбо или Турбо Сервиз или други), и за какви пари говорим тука.

    На 140кс ако не се лъжа май се рециклира така че да се намери на втора ръка турбо за 140кс, да се рециклира и да се "преправи" за 136кс, това ли е идеята ?

    Може и да е тъп вапрос но не трябва ли ремап след това ??
    Да, в Extreme сервиза знаят много добре кое как как става и го правят

    Иначе ето ти описание какво се преправя http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...&postcount=293
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #49
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Един бърз вапрос, виждам че на 166 има 2 ОЕМ код за тази турбина.
    Дават го
    46763886 или 46763887 споръд каталозите.

    Аз като гледам по Епер по рамата ме излиза 887.
    886 изилза на 156.
    Като гледам тука продават 886 (http://hidbg.com/view_product.php?pid=592)

    Някой дали знае разликата (ако има вобще) ?
    Last edited by Christweil; 07-04-2010 at 20:33.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  5. #50
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Баси йероглифите...
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Един бурз вапрос, виждам че за 166 има 2 ОЕМ код за тази турбина.
    Дават го или
    46763886 или 46763887 според каталозите.

    Аз като гледам по Епер по рамата ме излиза 887.
    886 изилза на 156.
    Като гледам тука продават 886 (http://hidbg.com/view_product.php?pid=592)

    Някой дали знае разликата (ако има вобще) ?

    То ,ако е въпрос, излиза и този ОЕМ номер 46522417, и този 46442431, както и този 46520528 . При всички положения модела на турбото е Garrett TD2503, което е по-важно според мен. Ако потърсиш може да излезе и на 156 да дават 887 . Доколкото разбрах от тези каталози, двата модела са взаимозаменяеми, но по-добре да кажат знаещите.

    Quote Originally Posted by moniiii View Post
    Баси йероглифите...
    За разлика от доста колеги ползващи форума, за които българския е роден език, момчето се справя много добре
    Last edited by souze; 07-04-2010 at 20:13.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  7. #52
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by moniiii View Post
    Баси йероглифите...
    За ?? правописни грешки или нещо друго ?

    Quote Originally Posted by souze View Post
    За разлика от доста колеги ползващи форума, за които българския е роден език, момчето се справя много добре
    Благодаря колега
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  8. #53
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Нееее колеги ......когато написах коментара имаше само некви квадрати ,точки ,кльомби и тн.явно сега се е оправило
    Нищо против правописа на колегата
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  9. #54
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Добре... вече ще полудея : проверих номера написо върху моето турбо и се оказа нито 46763886 нито 46763887.
    То е написано 46522417 -> по Епер дават го спрян от произолството и го замества 46763886.
    Вапрос че то 886 също по Епер го дават по прицип за 156ца.

    Колегите който са със нови турбини на 166 136кс, можете ли да проверите номера по турбото и да кажете какво си имате ?

    Благодария
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  10. #55
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Така, вече съм със нова турбина - оргиналната поръчана директно от Италия коята дури цената + транпорт изляза бая по ниско от тези идиоти вув Реал Турбо които искат 1900лв... спецялна отстъпка 1790лв.
    На мен ме изляза 1300лв, сори Реал Турбо... духайте си супата.

    За старата турбина, ясно е проблема -> поне 1мм луфт и се вижда каде почна да уприра вув охловата.

    Сега със новата никъв шум и дури имам чуство че дръпне повече от преди.
    Между другото, 886 си поръчах и всичко стана идеално.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  11. #56
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    80

    Default

    Колега Christweil, дай повече инфо.Имам пробле и ми трябва нова торбина, като твоята, а 1700лв не ми се дават.
    Alfa 156, 1.9 JTD
    Alfa 166, 2.4 JTD

  12. #57

    Default

    А в какво точно се състои баланса. Все си мисля, че ако се купи ремонтен комплект и оста не е износена и сам човек може да си го смени. Виждал съм много пъти от две-три турбини да сглобяват една и досега винаги се е правило от хора които не се занимават с това и никой не е дошъл да каже, че турбината е умряла.

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    А в какво точно се състои баланса. Все си мисля, че ако се купи ремонтен комплект и оста не е износена и сам човек може да си го смени. Виждал съм много пъти от две-три турбини да сглобяват една и досега винаги се е правило от хора които не се занимават с това и никой не е дошъл да каже, че турбината е умряла.
    Колега, в конкретния случай за този модел турбо, а именно за 136к.с, ремонтен комплект не се продава!!!!
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  14. #59

    Default

    Колега аз не питам за конкретен модел ами като цяло в какво се състои въпросният баланс. Питам защото както казах съм гледал от няколко турбини да сглобят една и всичките са си работили без проблем. Като цяло ме интересува цялата операция защото на моята турбината има големи луфтове и в двете посоки. До колкото знам радиално има някакъв допустим луфт, но аксиално не трябва да има. А при мен аксиално има сигурно 3-4мм. Точният номер на турбината не го знам, но колата е ланчия либра 140к.с
    Нещо все ме кара да си мисля, че ако си купя ремонтен комплект и сам ще мога да си сменя втулките..............

  15. #60
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Аз лично мисля че ако си смениш сам втулките, ще изглежда много добре направено след като си го въртиш на ръка обаче на штенд го въртят със над 100 хиледи обороти да правят баланс, и на тази скорост ако имаш лека но невидима асиметря веднага втулките ще се скапат за нула време.

    Реално не мисля че ще спестиш кои знае колко да си го направиш сам тей като самя ремонтен комплект е доста скъпо + ресултат не е сигурно.

    По добре си я носи някаде за баланс след като и смени втулките да си сигурен че поне ще издържи повече от 10хил км.
    На края твой избор.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •