Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: Как палим днес ?

  1. #1

    Default Как палим днес ?

    Колеги днес съм с градския транспорт,сутринта в 7:30 беше -15 в Алфата ме изостави.След третото завъртане се отказах.Имам изгорели свещи и го отдавам на това.
    При вас как е положението?
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  2. #2
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ами при бензина проблеми няма и при -25)) Всички алфи у нас запалиха без проблеми.
    Като знаеш че имаш изгорели свещи, не и се сърди че те е изоставила. Alfa Romeo за да ти е вярна, и ти трябва да си и верен)))
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    -16 сутринта в 9:00 в Русе, запалих, нямаше проблем, замисли се за секунда, но и моят акумулатор е започнал да дава бого дух след толкова годинки!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Ами при бензина проблеми няма и при -25)) Всички алфи у нас запалиха без проблеми.
    Като знаеш че имаш изгорели свещи, не и се сърди че те е изоставила. Alfa Romeo за да ти е вярна, и ти трябва да си и верен)))
    Тук ме хвана неподготвен,последните месеци се правя ,че не виждам светкащото реотанче индикиращо изгорелите свещи.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #5

    Default

    Палнах, се едно е 30 градусов пек.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    Проблема дали не е от замръзване на нафтата,вчера налях половин резервоар уж да е повечко горивото ,че кой знае колко вода имам на дъното,ама .....
    Как е при останалите с JTD ?
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  7. #7
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Аз неможах да запаля.Лампата за подгрева угасва,въртя-4-5 неуспешни опита.Размириса се на сурова нафта и акумулатора падна и се отказах
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    На мен колата отдавна ми дава жокер,че трябва да пусна един заряд на акумулатора,щото взе да върти мудно,ма аз се правя на удушен.Три дена я бях оставил да си почива и сутринта завъртя бавничко и нулира текущия и аз се отказах да я мъча.Като се прибера от работа,ще си насиля мързела да го заредя най-накрая тоя акумулатор.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    В Пловдив беше -14*С сутринта, моята колица си запали като при +7, вероятно щото в гаража беше толкова
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #10
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Палим перфектно държим 90 градуса температура, няма значение,че навън беше -15/-16 градуса, обаче с "перфектно изчистените" ни улици в моя така любим град, който, нито е в планината , ама пък видиш ли имаме сигурно повече баири и от планински град. И беше много интересно , този средния педал много хубави масажи прави
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #11
    Младши алфист alexbest's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    24

    Default

    и аз съм с една изгоряла подгревна свещ, но и днес при -16 запали, е с малко повече въртене от обикновенно но запали
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  12. #12

    Default

    Моята се зачуди за секунда, запали на -9 в София сутринта. За 15 км преход до работата не успя да качи 90 градуса, а и газта не успя да превключи, много е студено и няма налягане.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  13. #13

    Default

    моята алфа запали без проблеми както всеки ден!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  14. #14

    Default

    Препоръчаха ми Castrol TDA за втечняване на горивото.
    Някой ползвал ли го е,че не ми се хвърлят 20 лева за минерална вода.

    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  15. #15

    Default

    Моята запали от раз при -11*. Имам в нафтата RS Antigel+ Alpin Diesel от ОМV.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •