Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 86 of 86

Thread: Как палим днес ?

  1. #76
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    начи цяла зима от -1 до -23 в Панчерево въртя на контакт, чакам лампата, чакам релето да цъкне и паля с едно въртене! Малко мудно върти, ама защото акумулатора е набор на колата, ма пък си е 100Аh и няма да го дам... тя зимата г/д скоро свършва и няма да имам драма с акумулатора! Добавки слагам Кастрол TDA- от един резервоар и мога да потвърдя, че като запали трака много по- малко от обичайното! Доволно!!! Да не чуе давола

  2. #77
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Всичките дни ми пали без проблем от първия път.Без никакви добавки(нафта каква попадне),нищо.-22 градуса ми е рекорд!Даже акумулатора ми 750 амп/ч.
    На батко убавицата
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  3. #78
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    бате и аз искам 750 ампер часа...

  4. #79
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Всичките дни ми пали без проблем от първия път.Без никакви добавки(нафта каква попадне),нищо.-22 градуса ми е рекорд!Даже акумулатора ми 750 амп/ч.
    На батко убавицата
    Колега,и моят акомулатор ако беше като твоя,щях да ходя на работа с колата дори и да не запали(на стартер).
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #80
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Всичките дни ми пали без проблем от първия път.Без никакви добавки(нафта каква попадне),нищо.-22 градуса ми е рекорд!Даже акумулатора ми 750 амп/ч.
    На батко убавицата
    С такъв акомулатор не ми трябва изобщо двигател
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  6. #81

    Default

    Като трабант На стартер вдига 30км/ч

  7. #82

    Exclamation

    Quote Originally Posted by titanium View Post
    бате и аз искам 750 ампер часа...
    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Колега,и моят акомулатор ако беше като твоя,щях да ходя на работа с колата дори и да не запали(на стартер).
    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    С такъв акомулатор не ми трябва изобщо двигател
    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Като трабант На стартер вдига 30км/ч
    Добре колеги какво се чудите!
    Те по каталог го дават такъв...И аз съм с такъв с лека разлика - 77А/ 770 ампер часа!!! И си пали без да се зачуди, само с докосване на ключа...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #83
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Тия дни в Ловеч нямаше кой знае какви студове.Един път се опита да стигне до -18 и това беше.През останало то време си поддържаше -11,колата ми е с печка и като такава, обективно нямам наблюдение как пали на студено.Един път я палих при -9 нямаше никакъв проблем или подозрителни шумове от двигателя,единствено сутрин помпата в резервоара бучи малко но след секунда две шума изчезва.Днес обаче при 2 градуса запали от третия път.Със сигурност имам изгорели свещи защото ми мига лампата с реотана.Освен това и на всичкото отгоре снощи ми регистрира някаква грешка на педала на газта та може и да е поошашавена нещо.

  9. #84
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Добре колеги какво се чудите!
    Те по каталог го дават такъв...И аз съм с такъв с лека разлика - 77А/ 770 ампер часа!!! И си пали без да се зачуди, само с докосване на ключа...
    Тотално сте зле с тоците. Ампер-час означава 1 ампер да бъде изконсумиран за 1 час. 77 ампер-часа акомулатор значи, че ако колата ти има обща консумация от 77 Ампера ще свъши акомулаора за 1 час. Това 770 Ампера което го четеш там ти е стартовия ток. Вски акомулатор има някакъв максимален стартов ток, който може да бъде ползван за много малко време. При теб щом акомулатора ти 77 ампера-часа 770 ампера стартов ток ще го имаш точно 1 минута преди акомулатора да е аут. но обикновено на практика го имаш няколко секунди.

    Представяте ли си какъв трябва да е акомулатор 770 ампер-часа? Тва трябва да е по-голямо от колата в пъти повече.

    Засрамете са малко. Елементарни неща незнаете.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #85
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тотално сте зле с тоците. Ампер-час означава 1 ампер да бъде изконсумиран за 1 час. 77 ампер-часа акомулатор значи, че ако колата ти има обща консумация от 77 Ампера ще свъши акомулаора за 1 час. Това 770 Ампера което го четеш там ти е стартовия ток. Вски акомулатор има някакъв максимален стартов ток, който може да бъде ползван за много малко време. При теб щом акомулатора ти 77 ампера-часа 770 ампера стартов ток ще го имаш точно 1 минута преди акомулатора да е аут. но обикновено на практика го имаш няколко секунди.

    Представяте ли си какъв трябва да е акомулатор 770 ампер-часа? Тва трябва да е по-голямо от колата в пъти повече.

    Засрамете са малко. Елементарни неща незнаете.
    Направо вземете един от реакторите на Козлодуй и газзз , иначе моят акумулатор е 62 ампер-часа ако не се лъжа, незнам дали заради това се дължи , но колата пали някаде 2-3 оборот.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #86

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тотално сте зле с тоците. Ампер-час означава 1 ампер да бъде изконсумиран за 1 час. 77 ампер-часа акомулатор значи, че ако колата ти има обща консумация от 77 Ампера ще свъши акомулаора за 1 час. Това 770 Ампера което го четеш там ти е стартовия ток. Вски акомулатор има някакъв максимален стартов ток, който може да бъде ползван за много малко време. При теб щом акомулатора ти 77 ампера-часа 770 ампера стартов ток ще го имаш точно 1 минута преди акомулатора да е аут. но обикновено на практика го имаш няколко секунди.

    Представяте ли си какъв трябва да е акомулатор 770 ампер-часа? Тва трябва да е по-голямо от колата в пъти повече.

    Засрамете са малко. Елементарни неща незнаете.
    Разменил съм понятията само Моя грешка


    Ето Ви каталог за всички модели какъв акумулатор дава производителя, за да не се чудите моя какъв трябва да бъде!!!

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37656
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •