Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: след монтаж на газ парното "духа" по слабо

  1. #16
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Склонен съм да не се съглася с теб след като го изпробвах веднага след като ми каза НЕ!Дали ще вкарва студен или топъл въздух при мен е въпрос на клапи.През радиатора на купето винаги минава топла вода (антифриз).Всъщност има една вероятност която не мога да знам понеже трябва да разглобя за да видя и това е да шунтира кръга преди радиатора (байпас).Извода ми идва от това че без значение дали температурата е LOW или HI изпаритля си се стопля еднакво бързо и е еднакво топъл.
    Нямам намерение да чета лекций. Не е лошо да се запознаеш с устройството на водната система. За да улесня малко- кранчето е монтирано директно на вътрешното радиаторче...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #17

    Default

    Да колега, нека е така но не на всички коли.

    Това кранче спира кръга или прави байпас преди радиаторчето?
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  3. #18
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Спира водата.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #19
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Да колега, нека е така но не на всички коли.

    Това кранче спира кръга или прави байпас преди радиаторчето?
    Не говориме за всички коли.
    Обикновено се придържаме към темата и се опитваме да дадем отговор или решение на колегата пуснал темата. Ще те помоля да се придържаш към това изискване. Ако не си компетентен или нямаш конкретно мнение по темата моля те:- не пиши! Става дума за целия форум. Такива са правилата. Само ми отваряш работа да трия после.

    П.П. В къщи като затвориш кранчето на радиатора, имаш ли парно? -Нямаш ,щото няма как да циркулира! Е сега си представи ,че срежеш входящата тръба преди крана и монтираш изпарителя. Докато не отвориш и направиш циркулация -няма да се загрее.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #20

    Default

    И пак бъркаш и то сериозно.В къщи не е добър пример щото там като врътнеш кранчето правиш точно байпас!Относно това кой , колко , къде и как пише мога да ти кажа че интернет и особено форумите са мястото къде можеш да си изкажеш мнението на свобода.Не смятам за за правилно някой да ми забранява да си дам мнението.Можеш да ми изтриеш постовете няма да ти се разсърдя.Все пак след доста обяснения стигнахме все пак до някакдъв извод който за моето превозно средство не важи!Съжалявам че спорих с вас по темата.Един съвет от мен:Когато ти се падне да правиш 155 с климатроник спокойно можеш да го направиш по начина по който ти казах че аз съм го направил.Няма да има проблем!Живи и здрави.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  6. #21
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question

    И как точно вкъщи правиш байпас, че не ми е ясно? Със затваряне на крана?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Да колега, нека е така но не на всички коли.

    Това кранче спира кръга или прави байпас преди радиаторчето?
    Колега,на нашите хубавици има два и само два начина за спиране и пускане на парното: с клапи,като на моята( антифриза си циркулира свободно) и с кранче,което спира циркулацията в радиаторчето.
    Байпас има само при някои по-стари модели на Форд(поне за тях знам), но доколкото знам никой вече не използва тая система.
    При Алфа не знам за някой от актуалните модели да я има.
    Следоватено си е чист спам и дървена философия да се обсъжда байпаса.
    И при двете действащи системи,изпарителя трябва да е паралелно на парното.За тия без кранче писах защо,а за тия с кранче е ясно,защо е още по-безсмислено!
    Единствения компромис го е посочил колегата Краси Сашков!
    Останалото си е боза.Чистене на радиаторчето и щуцерите му е майката!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23

    Default

    Добре бе съгласихте ме но на кой да вярвам при положение че изпарители си се стопля без значение дали съм спрял парното или не.Пак казвам че съм го сложил последователно.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  9. #24
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Добре бе съгласихте ме но на кой да вярвам при положение че изпарители си се стопля без значение дали съм спрял парното или не.Пак казвам че съм го сложил последователно.
    Вярвай на себе си.
    Просто не спори "Изобщо", щото ако трябва да сме точни няма производител на газови системи който да казва връзвайте последователно. Всички си дават тройници за паралелно връзване. Друг е въпроса, че както каза, има коли с клапи които стават и последователно. Просто много газаджий допускат тая грешка при италианките и примерите за замръзнали изпарители при спряно парно не са един и два.

    П.П. В кръга на майтапа за да не се стегнеш пак!
    Относно:- Като ми дойде 155 с клима- да знам как да я правя!
    155-ци карам от времето когато още си се заглеждал по каките в гимназията. В момента карам 4-тата. На едната съм слагал климатроник щото си нямаше. Една съм сглобил от голо купе -даже без стъкла и инсталация, след такъв удар ,че мотора беше в купето. А колко съм направил на газ -не знам. Не ми е било цел да ги броя. Не казвам ,че всичко ми е ясно, но просто не си уцелил човека на тема 155 на газ.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #25

    Default

    Принципно не се стягам просто споделям на какво съм се натъкнал.Сега теб като газаджия ще те питам нещо което ми е като трън в окото и искам да го оправя.

    Плочката ми е сложена преди дебитомера и ми се струва че не и е там мястото.Има ли проблем да си купя нова плочка и да я сложа точно преди дроселната клапа?Всички коли с обикновени газови плочката се слага възможно най близо до дроселната клапа (или поне така съм останал в заблуда).Гърми по 1 път в месеца и то ако нещо я изтърва да загасне.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  11. #26
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Всички с дебитомер "БОШ" се правят по този начин.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #27
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Няма проблем да е преместиш,след дебитомера-директно на смукателния колектор. NB!!!!! Тогава трябва да направиш тъй наречения ''баланс'' на изпарителя (не всички модели позволяват това).

    ---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:17 ----------

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Всички с дебитомер "БОШ" се правят по този начин.
    Напълно грешно мислене и изпълнение - въпрос на знание.
    Нищо лично,професионално погледнато.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  13. #28

    Default

    Колега този тъй наречен "баланс" на изпарителя как се прави?Изпарителя ми е RENZOMATIC и няма втора врътка за настройка на чувствителноста на мембраните.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  14. #29
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    ''Рензоматика'' на Ланди Груп е вакумен модел за карбуратори и на тоз модел може да се направи баланс ,сменясе капака (но нямаш вече системата за ''почерпка'',сиреч 58 и 11,както е на схемата).
    Между дебитомера и плочката се поставя маткуч, които влиза в капака 58 на мястото на 11 и по този начин се балансира системата,защото дебитомера създава опредлно подналягане, преди плочката и по тоз начин изпрителя неработи защото е констуиран да работи с атмосфрно протовоналягане.
    Last edited by krasisashkov; 07-02-2010 at 19:05.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  15. #30
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Всички с дебитомер "БОШ" се правят по този начин.
    Каква е причината?
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •