Page 8 of 14 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 207

Thread: Разлики м/у Selenia 20K и Selenia Gold

  1. #106
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Пич, не е въпроса до маслото. Въпроса е, че мотор на 73000 км трябва да му се сменява вариатор, свещи, кабели, стъпков мотор + тпс и всичките тея неща струват майка си и баща си... къде е смисъла да се бутат луди пари за толкова стара кола. И като прибавим красивия разход картинката е чудна. Са ще кажете - ми сложи газ... е да ама като сложиш газ всичките тея неща почваш да ги сменяваш като консуматив.
    Батка моята е на 240 000 и кусур км и съм сменил само свещите от всичките изброени от теб неща.....разхода ми е 10-11 на 100 душманско каране,масло ми лапа 2 литра на 8000 км с климатик и на 1,70 евро за литър не се плача.......

    ---------- Post added at 00:26 ---------- Previous post was at 00:23 ----------

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    ... просто ТС-а е неоправдано капризен за мен. Ай наздраве!
    Кажи си го от начало.....наздравето де,другото са глупости.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #107
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Батка моята е на 240 000 и кусур км и съм сменил само свещите от всичките изброени от теб неща.....разхода ми е 10-11 на 100 душманско каране,масло ми лапа 2 литра на 8000 км с климатик и на 1,70 евро за литър не се плача.......

    ---------- Post added at 00:26 ---------- Previous post was at 00:23 ----------



    Кажи си го от начало.....наздравето де,другото са глупости.
    От кола до кола разлика голяма... явно ти си извадил по-голям късмет, но има и друго - ти си с ЦФ3 мотора, който малко или много е по-добре от старите, а и горивото по гръцко най-вероятно е и по-добро. Усрахме темата така или иначе, ама боли те... нито е първата, нито ще е последната.

  3. #108
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    От кола до кола разлика голяма... явно ти си извадил по-голям късмет, но има и друго - ти си с ЦФ3 мотора, който малко или много е по-добре от старите, а и горивото по гръцко най-вероятно е и по-добро. Усрахме темата така или иначе, ама боли те... нито е първата, нито ще е последната.
    Я матора го смехих,оти по гръцко ми го преебаха ,,майсторите".....тоя дет съм са с него е куче влачи рейс....пълен хибрид ни аз ни самия той знае що има у него ама пак върви. доволно
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #109

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    От кола до кола разлика голяма... явно ти си извадил по-голям късмет, но има и друго - ти си с ЦФ3 мотора, който малко или много е по-добре от старите, а и горивото по гръцко най-вероятно е и по-добро. Усрахме темата така или иначе, ама боли те... нито е първата, нито ще е последната.
    Колега, страшна реклама и направи на твоята кола. Нищо чудно, че се продава от сума време.
    И тъй като тази тема се насра, няма да е лошо да има една обща тема за маслата.

  5. #110
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Аре само да не се обсъждаме един друг, а? Аз много добре знам какво е дизелов мотор и какво и къде да гледам!
    П.П. И хора, които не могат да пишат малко от малко грамотно, да не ми дават акъл!
    Моа ве, ама ме мързи
    Успех!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #111
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Моа ве, ама ме мързи
    Успех!
    Не визирах теб!

  7. #112

    Default

    Колеги, темата гледам вече е малко занимарена и поизоставен, та реших да питам тук и аз нещо свързано с маслото, макар да знам, че въпроса ще ми е за повечето банален може би, но ще рискувам и да спомена, че съм прочел цялата тема. Та, дойде и моето време да си сменям маслото, а искам да си избера нормално масло за нормална цена, а не за тези космически цени за масло дето литъра му е почти 40 лв. Колата в годината минава 10к километра, сръчквам я от време на време, но по-рядко в седмицата веднъж дето се казва. Та ако може дайте някоя марка от която сте доволни, но да е на нормална цена, че да си правя сметката и да го сменям! Четох по-нагоре в темата, че повечето колеги нещо не са особено доволни от Selenia 20k и затова реших да се допитам до вас, тъй като е минало доста време от тогава и вече имате долу/горе представа кое масло как се представя за парите си! Става въпрос за колата от подписа ми, благодаря



  8. #113
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Каква сума си склонен да отделиш за масло, за да ти препоръчаме някакви алтернативи?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #114
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Каква сума си склонен да отделиш за масло, за да ти препоръчаме някакви алтернативи?
    Oт 2.50 до 3.00 на литър!
    Тоест М 10-Д
    Ако е руско-пак добре!
    Вчера такова се опитаха да ми го пробутат за 75/90
    Вече изобщо не вярвам на себеподобните!
    Дигиталния, дай алтернативи, щото ми предстои смана на маслото
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #115
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За тебе Приста Шмиргел
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #116

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    За тебе Приста Шмиргел
    Ами сума, то виж в смисъл от порядъка от 60-70-80 лв. Да е добро маслото, че да си нямам после проблеми с двигателя. Кажи ми най-добрият вариант за тези пари, що годе и ако пък парите са близко до хубавите масла, може и да кажеш и някой от яките масла дето се хвалят хаха пък аз ще видя долу/горе кое да взема според парите! То, че финансите напоследък са ми ограничени, това е ясно, но все пак не-мога да оставя колата и да я карам с най-големите боклуци. Така, че ако ти се занимава дай някой алтернатива



  12. #117

    Default

    Имах едно JTV което гореше масло и го карах с наливно от варели,селения голд 10/40 12 лева литъра.

  13. #118

    Default

    60-80 само за маслото или искаш да платиш толкова за всичко, което се сменя заедно с него (защото ако искаш в 60 лева да смениш и трите филтъра, които се сменят заедно с маслото, даже и М10 за 2.50 литъра няма да ти влезе в бюджета)..?
    Иначе "космически" са цените на масла от към 80+ лева/литър и те обикновено се сипват на коли, които едно, че побират двойно на нашите, друго, че интервала за смяна е по-къс...
    Аз бих ти препоръчал "Eni" (Agip) Sint 2000 - 5 литра ще ти струват точно към 60 лева, продава го колега от форума (щом си изчел цялата тема можеш и сам да си го намериш кой е да не му правя реклама)... По-евтино от това аз не бих сложил...

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Имах едно JTV което гореше масло и го карах с наливно от варели,селения голд 10/40 12 лева литъра.
    И къде е сега това (предполагам) GTV..?

  14. #119

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post

    И къде е сега това (предполагам) GTV..?
    Според мене се е оправил двигателя от само себе си и сега някой му се "радва".
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #120

    Default

    Да вметна че М10д е на цена около 7 лв. за литър

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 8 of 14 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •