Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 207

Thread: Разлики м/у Selenia 20K и Selenia Gold

  1. #136

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Само да напомня, че бистрото и потъмнялото масло не е критерий за качество.
    Качествените масла потъмняват относително бързо именно защото работят добре.
    От друга страна това, че едно масло стои бистро не означава непременно, че е добро за двигателя. Много е вероятно да е точно обратното.
    именно бързото потъмняване означава че си върши работата и обира мръсотиите в мотора и още и още работи прави
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #137

    Default

    Ако не гледате името на маслото всички рекламни текстове са досущ еднакви. Да сте видели друг производител на коли да препоръчва супер маслата Селения. Това важи и за другите масла.
    Last edited by lordliness; 15-02-2013 at 18:33.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #138

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Абе има един заблуден и тотално умрЕл производител на подобия на коли дето го препоръчва за скраповете си...
    То и в макдоналдс предлагат само кока кола.Ама не значи че е най добрата напитка за гадните им сандвичи

  4. #139
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    То и в макдоналдс предлагат само кока кола.Ама не значи че е най добрата напитка за гадните им сандвичи
    Колега, вечерям в момента!
    Не ми споменавай за Мак Доналдс

    Аз до сега не съм имал проблеми със Селения, ама карам 33-ка!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #140

    Default

    и другото което не мога да разбера е защо си сменяте маслата на 10 000, че и на по- малко, сменям на 15 000 или на около 18 месеца и досега да чукна на дърво никога не съм правил ремонт на двигател
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #141
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега, вечерям в момента!
    Не ми споменавай за Мак Доналдс

    Аз до сега не съм имал проблеми със Селения, ама карам 33-ка!
    Едно време на Ладата и сипвах Селена на скоростите и Диона в мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #142

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    и другото което не мога да разбера е защо си сменяте маслата на 10 000, че и на по- малко, сменям на 15 000 или на около 18 месеца и досега да чукна на дърво никога не съм правил ремонт на двигател
    Зависи как се кара колата, колега. Моята я юркам на къси разстояния студена, което скапва бързичко качествата на маслото. Даже щеката мирише на бензин.

  8. #143

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Зависи как се кара колата, колега. Моята я юркам на къси разстояния студена, което скапва бързичко качествата на маслото. Даже щеката мирише на бензин.
    качи я на магистралата, едно кръгче до Пловдив и ще изчезне това за късите растояния е ясно, но сигурно са малко колите, които въобще не напускат града, иначе гледам тука по селата ходят да пият кафе с колите на 100- 200 метра
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #144
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Избери си подходящо Лики Моли и филтри Филтрон.
    И аз съм фен на ликито, сега съм с 10/60
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #145

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    И аз съм фен на ликито, сега съм с 10/60
    10/ 40 лек ход за моята географска ширина
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #146

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    и другото което не мога да разбера е защо си сменяте маслата на 10 000, че и на по- малко, сменям на 15 000 или на около 18 месеца и досега да чукна на дърво никога не съм правил ремонт на двигател
    Аз също го сменям на 15000 хиляди,на фията със селения 20к бях го истървал на 20000 и беше интересно че е кафеникаво а не черно

  12. #147

    Default

    Имам приятели, които сменят също на 20 000 и никога не са имали проблеми, пробега примерно е 50/50 градско и извън града.

    Между другото, не знам дали знаете вече всички масла, които се произвеждат трябва да стават едновременно и за дизелови и за бензинови двигатели.
    Last edited by lordliness; 16-02-2013 at 07:27.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #148
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Аз също го сменям на 15000 хиляди,на фията със селения 20к бях го истървал на 20000 и беше интересно че е кафеникаво а не черно
    Аз много отдавна съм казвал, че си сменям маслото на 20 000 км, ама ме обявиха за некомпетентен луд!
    Обаче като гледам новата си придобивка, почвам да ги разбирам тия, дето си го сменяват на 5 000км.
    На мотора му работят задоволително два цилиндъра, а другите два са на три осми
    Стават странни неща с маслото. Освен, че хвърчи навсякъде и се цапа и аз не знам от какво, видимо качеството му се промени.
    Та когато мотора не е наред, каквото и масло да му сложиш-все е тая!
    20К или Голд няма значение за 33-ката.
    Както и да го въртя, 3.5 -3.7 литра в мотора, а останалото, плюс още една туба от два литра за доливане и хоп-20 000 км.
    Туин спарка 16 В е друга бира. Там и луфтовете са по-малки, а и моторите са по- насилени.
    Факт е, че както от дърт х*й и стар акумулатор, така и от Селения Голд никой не се е похвалил.
    Много голеги се оплакват и от 20К.
    Тука съм раздвоен
    156-цата ни в гръцкия завод се кара само с 20К . Кочината,а тя е такава, защото се използува за какво ли не, е вече над 450 000км, без основен ремонт. Само три пъти е късала ремък, с последващите операции, защото се сменява , когато се скъса. На всичко отгоре и мотора е 1.6 , а се дъни по магистралата със 180-200.
    Явно има разлика, от къде идва маслото.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #149
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    ...
    156-цата ни в гръцкия завод се кара само с 20К . Кочината,а тя е такава, защото се използува за какво ли не, е вече над 450 000км, без основен ремонт. Само три пъти е късала ремък, с последващите операции, защото се сменява , когато се скъса. На всичко отгоре и мотора е 1.6 , а се дъни по магистралата със 180-200.
    ...
    офф

    За първи път да чуя накой да хвали туин спарк!

    енд офф

  15. #150

    Default

    [QUOTE=mordohy;1180413]Аз много отдавна съм казвал, че си сменям маслото на 20 000 км, ама ме обявиха за некомпетентен луд!
    Обаче като гледам новата си придобивка, почвам да ги разбирам тия, дето си го сменяват на 5 000км.
    На мотора му работят задоволително два цилиндъра, а другите два са на три осми
    Стават странни неща с маслото. Освен, че хвърчи навсякъде и се цапа и аз не знам от какво, видимо качеството му се промени.
    Та когато мотора не е наред, каквото и масло да му сложиш-все е тая!
    20К или Голд няма значение за 33-ката.
    Както и да го въртя, 3.5 -3.7 литра в мотора, а останалото, плюс още една туба от два литра за доливане и хоп-20 000 км.
    Туин спарка 16 В е друга бира. Там и луфтовете са по-малки, а и моторите са по- насилени.
    Факт е, че както от дърт х*й и стар акумулатор, така и от Селения Голд никой не се е похвалил.
    Много голеги се оплакват и от 20К.
    Тука съм раздвоен
    156-цата ни в гръцкия завод се кара само с 20К . Кочината,а тя е такава, защото се използува за какво ли не, е вече над 450 000км, без основен ремонт. Само три пъти е късала ремък, с последващите операции, защото се сменява , когато се скъса. На всичко отгоре и мотора е 1.6 , а се дъни по магистралата със 180-200.
    Явно има разлика, от къде идва маслото.[/Q

    Прав си 20к ми го гореше,голда не го пипаше плътно 15000км,има и разлика наистина от къде са маслата става въпрос за вноса им,май нащи не биват
    Last edited by etrovskii; 16-02-2013 at 17:12.

Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •