Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Перката на радиатора

  1. #16
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Релето при мен е точно зад предния десен фар. Незнам коя скорост управлява. На схемата беше дадено с перка и пишеше реле за перките на радиатора.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    Quote Originally Posted by Kostadin
    Поръчах датчика, утре смяна, след това ще пиша какво е станало
    смяна ама пущината взе, че се оправи от самосебеси 2 дена датчика беше откачен зада не върти постоянно вентилатора и вчера по едно време рекох да го включа зада охлади малко понеже доста време работи на място и темп. взе да се покачва стремглаво, включвам охлади си вентилатора и след това си изключи като пич след това още няколко пъти, за сега няма да бързам да го сменявам ще я наблюдавам и евентулано ако пак почне да прави проблеми тогава.
    Сменяй го!!!
    Alfa 33S16V Permanent 4

  3. #18

    Default

    А на алфа 156 2.4ЖТД къде и се намира този датчик/реле? На една колежка перката и се включва твърде рано и не може да и загрее колата като хората...дали това реле ще е проблема или датчик за температура? И къде се намират тези релета/датчици?

  4. #19
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by korn_val
    А на алфа 156 2.4ЖТД къде и се намира този датчик/реле? На една колежка перката и се включва твърде рано и не може да и загрее колата като хората...дали това реле ще е проблема или датчик за температура? И къде се намират тези релета/датчици?
    къде е колата?
    кой град?
    коя модификация на 2.4?

    но без диагностика няма да се мине
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #20

    Default

    Колата е в София модификацията не я знам...но е най-слабия двигател...136 коня ли е там колко е ... те нали са 3 двигатела другите два са по над 140 коня...този е 130+ конйеве 98г е май....

  6. #21
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ясно
    да ми се обади ще я оправим - нема сми да пишем на изуст по нета - и само аз инфо - няма нищо общо със 155
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    ясно
    да ми се обади ще я оправим - нема сми да пишем на изуст по нета - и само аз инфо - няма нищо общо със 155
    Толкова съм погледнал как се казва темата Просто видях проблемите...по търсачката и да алфа-та е 156

  8. #23
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default

    имах същия проблем но от релето към климатроника-под кората с регулирането на фаровете. зачистваш с фина шкурка контактните повърхностина релето и готово
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  9. #24
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: :-)

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    При моята като я взех и още по опашките в КАТ като се включиха онези ми ти перки отпред и никакво спиране след това. Трябваше да им вадя бушоните за да не изсмучат тока от акумулатора когато оставям колата. Вечерта пред нас измъкнах релето, разглобих го, зачистих му контактите и от тогава нямам проблеми (да не чуе дявола)
    ...имаш предвид релето което управлява перката на радиатора ли?!
    А то къде се намира? Освен това знам, че перката има две скорости - бавна и бърза... И двете скорости ли се управляват от едно и също реле? Питам, защото имам съмнения, че номера с неизключването на перката се получава само когато тя е включила на втора скорост... В останалите случаи си работи ОК.
    Стара работа , но да се знае.
    Август смених датчик на радиатора /Евро 07/- изкара цял половин ден и залепна . С бой нов .
    След това вадене на релето -от пластмасовата кутия което е на радиатора.
    Релето е най-голямото и вътре има изненада - платка и SMD монтаж. Една по- голяма лупа и изследване на спойките . Имаше 3-4 съмнителни - с напукани контури.Презапояване и опаа вече сме наред!
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  10. #25
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: :-)

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by Alexanderbb

    ...имаш предвид релето което управлява перката на радиатора ли?!
    А то къде се намира? Освен това знам, че перката има две скорости - бавна и бърза... И двете скорости ли се управляват от едно и също реле? Питам, защото имам съмнения, че номера с неизключването на перката се получава само когато тя е включила на втора скорост... В останалите случаи си работи ОК.

    В 1 кутия на радиатора - в ляво като гледаш срещу колата. Но това е необикновенно реле .ПНай -голямото в кутия и , когато се свали капака на самото реле има изненада реле и платка с SMD монтаж. Налага се помощ от лупа и миниатюрен поялник.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #26
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Айде и аз със същия проблем Правила ми го беше преди време, ма докато си говорех с Венци по телефона и тя се опрай сама.
    Днес обаче не щееееее.
    Отварям кутията, на капака има означения кое реле за какво е. Обаче там, където е показана голяма перка, няма реле! Празните куплунги са даже два. Извадих едно по едно всички релета, но ефектът беше нулев Пробвах да сложа едно от релетата в някое от празните гнезда - пак нищо. Сега съм извадил направо буксата дето е зад перката, та да ми остане малко акумулатор за утре
    За беля нямам подръка ПДФ-ите, та да прегледам дали на реглетата под волана няма некво реле... ще ровя из форума, мяй някой беше пуснал скрийншот.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  12. #27
    Запален алфист Член на клуба s_romeo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    136

    Default

    и аз имам проблем с перката, но при мен е друг.постояно загрява (нли м/у 90 и 130 градуса има черти4ка стои някаде там ) смених термостат, бушон и датчика и пак като стигне до там стрелка( татова стана онзи ден) м/у 90 и 130 вдигнах капака и перката не работе6е. после провериь перката и работе6е на 1 и 2 скорост.ако някои мойе да помогне да се обади
    Alfa Romeo 155 1.7TS 95g EX- ALFA ROMEO 166 2.4 JTD 02 EX- Alfa Romeo 155 1.8 Silvarstone - Alfa Romeo 166 2.4 JTD 02 ( 136 ) - Alfa Romeo Giulietta 1.4 '13 (120)

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    този проблем е рутинен за модела след някакви километри, мъчих се цяла година и смених всичко по веригата, няма и няма също като колегата. проблема се реши след като един приятел със същата кола и проблем ме светна, просто слагаш датчик, който включва по рано, 1 скорост 82 и 2 скорост 92, а оригиналните датчици са 1 скорост 92, сега стрелката седи на 90 градуса и немърда, по рано си седеше на 110 антифриза не загряваше но колата се мъчеше , направо си прегряваше мотора, сега нямам такъв проблем

  14. #29
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Аз затова съм с датчик от Лада - включва на 86-87 градуса. Няма реостати, няма първа степен, няма излишни дивотии и проблеми. Включва, премигват ми лампите на таблото, врътва мах 10 секунди и изключва. Стандартна температура 87 гр. В мега задръствания и жеги 90. И те така...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  15. #30
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Да споделя решението на проблема с неспиращата перка в моя случай.
    Първо, след справка с ПДФ-ите се оказа, че от някой си сериен номер нагоре релето за перката е на допълнителна бушониера В КУПЕТО - под волана, над основната бушониера, пада се под лявата част на кората на таблото. Второ, много трудно се вижда и напипва, а за бърникане трябва да се свали въпросната "коричка". В ПДФ-ите е показано отлично тва, ма кой да прочете... Мързи ме да качвам извадки, ама ако някой даде зор, ще го направя.
    Релето имаше нагар и беше залепнало, както можеше да се предположи.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •