Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Перката на радиатора

  1. #31
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Да споделя решението на проблема с неспиращата перка в моя случай.
    Първо, след справка с ПДФ-ите се оказа, че от някой си сериен номер нагоре релето за перката е на допълнителна бушониера В КУПЕТО - под волана, над основната бушониера, пада се под лявата част на кората на таблото. Второ, много трудно се вижда и напипва, а за бърникане трябва да се свали въпросната "коричка". В ПДФ-ите е показано отлично тва, ма кой да прочете... Мързи ме да качвам извадки, но ако някой даде зор, ще го направя.
    Релето имаше нагар и беше залепнало, както можеше да се предположи.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    А за моя модел дали пак е там , щото и моя вентилатор не спира и незнам какво да правя , защото така може да си отиде и акумулатора ми
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  3. #33

    Default

    братоци здравейте. и аз го закъсах с тия перки и двете работят и не спират.откачах реостата,и буксите на перките и не ще да се оправи. зачетох за някаква маса.къде се намира?? ааааааааа и релето къде е че тези до акумулатора не са. не съм свалял още датчика да го видя и него.абе направо не знам alfa romeo 145 1.7 16v

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Нека да споделя и моя проблем с тоя пуст вентилатор. Значи загрява си колата стига до около 92-95 гр. и в момента който се включва перката върти някъде около 10 сек. (първо започва да върти на първа степен а след 5-6сек минава на втора) и изключва, при положение че не е охладила колата до 87гр. както го дават по каталог. Пробвах и с климатика - при пуснат климатик по принцип трябва да върти посточнно на първа степен пак си прави същия номер. Включва си вентилатора почва на първа минава на втора и се изключва и така си включва изключва докато не изключа климатика. Какво съм сменял- датчик на радиатора(предния беше издал багажа и включваше на 97 гр. а новия си включва на 92. Пробвано с мултицет), термостат, релетата са проверени и си работят. Като дадем на късо от кабелите на датчика перката си върти нормално без да се изключва. Някакви идеи от какво може да е проблема защото ако не го реша скора слагам един ключ вътре и няма auto режим и готово.

  5. #35
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Абе според мен проблема си е в релето или в управляваща маса на релето
    Ако не се губи маса някъде,не е италианска кола
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #36
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    50

    Default

    моята перка неиска да включи въобще , бушоните са си наред ! Дайте идея какво да проверявам , освен бушона и релето има ли някъква друга защита ?
    Алфа Ромео 155 1.8 ТS 95

  7. #37
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by andreti View Post
    моята перка неиска да включи въобще , бушоните са си наред ! Дайте идея какво да проверявам , освен бушона и релето има ли някъква друга защита ?
    И мойта от вчера е така! Релето прещраква, но перката не тръгва!?
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  8. #38
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Вируса ви казва вижте си масите, Ако обаче тока идва до перката а масата е наред има и изгорели електромотори на този свят
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    Нека да споделя и моя проблем с тоя пуст вентилатор. Значи загрява си колата стига до около 92-95 гр. и в момента който се включва перката върти някъде около 10 сек. (първо започва да върти на първа степен а след 5-6сек минава на втора) и изключва, при положение че не е охладила колата до 87гр. както го дават по каталог. Пробвах и с климатика - при пуснат климатик по принцип трябва да върти посточнно на първа степен пак си прави същия номер. Включва си вентилатора почва на първа минава на втора и се изключва и така си включва изключва докато не изключа климатика. Какво съм сменял- датчик на радиатора(предния беше издал багажа и включваше на 97 гр. а новия си включва на 92. Пробвано с мултицет), термостат, релетата са проверени и си работят. Като дадем на късо от кабелите на датчика перката си върти нормално без да се изключва. Някакви идеи от какво може да е проблема защото ако не го реша скора слагам един ключ вътре и няма auto режим и готово.
    Някой да има идеи по моя проблем? Ключа си го сложих вече няма на къде, че в тия жеги ще стане белята ама не си е работа! Нещо почнах да се съмнявам, че водната помпа ми прави мизерии и не върти водата както трябва и затова перката се включва и изключва преди да охлади мотора. Иначе ключето го свързах на белия и черния кабел на датчика на радиатора и като го включа си върти без да спира. Давайте идеи, че не ми се сваля водна помпа само заради спорта

  10. #40
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Е перката спира, като сигнала от датчика стане такъв че да спре - т.е. антифриза се е охладил толкова колкото трябва - това че на стрелката на таблото не е баш така е друга тема - там датчика е другаде!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #41
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    Някой да има идеи по моя проблем? Ключа си го сложих вече няма на къде, че в тия жеги ще стане белята ама не си е работа! Нещо почнах да се съмнявам, че водната помпа ми прави мизерии и не върти водата както трябва и затова перката се включва и изключва преди да охлади мотора. . Давайте идеи, че не ми се сваля водна помпа само заради спорта
    На прав път си. Ядох го през жегите август 2007 .
    Напукана турбинка на водната помпа. Материала е някава пластмаса и беше напука на на 3 места където е набита в остта на помпата. В резултат турбината приплъзва и няма добър дебит, резултат слаба циркулация на антифриза и вдигане на температури.
    Идва лято съвет към колегите да се подготвят за смяна на водни помпи.
    Явно от старост материала се напуква , а каляските са 2-3 младост.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •