Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: 12 години затвор за шофьорката, убила трима край Перник

  1. #1
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default 12 години затвор за шофьорката, убила трима край Перник

    http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/0...i-pernik.85024

    12 години затвор за шофьорката, убила трима край Перник


    28.01.2010 16:28
    76
    Живка Илиева без право да шофира 14 години





    Пернишкият окръжен съд осъди на 12 години лишаване от свобода Живка Илиева за причинената от нея през 2007 година катастрофа, в която загинаха трима младежи.
    Тя ще изтърпи наказанието в затворническо общежитие от открит тип.
    Освен това Илиева е лишена от правото да управлява автомобил за 14 години.
    На 18 юни 2007 г. управляваната от Илиева кола излезе от платното на вътрешноградската магистрала в Перник, отскочи от мантинелата и се вряза в движещ се в насрещното платно автомобил, в който пътуваха четирима младежи.
    При кървавия инцидент загинаха 23-годишният Светослав Йонев и 19-годишните София Костадинова и Александра Ненова.
    Като по чудо тогава оцеля 21-годишният Марио Димитров.
    От направената кръвна проба стана ясно, че Илиева е шофирала пияна – с 2,4 промила алкохол.
    Първоначално Пернишкият окръжен съд я осъди на 14 години затвор. Делото обаче бе върнато от Софийския апелативен съд за разглеждане от нов състав.

    Интересно...
    Можело значи.
    А максимчо....
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  2. #2
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    На Максим жертвите нямат рода в съда...
    То всичко може, ама ако имаш чичо владика.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Аз принципно в случая не разбирам идеята да затвориш някого. Няма да върне загиналите нали? Има смисъл от принудителен труд да кажем - не е нужно в чина Бухово - може да мете улиците или да поддържа Южния парк. Може разбира се и в Централни гробища да я пратят да мете. Ем ще свърши нещо полезно.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4

    Default

    Аз пък винаги съм си мислел, че тогава е карал синО й, а она самопожертвувателно е обрала пешкира, да не затворят детето!
    Иначе НЕ съм съгласен с пчьолкин
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Иначе НЕ съм съгласен с пчьолкин
    Що? Къф е келепира да кисне в затвора?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    Обърках малко.
    Мислил ли си за ефекта .. те я пускат и и забраняват да кара.Тя обаче се качва на кола и този път цели теб ,мен ,или твой или мой роднина?
    Май е по-добре да е в затвора а?
    Мислил съм.

    Къде по-убаво е да я обесят на площада. Ем няма кола да кара, ем няма да харчи народни пари докато си върти гъзо в затвора.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    На мой близък приятел, на 01 януари 2009 год, сутринта бащата на моят пр отива на работа, и докато си чака служебният автобус на спирката, един пиян педал минава през него. Няма да споменавам как са го намерили блъснатият! Една година и месец мина, а онзи още е навън, работи си. Е да го пиаш ти тоя мой приятел, дали ще се почувства малко по-добре ако онзи е в затвора! Да, ще се почувства.
    Карал е пиян, че на вс отгоре са съседи от един квартал!!!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8

    Exclamation

    Е то оставаше и да и се размине при положение че е убила трима!!! Дори ако питате мен тези 12 години са нищо!!! Явно съдията е преценил че един човешки живот се равнява на 4 години затвор...
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Е тва все пак не е предумишлено убиство....има редица фактори, който са се събрали наведнъж!
    Едва ли жената е искала....
    Според мен са много 12г.....да не давам примери, но други за умишлени действия получават къде по малко.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    Ако го бяха вкарали в затвора и да ходи да чука камани в някоя каменна кариера сега нямаше да има 3ма убити ...
    А ако бяха кастрирали баща му на времето?

    Ако-то цапа гащи и мирише.

    Лошото е, че тука сте много ербап и дай да съдим, колим и бесим. Не става така тая работа.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    а Много фактори има.. бутилка канче и бурканче водка и хайде в колата ...Няма оправдание!Присъдата е абсурдно малка.Не мисля ,че в Европа или Америка биха сложили за 3 трупа 12 години.. по вероятно е да има 3 доживотни присъди.
    Пак да отклоня към катастрофата в бургас от 15 Август...Този колега алфист за 7 години шофиране има 3 пъти отнета книжка 2 или 3 пъти с алкохол ... сещайте се колко пъти е минал и с "почерпка" и накрая какво?Ако го бяха вкарали в затвора и да ходи да чука камани в някоя каменна кариера сега нямаше да има 3ма убити ...
    Не ти препоръчвам да си от другата страна на медала, тоез виновният.....никога неможеш да предположиш кога ще се обърне каруцата!
    Айде с здраве....и да намале агресията по пътищата!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Търт, затвора има главно превантивна функция;

    Ако карам пиян ще ме затворят за10 години и ще правя секс всяка вечер с мустакат анадолец

    Ако карам пиян ще мета улиците, но ще си живея в къщи и няма да ме изненадват под душа.


    Е сега за теб кое има по-силен възпиращ ефект?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  13. #13

    Default

    При положение, че в цял свят се практикува метода със затвора, аз мога да попитам, защо ние да не ги затваряме и каква е ползата от тях извън затвора, спрямо заплахата от повторно престъпление..... например
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    че аз не само тука съм ербап ...Просто не пия и не карам...карам с превишена скорост само когато е "почти" безопасно и ако направя катастрофа и убия човек то наказанието ми трябва да е с цялата строгост на закона...а не да ми се оставя възможност с вратичка да избягам.
    А иначе съм си много мъжко момче ...винаги с рогата напред ,а когато съм виновен съм си виновен и това е...

    ---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:50 ----------





    бате за да не съм от другата стана се старая.А специално на пътя..да понякога може да се случи ,но първо ще опитам да ида с колата на другаде за да не ударя някой невинен,после дори и да направя нещо такова аз ще си понеса последствията с цялата им тежест.И едно е ей така да стане да убиеш някой при ПТП,друго е да си виновен... караш със 120 градско...пиян си като гъз и това не ти се случва за първи път дори!Е извини ме ама на мен това не може да ми се случи ... просто аз когато отивам да пия си вземам някой да ме кара,наемам си хотелска стая,вземам такси...Ако няма как .. не кусвам за 10 години бармански и управителски живот по кръчми и дискотеки съм изпил толкова ,че на дали една вечер пиене и каране ще ми се отрази ако я пропусна...
    Това не е намалява вината ама то видиш ли може ти да си този който го убил.. Като си този .. отиваш лежиш си годиниките и после ако нямаш мозък качи се и пак пий и карай!
    Никога не казвай НИКОГА!
    ......като ти гледам аватара...малко спортно го даваш!
    нали ти казах с здраве и да не ти се случва!
    п.с. младоста дава най големите жертви....и всичко идва от самоовереност....едва ли ще ме разбереш!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Търт, затвора има главно превантивна функция;

    Ако карам пиян ще ме затворят за10 години и ще правя секс всяка вечер с мустакат анадолец

    Ако карам пиян ще мета улиците, но ще си живея в къщи и няма да ме изненадват под душа.


    Е сега за теб кое има по-силен възпиращ ефект?
    Arbeit macht frei. Това не е измислено случайно.

    В момента мизата да те пуснат яко насмускан е 500-1000 лв.

    Наказанието освен плашещо, трябва да е възпитаващо и най-вече да може да се приложи ефективно.
    Всъщност наказанията са последното и най-нискоефективно средство. Трябва да има превенция.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •