Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: КАТ започва да глобява масово пешеходци

  1. #31
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Звучи твърде добре за да е истина, куките надали ще се занимават с това, събираемоста на глобите ще е нищожна, щото на дядо Пешо точки от книжката не мое му вземат, нито да му я сложат на трупчета, куките ще знаят че никой няма да им бутне, и съответно пръста няма да си мръднат......всичко това е въздух под налягане, просто някой е решил да пусне новината че видиш ли уж нещо се прави.....
    Висчки около капитан Планета попиха от ентусиазма му..Балони се носят из небето и скоро ще срещнат кактусссссс..
    А ако го въведат ще е много хубаво, че ми е втръснало от "безсмъртни" по улиците пресичащи кадето си пожелаят..Но ще е ефективно като фризер в Антарктика..
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  2. #32
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Хаоса с пешеходците се получава от едни мааааалко по-различни ситуации създаддени от смотаната организация на движението за всички!
    Глобяването винаги си е било детска лапаница и нищо повече
    За това преди време имаше репортаж как питат пишляметата в щутгард що пресичат там и те викат че няма пешеходна пътека, а тя е 20 метра зад тях нали
    Че има недомислици е така, но основното е в манталитета

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    ...
    Но и малко кофти за мен става, защото си паркирам колата от другата страна на улицата, където не би трябвало да пресичам и сега ще трябва да ходя 200м. до пошеходната пътека, да пресека и после още 200м., да стигна до колата.
    Трябват жертви колега! Нали все пак това искаме и от пешеходците - да заобикалят

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Такива "акции" мине не мине се сещат да обявяват, ама реално глобените са единици.
    Фактите са прости, КАТ дебнат за подаяния... а не за да въдворяват ред.
    Докато това не се промени, не чакайте полезни действия от тях.
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Звучи твърде добре за да е истина, куките надали ще се занимават с това, събираемоста на глобите ще е нищожна, щото на дядо Пешо точки от книжката не мое му вземат, нито да му я сложат на трупчета, куките ще знаят че никой няма да им бутне, и съответно пръста няма да си мръднат......всичко това е въздух под налягане, просто някой е решил да пусне новината че видиш ли уж нещо се прави.....
    Напълно съм съгласен с вас колеги

    Quote Originally Posted by Value View Post
    Страшно племе...
    Пешеходците се оплакват, че шофьорите пресичат на червено, а шофьорите от своя страна, че пешеходците пресичали на червено. Все едно едните са от една планета, а другите от друга... Нямам думи.
    Особенно за коментар от сорта, че блъснат пешеходец преминал на червено си е сам виновен. Нали като го блъснеш него, на тебе нищо няма да ти стане, но на него ще му има нещо счупено, най-малко. Не разбирам какви са тия радикални изказвания. Предполагам, че човека, който го е казал се е шегувал, но във всяка шега има и по капка истина. Вероятно колега, ако беше роден в Ирак, щеше да живееш в пещера и да правиш клипове за американците.
    По правилник, преминаването на жълто е само, когато със спирането си би създал опасност за движението. Да ама всички "шифьори" в българия приемат тези думи, като "преминаване на жълто е винаги, когато можеш да го направиш и да останеш жив след това, като главната цел е да спестиш 30 секунди в чакане на следващото зелено". Интересно как могат да се обвиняват пешеходците по този начин.

    Да ама оня ден ме подпря един тъпак с една малка количка 'щото реших че може да спре
    Ми да, а аз какво съм виновен, че има бая тъпаци дето пресичат на околовръстното. Нали ако го блъсна ще си потроша колата Аз може да нямам нищо счупено (телесно) ама я виж колко пари е броня, фар, решетка, преден капак. И понеже някой решил че трябва да пресича трилентов път с мантинела и с ограничение 80 км/ч аз ще живея с мисълта че съм убил някой, ще ме съдят и колата ми ще е потрошена

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight
    Че има недомислици е така, но основното е в манталитета
    Ами не, не е в манталитета - аз (и не само аз) и в Германия си пресичам по средата на улицата, но не съм имал проблеми и не съм плащал глоби
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #34
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Ами не, не е в манталитета - аз (и не само аз) и в Германия си пресичам по средата на улицата, но не съм имал проблеми и не съм плащал глоби
    Я пробвай да пресечеш някой голям път. Тука говорим че пресичат цариградско, българия, околовръстното... а ти ми говориш за по средата на улицата

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  5. #35

    Default

    Чакай сега, аз се изразих образно.
    Преди четири години излезнахме пеша с един приятел от автомобилен изход на "Messe Frankfurt" във Франкфурт на Майн и млатихме по платното на двулентов път БЕЗ тротоар около 10-15мин. докато заобиколим сградите, а никой, нищо не ни каза. После пресякохме улицата на чевено, за да не изпуснем автобуса, който да ни закара до паркинга, където бяхме паркирали колата.
    Два дни по-късно, в Карлсруе пресичахме около десет пъти улицата без никакви пешеходни пътеки и светофари, точно пред КАТ (Zulassung) и отново никой не ни каза копче.
    Изобщо не коментирам пресичането пред хотели, пред ресторанти, на разходки по магазините в центъра и т.н....
    Ти, голям път там и да искаш не можеш да пресечеш, защото е обезопасен както трябва! А тук можеш, защото е осрана работа...
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Value View Post
    Страшно племе...
    Пешеходците се оплакват, че шофьорите пресичат на червено, а шофьорите от своя страна, че пешеходците пресичали на червено. Все едно едните са от една планета, а другите от друга...
    Обикновенно, когато не може да се намери виновен в ситуация като тази, скромния ми опит показва че в такъв случай е виновна трета страна........и в тоя случай тя умело лавира с правила, правилници и какви ли не "масови" акции да за подържа напрежението, и с това да отмива отговорноста която носи за този проблем......о, да - Държавата......може и да съм банален като пак ръся сичката смет в нейния двор, но простата логика сочи следното....... -
    Из почти всеки град вече задръстванията са нещо нормално, изнервени водачи, и малка площ на която колите могат да се сместят по пътя - каквото и да си говорим, просто сегашната инфраструктура в големите градове не може да поеме по пътищата си толкоз коли......те си пречат, забавят се, и всеки пешеходец е още една от многото причини те да се бавят по пътищата........това от камбанарията на драйверите......
    От камбанарията на тия дето точат хаджипешовата, драйверите са гадно племе, неспазвайки никакви предимства, мислейки че зебри има само в зуу-то, и ич не им дреме за техния живот.......отделен е въпроса че те са принудени да пресичат къде ли не, щото същата тая инфраструктура не е пригодена и за пешеходци, с нужните надлези, подлези и прочее екстри, на който се радва секи западняк - и затва има различен манталитет, между другото.......
    На тоя фон държавата остава някак си настрани, умело стварвайки 80% от вината на драйвера, щото все пак секи драйвер задължително е пешеходец, но не всеки пешеход е драйвер......а и защитавайки пешеходеца, държавата изглежда някак си по загрижена за масовия гласоподавател, който по принцип е пенсионер, и по принцип вече не е драйвер заради паркинсона дето го е сграбчил......а и термина "Скорост несъобразена със пътните условия" на практика дава реалното право да всяка кука да ви го натресе, дори ако сте спрели на светофар и някой луд ви се фърли на капака, и ви обвини че сте го блъснали......
    Ся някой ще изреве че манталитета е виновен - ще има да взима......манталитет е нещо дето се насажда и изгражда за много години, с много усилия от трите страни в уравнението, а в това уравнение, и трите страни гледат да изкръшкат.......
    Един от малкото приятни развития е всеки да внимава малко повече като се придвижва седнал, или прав.......държавата така или иначе скоро няма да направи второ Цариградско, или да пусне още 2-3-4 подлеза или надлеза към него......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Чакай сега, аз се изразих образно.
    Преди четири години излезнахме пеша с един приятел от автомобилен изход на "Messe Frankfurt" във Франкфурт на Майн и млатихме по платното на двулентов път БЕЗ тротоар около 10-15мин. докато заобиколим сградите, а никой, нищо не ни каза. После пресякохме улицата на чевено, за да не изпуснем автобуса, който да ни закара до паркинга, където бяхме паркирали колата.
    Два дни по-късно, в Карлсруе пресичахме около десет пъти улицата без никакви пешеходни пътеки и светофари, точно пред КАТ (Zulassung) и отново никой не ни каза копче.
    Изобщо не коментирам пресичането пред хотели, пред ресторанти, на разходки по магазините в центъра и т.н....
    Ти, голям път там и да искаш не можеш да пресечеш, защото е обезопасен както трябва! А тук можеш, защото е осрана работа...
    И за теб е гордост, че нарушаваш правилата ли? За теб какво е "обезопасен както трябва"? Да има ограда 3 метра за да няма шанс някой идиот да я прескочи ли? То и където има ограда те пак решават, че са много отворени и не се отнася за тях

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ...Ся някой ще изреве че манталитета е виновен - ще има да взима......манталитет е нещо дето се насажда и изгражда за много години, с много усилия от трите страни в уравнението, а в това уравнение, и трите страни гледат да изкръшкат...
    А до какво е колега? Не е ли до начин на мислене? А начина на мислене не е ли свързан с манталитета?
    Напълно съм съгласен с останалото, но за мен и трите страни няма да направят нищо точно заради манталитета (начина на мислене, мирогледа) на хората

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight
    И за теб е гордост, че нарушаваш правилата ли? За теб какво е "обезопасен както трябва"? Да има ограда 3 метра за да няма шанс някой идиот да я прескочи ли? То и където има ограда те пак решават, че са много отворени и не се отнася за тях
    Ква гордост бе, човек - питаш ме и ти отговарям!
    Да, обезопасен както трябва път, означава, че има парапет на тротоара, после има мантинели между платната, а между мантинелите има жив плет или плексигласови прегради, които служат и за шумоизолация ако има жилища наблизо.... ПРИМЕРНО!!!
    Ти самоубиеца не можеш да го спреш и с танк, но там освен обезопасяването, има и подлез/надлез точно на подходящите места, а не през три километра по някоя дупка в парапета
    За кво точно спорим тук?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  9. #39
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    ...
    За кво точно спорим тук?!
    Ми не знам

    Просто според мен сме много назад и нещата не могат да станат отраз. Моята идея е, че трябва да се научат пешеходците да не пресичат където не трябва, а шофьорите да спират на пешеходни пътеки

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Не е ли до начин на мислене? А начина на мислене не е ли свързан с манталитета?
    Напълно съм съгласен с останалото, но за мен и трите страни няма да направят нищо точно заради манталитета (начина на мислене, мирогледа) на хората
    И манталитет, и начин на мислене е нещо което се формира с години - когато години е насаждано нещо, е много трудно да изградиш приятен мант. и начин на мислене.......
    А дали и трите страни няма да направят нищо е кофти, още по кофти е че първо една от тия 3 страни трябва да направи нещо, щото от нея зависят промените по обстоятелствата, налагащи всичко останало......плюс това останалите две страни и плащат за да имат честа да бъдат експлоатирани в нейните граници.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #41
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    следващата стъпка е монтиране на регистрациони номера на пешеходците и като някой пресече неправилно?!? ще му пращат писмо да се яви в кАТ , където ще му се прожектира как не е вървял хубаво по тротоара, или много бавно на зебрата... Просто се чудят как да гушат повече.
    Добавките, тиксото и телта не ремонтират Вашата кола!!!

  12. #42
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ...Ся някой ще изреве че манталитета е виновен - ще има да взима......манталитет е нещо дето се насажда и изгражда за много години, с много усилия от трите страни в уравнението, а в това уравнение, и трите страни гледат да изкръшкат...
    +1

    ---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    ...Моята идея е, че трябва да се научат пешеходците да не пресичат където не трябва, а шофьорите да спират на пешеходни пътеки
    Честно казано, пешеходците са най-малкият ми проблем по пътищата.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  13. #43
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Честно казано, пешеходците са най-малкият ми проблем по пътищата.
    Ами колега има дни, в които се чудя на околовръстното дупки ли да гледам или самоубийци. Не казавам, че това ни е единствения, нито най-големия ама и това е проблем и не бих казал най-малкия.
    Има места където редовно ми скачат на пътя при червен светофар за тях и аз се чудя на моменти как съм реагирал. Не ми се ще да лежа в затвора 'щото някой е решил, че пътищата са станали пешеходни зони

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Ами колега има дни, в които се чудя на околовръстното дупки ли да гледам или самоубийци.
    Мда, това е още един проблем, който има много мазно отношение за така кофти израза "война по пътищата" - задавал ли си си въпроса централното ти зрение(това което дава 70% от видяното на мозъка ти за действие и реакция) в повечето случай дали е насочено към пътя напред, към това какво следва след 100 - 200 - 300 метра, или търси неизбежната дупка 20-30-40 метра пред теб, и ти отклонява вниманието от колата или забления пешеходец дето е 100 метра пред теб......и ти скъсява времето на реакция......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда, това е още един проблем, който има много мазно отношение за така кофти израза "война по пътищата" - задавал ли си си въпроса централното ти зрение(това което дава 70% от видяното на мозъка ти за действие и реакция) в повечето случай дали е насочено към пътя напред, към това какво следва след 100 - 200 - 300 метра, или търси неизбежната дупка 20-30-40 метра пред теб, и ти отклонява вниманието от колата или забления пешеходец дето е 100 метра пред теб......и ти скъсява времето на реакция......
    Да за това на кръстовището на околовръстното и черни връх карам с 30
    На курсовете инструктура много ми се караше защото се "заглеждах" по дупки и пешеходци и за мое щастие свикнах да следя и трите неща, но сестра ми нямаше добър инструктор и винаги по такива теми се поставям на нейното място - просто ще и трябва време да свикне и всички тия неща предразполагат... неприятни завършаци!

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •