Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Ремонт на ключ за 156

  1. #1
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default Ремонт на контактен ключ за 156

    Колеги,

    понеже тази тема е заключена реших да пусна нова, с питанката ми, а именно:

    Според вас възможно ли е да се случи това? Ако може, прави ли го някой в БГ? От година ключа ми е счупен и отключвам и заключвам по конвенционалният метод (което в тия студове е доста интересно занимание особено сутрин), вместо да си "пиукам" с бутончето на ключа . На няколко места питах дали могат да ми направят дубликат на самото дистанционно, но ... ядец. Предлагат да ми монтират допълнителна аларма, но аз не искам . Та да се върнем на въпроса ми, ремонтира ли (или изработва ли) някой в БГ ключове които да "обучи" към оригиналното централно/аларма и имобилайзер за 156 код 2 ?

    --------------------------

    П.С. За да не се затрие обявата в ибей ето и едно бекъп-че
    Last edited by CBET; 30-01-2010 at 18:54.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  2. #2
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    ключове прават в българия но са много скъпи за същия ключ като на снимката червения в милано моторс ми искаха 415лв и 60лв за код карта търси някъде по евтино
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  3. #3
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    ключове прават в българия но са много скъпи за същия ключ като на снимката червения в милано моторс ми искаха 415лв и 60лв за код карта търси някъде по евтино

    Колега,

    23,50 GBP както и да ги смятам ... през каквито и курсове да ги превъртам повече от 60-70 лв не мога да ги докарам. А в Милано Мотърс най вероятно поръчват оригинален ключ в Италия ако си пазиш код картите и т.н.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  4. #4
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default ключ

    Колега ако нямаш аларма на колата- слагай и не се замисляй!В София аларма с 2 дистанционни и монтаж ще ти излезе 70-80 лева!
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  5. #5
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    Колега ако нямаш аларма на колата- слагай и не се замисляй!В София аларма с 2 дистанционни и монтаж ще ти излезе 70-80 лева!

    Имам аларма колега. Тя си работи дори и когато е изключено дистанционното отключване на централното. За 70 лв. китайски аларми има навсякъде. Просто ме дразни факта, че ключа ми е счупен, а нямам резервен. Та ако някой може да го ремонтира в рамките на 50-70 лв. предпочитам ремонт на ключа + направата на още един, пред монтажа на нова аларма.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има хора които могат да го направят. потърси имаше теми. може да видиш във фиатскиа форум в раздела за ключове, човека беше с ник kliuchar или нещо такова.
    точка

  7. #7
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    CBET, провери ли при ключаря до "папагала", навътре в тунелчето.
    казва, че ги прави,дори тел. е оставил в старата тема.
    прди време говорихме да ми направи 2ри, че съм с един ключ и ми оферира 120лв.-код2, ама още не съм ходил.
    156 SW 2001 бивша.

  8. #8

    Default

    Един пич от Перник ми го направи моят прибираш се за 40лв., като вгради алармата ми в ключа.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  9. #9
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    CBET, провери ли при ключаря до "папагала", навътре в тунелчето.
    казва, че ги прави,дори тел. е оставил в старата тема.
    прди време говорихме да ми направи 2ри, че съм с един ключ и ми оферира 120лв.-код2, ама още не съм ходил.

    Той може само да изкопира ключа и да го "дресира" да ми пали каручката. Обаче да ми ремонтира/изкопира електрониката за дистанционно управление - ядец , а аз точно това искам.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  10. #10
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by CBET View Post
    Той може само да изкопира ключа и да го "дресира" да ми пали каручката. Обаче да ми ремонтира/изкопира електрониката за дистанционно управление - ядец , а аз точно това искам.
    Може да ти смени бутон, кутийката на дистанционното или дори други елементи по електрониката.
    Само смяна на блейда не означава рециклиране

  11. #11
    започва да се пристрастява rosboy23's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Намерих място и аз да питам. Значи проблема е следния предишния собсвеник беше изкарал платката от кутииката на ключа и маи не работи дали може някой да го оправи?

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    днес си извадих резервен ключ.без никакви екстри е.цена-200лв.за отбелязване е че ключа е код 3.вградено дистанционно все още е невъзможно в бг.

  13. #13
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by rosboy23 View Post
    Намерих място и аз да питам. Значи проблема е следния предишния собсвеник беше изкарал платката от кутииката на ключа и маи не работи дали може някой да го оправи?

    Добре дошъл в клуба!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    И аз се присединявам към клуба,имам същия проблем като на колегата "СВЕТ".
    Имам само един ключ с вградено дистанционно за фабричната аларма и навсякъде където съм питал казват,че ще ми направят ключ с чип(код 2),но немогат да изготвят дубликат на дистанционното,единствено с поръчка от Италия 400-500лв.!
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    И аз се присединявам към клуба,имам същия проблем като на колегата "СВЕТ".
    Имам само един ключ с вградено дистанционно за фабричната аларма и навсякъде където съм питал казват,че ще ми направят ключ с чип(код 2),но немогат да изготвят дубликат на дистанционното,единствено с поръчка от Италия 400-500лв.!
    По спомен, на Стамболийски май правеха код 2. Ако имаш интерес, ще ти пратя телефон на ключаря, за да се чуете.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •