Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 110

Thread: Alfa 147 1.9 JTD (by Zmeycho) Vs. Calibra 2.0i 16V

  1. #46
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    В Неделя смятаме да замерим доста коли по Г-тек и ще се види, коя колко върви
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  2. #47
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Змейчо,
    и на твоята съм навит
    Ти хубаво бате Влади си навит, но 1.9 JTD 8V EDC15 с чип Vs. 1.9 JTDm 16V EDC16 с чип, не ти ли се струват, така леко неравностойнички нещооо??!

    След като завърша силовия пък тогава ептен няя да има смисъл да се мерим...еееееееееп

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Моля ти се...ти не ми прави пубертетски изказвания!Първо се научи да пишеш и тогава ми говори...thinG about it не го пишат и първокласниците Казвам си мнението,казах,че не се заяждам,моля никой да не го прави с мен!

    Ако няма да казваш нещо градивно,смислено и позитивно, а вместо това мислиш да си избиваш комплексите то по-добре ни спести пуберските си реплики, дуплики и още по-малко ми се хващай за думите и буквите!
    Ти да не би да си безгрешен...или може би си Господ??!
    Грозно е, елементарно е и въобще не говори добре за теб!

    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    и
    задника си да скъсаш пак не можеш да ме биеш,светлинни години съм пред теб що се отнася до чипа ми лично ПЕТКО ми го прави,но освен чипа колата ми вече има толкова много подобрения по мотора за които ти можеш само да мечтаеш.
    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Тебе сега някои да те е питал какви подобрения имаш по колата си???
    Ако искаш да предизвикаш Змейчо или някои друг отвори си тема а не да се хвалиш без да те пита някои.Харесва ли ви или не факта си е на лице подкрепен със видео.Браво на бат ви Змея.
    Доволно го наигра Били, направо му сипа с големия...
    Евалла та и благодаря

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    То хубаво с тия чипове и мощности, ама има ли съединител дето да издържа на този напън
    След подобен силов тунинг подмяната на съединителя с усилен такъв си е задължително знаеш...!
    Както и при Аспарух, стоковия просто няма да издържи!

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Много се радвам, като чета за такива хора като Змея Браво друже, колата не стига че е станала страхотна с тази боя и летни джанти, ами и върви отлично! Чакаме и резултатите след предстоящия силов тунинг и ремап.
    Благодаря за хубавите думи Борка!
    Знаеш, че изпод тепетата винаги си добре дошъл
    Last edited by ЗМЕЯ!; 04-02-2010 at 22:43.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  3. #48
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Ако няма да казваш нещо градивно и смислено, а вместо това ще си избиваш комплексите то по-добре ни спести пуберските си реплики, дуплики и още по-малко ми се хващай за думите и буквите!
    Ти да не би да си безгрешен...или може би си Господ??!
    Разбираш ли грозно е, елементарно е и въобще не говори добре за теб!
    Прав си,тъпо е хората да се заяждат...Колата ти е станала много добра,поздравления!Кефи ме и колко си нахъсен Следващия път като идваш към сервиза в София ,ми драсни едно ЛС,ще дойда да се запознаем.Успех с проекта
    Last edited by V_A_N_K_A_T_A; 04-02-2010 at 11:21.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  4. #49
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    пффф
    за пореден път се убеждавам че тоя нашия форум сме гола вода всичките нито един път не може да мине тихо и кротко да се каже браво пич евала а се почва яко наливане спорене и тем подобни ,,,до кога така ще е караме...
    иначе викторе да неделя ако замерваме с г-тека ще е добре ще се види истината около пловдивските таратайки
    но се съмнявам някой да свали под 16 сек
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  5. #50
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Kолега V_A_N_K_A_T_A,
    какъв автомобил караш, че желаеш да се пускаш с Калибра Турбо? Ако колегата с 147цата има път към Варна, нека пише едно Л.С. да видим колко коли ще ми направи
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #51
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Kолега V_A_N_K_A_T_A,
    какъв автомобил караш, че желаеш да се пускаш с Калибра Турбо? Ако колегата с 147цата има път към Варна, нека пише едно Л.С. да видим колко коли ще ми направи

    Ми кара Алфа турбо със двигател от Фият купе 2.0 20в турбо http://www.alfaromeo-bg.com/forum/sh...ad.php?t=42848 и си мисля,че правилно си иска замерка!!!
    Last edited by Bimbo; 04-02-2010 at 12:37.

  7. #52
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Абе не знам за терминална 195, ама съм виждал алфата в действие и наистина ще разплаче всички коли тука из форума Имам познат от Варна, който я знае тази кола и ми разправя как дизелака разплаквал 13 секундни бегачки на 400 метра
    Попитай кой е този автомобил в 13ката от Варна, който е падал от тази Алфа... А дано тези двигатели 2.0 20в Турбо да върви повече от 2.0 16в Турбо, защото тук имаме едно червено купе иии доста трудно му беше с Калибра 16в... а уж блоу офи, путки майни
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #53
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Попитай кой е този автомобил в 13ката от Варна, който е падал от тази Алфа... А дано тези двигатели 2.0 20в Турбо да върви повече от 2.0 16в Турбо, защото тук имаме едно червено купе иии доста трудно му беше с Калибра 16в... а уж блоу офи, путки майни


    Само казвам какво кара,а като се замерят въпростните коли ще се разбере кой-кого!!!

  9. #54
    Ненормален с книжка ital_fen's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна 04 Варненчик
    Age
    38
    Posts
    152

    Default !

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Попитай кой е този автомобил в 13ката от Варна, който е падал от тази Алфа... А дано тези двигатели 2.0 20в Турбо да върви повече от 2.0 16в Турбо, защото тук имаме едно червено купе иии доста трудно му беше с Калибра 16в... а уж блоу офи, путки майни

    Tо това куше само името му такова. Като гледам как пада от всеки явно неможе и грам да кара. На калибра специално трябва да прави стабилен ластик. Има няколко колеги от фиат форума с такива ако искаш им пиши да видиш за какво иде реч.
    А по темата дизела може да пуши ама като се пипне върви прилично. Да не кажа и много Във Варна имаме няколко доказателства за това.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 163hp 04/Renault Laguna 2.0 16v 140hp 01./Opel Movano 2.8 DTI 02
    Ex AR 147 1.6 120hp 05 /AR 156 2.4jtd 1??hp/ Fiat bravo 103++hp / Fiat Coupe 131hp/Dacia Logan1.5 DCI 08'/ suzuki GSXR 600 SRAD мах speed 280km++

  10. #55
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Попитай кой е този автомобил в 13ката от Варна, който е падал от тази Алфа... А дано тези двигатели 2.0 20в Турбо да върви повече от 2.0 16в Турбо, защото тук имаме едно червено купе иии доста трудно му беше с Калибра 16в... а уж блоу офи, путки майни
    Ами Фиат Купе 20VT е доста по-бърз от 2.0 16v турбо и съм виждал да наказва и по-мощни коли от него, та си мисля, че една Калибра c20let не би затруднила читав 20VT , но всичко зависи от състоянието на количките...
    Ето и нагледен пример - http://vbox7.com/play:35b80ff1

  11. #56
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Такова, само че 190 коневия вариант, беше наказан от атмосферен Сивик 1.6 vtec пред сумати народ
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  12. #57
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    След подобен силов тунинг подмяната на съединителя с усилен такъв си е задължително знаеш...!
    Както и при Аспарух, стоковия просто няма да издържи!
    Колега малко повече инфо за този съединител може ли?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #58
    Ненормален с книжка ital_fen's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна 04 Варненчик
    Age
    38
    Posts
    152

    Default !

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Такова, само че 190 коневия вариант, беше наказан от атмосферен Сивик 1.6 vtec пред сумати народ
    Нали ти казах че тоя фиат далече не е като другите. Има му нещо иначе няма как да пада толкова. Във фиаТ форума има няколко колеги накарай някой да ти пусне клип как се движи и ще добиеш представа. защото като беше жълтото турбо купе във варна показа какво може. И вервай ми много върви. Тогава се дърба с търговищката вектра дето е 4по4 турбинирана. И я би с доста.

    RoMaN да именно за купрата става дума много е зла човек амам много.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 163hp 04/Renault Laguna 2.0 16v 140hp 01./Opel Movano 2.8 DTI 02
    Ex AR 147 1.6 120hp 05 /AR 156 2.4jtd 1??hp/ Fiat bravo 103++hp / Fiat Coupe 131hp/Dacia Logan1.5 DCI 08'/ suzuki GSXR 600 SRAD мах speed 280km++

  14. #59
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Колега малко повече инфо за този съединител може ли?
    Усилен аксиален лагер и притискателен диск...
    А защо, не и олекотен маховик колега...?!
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Усилен аксиален лагер и притискателен диск...
    А защо, не и олекотен маховик колега...?!
    Добре си сипал на Колибрито браво. Олекотен маховик на JTD то ли я разкажи?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •