Page 7 of 21 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 308

Thread: Мнения за поведение на 156 при зимни условия...

  1. #91

    Default

    Колега това със спирачката е точно така.Аз по завойте преди Бургас щях да се пребия ако интуитивно не бях пуснал спирачката и задницата се върна на мястото си.. Ама в завой не се натиска спирачка .. Какви подобрения за задницата имаш предвит? 4 тухли 4-ки в багажника
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  2. #92
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Кво плюете само, не знам ...

    Аз пък съм си много доволен от поведението на 156. Според мен всичко е до въпрос на стил на каране, опит, хубави зимни гуми и работещ АБС.

    Drive carefully!

  3. #93
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Кво плюете само, не знам ...

    Аз пък съм си много доволен от поведението на 156. Според мен всичко е до въпрос на стил на каране, опит, хубави зимни гуми и работещ АБС.

    Drive carefully!
    Подкрепям те на 100% !!!

    Има някъде "наоколо" една тема, в която собственикът бил сложил различен размер гуми отзад и колата дала грешки в системите. Имаше доста "акъл" относно какъв е проблемът, но в крайна сметка се оказа, че при поставяне на 4 нови гуми, колата се оправила. О, чудо!

    ABS-ът при доста коли, особено европейски, е на BOSCH.
    Надали на едни коли е супер функция, а в други пречи.
    По-скоро човекът, като елемент в това "уравнение", е в състояние да промени нещата - да ползва различни гуми, да не слага зимни гуми, да кара с галоши и т.н.
    Ако колата има 4 еднакви и гуми според сезона, се съмнявам да спира по-зле с ABS
    Има много коли, които са с разбито окачване, неработещи датцичи и т.н.
    Ами как да работи адекватно системата тогава?

    От друга страна чета и се чудя ... абе вие да не би да сте на рали или някакво друго състезание?
    Много се накефих на едно изказване "чукнах спирачката преди завоя и тя взе да поднася" Каква скорост, какъв завой, каква кола?
    И на Карлос Сайнц би му се прискало да взима уроци по дрифтинг с предно ...

    п.с. Един съвет - не пишете глупости, че ESP, ASR, ABS, EBD и т.н. са лоши системи и не вършат работа Смешно е да се твърди подобно нещо

  4. #94
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Много се накефих на едно изказване "чукнах спирачката преди завоя и тя взе да поднася" Каква скорост, какъв завой, каква кола?
    И на Карлос Сайнц би му се прискало да взима уроци по дрифтинг с предно ...
    Е ако ще е за конкретни примери - 20 км скорост, заход за ляв завой, 156 2.4 от подписа, с 4 чисто нови зимни гуми Гудиър... върнах газта, недозави... спирачки, посука се доволно преди да я стабилизира АБС... после се оказа, че отдолу имало какво - лед
    Е поради скороста и други факти произшествие нямаше, като преминах леда я стабилизирах, но нали искаше примери ... на достатъчно голямо парче лед нищо не спасява.
    Е сети се ако бях чукнал спирачките 2м по късно ... дали задницата нямаше да ме изпревари въпредки АБС, ЕБД и новите гуми
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #95

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Подкрепям те на 100% !!!

    Има някъде "наоколо" една тема, в която собственикът бил сложил различен размер гуми отзад и колата дала грешки в системите. Имаше доста "акъл" относно какъв е проблемът, но в крайна сметка се оказа, че при поставяне на 4 нови гуми, колата се оправила. О, чудо!
    Аз също бях с малко по ниски предни, щото не можах веднага да бодна същия размер, и абс прехъркваше често, сега всичко е ток.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #96
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Е ако ще е за конкретни примери - 20 км скорост, заход за ляв завой, 156 2.4 от подписа, с 4 чисто нови зимни гуми Гудиър... върнах газта, недозави... спирачки, посука се доволно преди да я стабилизира АБС... после се оказа, че отдолу имало какво - лед
    Е поради скороста и други факти произшествие нямаше, като преминах леда я стабилизирах, но нали искаше примери ... на достатъчно голямо парче лед нищо не спасява.
    Е сети се ако бях чукнал спирачките 2м по късно ... дали задницата нямаше да ме изпревари въпредки АБС, ЕБД и новите гуми
    На лед нищо не помага, а примерите не са ги дали колегите на "стъкло" асфалт, нали?
    Аз също карам кола по улиците, дори и сега
    Все пак не искам да си мисля, ако колата ти нямаше ABS или той беше изключен, както по-горе имаше предложения, точно в този момент ...
    ABS-ът, хубавите гуми, ниската скорост и твоят опит са те спасили!
    Извади от уравнението едно от тези и ми кажи дали пак щеше да си късметлия?

  7. #97
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Моята е като снегорин ...върви навсякъде и не буксува

  8. #98
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    И миналата и тази зима имах възможността да шофирам и в сняг и на лед, планинско качване, спускане пробвал съм на всякъде. Колата е със зимни гуми- нови, натоварена с пътници наистина е по-проходима, но и само с мен провидението и не е лошо. За АБС нямам никакви забележки. Успоредно с нея управлявам служебни Опел Астра, Форд Мондео и Пежо 306 дизел. Единствено Пежото е по-проходимо, но то е и друг клас автомобил. Преди имах една Фиестичка тя на сняг и на лед беше перфектна, никога не бях слагал вериги, но в никакъв случай не я сравнявам с Алфата. Чета някой от коментарите и ми се струва, че или колегите нямат достатъчно опит , карат с лоши гуми или автомобила им е неизправен. По десетобалната система Алфата бих я оценил с 8 за поведение при зимни условия.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  9. #99
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    ей значи не може да се съгласим с различните мнения и това си е то не е само до опит като години или навъртяни колометри ами до това и колко автомобила си сменил. имам предвид не само да пробваш за 5-10км и да даваме акъл.. аз примерно не съм доволен от 156-цата ми, на база на други сравнения с над 20 автомобила, което изобщо не я прави толкова лоша кола. а и за това дето колегата коментира кой в кви условия е карал, всеки сам си знае.. пробвай да изкараш една зима каквито има в Канада и пак ще си говорим после дали ние нямаме опит или наистина колата си има сериозни косури зимата....

  10. #100
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз лично бих и дал 7, заради склонноста и към поднасяне на задницата (говоря са движение по прав път, при промяна от сух път към лед). Това с 4 зимни гуми, рагулиран преден и заден мост, балансирани гуми и 120км ежедневно шофиране по гореспоненатите ни пътища, а и скорост около 120км/ч.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #101
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Ами аз не живея в Канада, служебни автомобили карам ежедневно по повече от 10-20 км. Темата според мен отдавна трябваше да приключи защото очевидно Алфа 156 е не е най-добрият автомобил за зимата, но не е и най-лошият. Средна работа. Което е напълно задоволително за нашата географска ширина.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #102
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by newuser View Post
    ей значи не може да се съгласим с различните мнения и това си е то не е само до опит като години или навъртяни колометри ами до това и колко автомобила си сменил. имам предвид не само да пробваш за 5-10км и да даваме акъл.. аз примерно не съм доволен от 156-цата ми, на база на други сравнения с над 20 автомобила, което изобщо не я прави толкова лоша кола. а и за това дето колегата коментира кой в кви условия е карал, всеки сам си знае.. пробвай да изкараш една зима каквито има в Канада и пак ще си говорим после дали ние нямаме опит или наистина колата си има сериозни косури зимата....
    Колата няма кусури зимата ..... Аз съм минавал няколко пъти през маршрута Пловдив/Банско през юндола в най-големия сняг .... Един път не ми е поднесла, нито ми е пробуксувала колата. Естествено ,че ще има по-проходими марки,но това не значи ,че колата има "сериозни" проблеми зимата ... Тук сме България , преди 2-3 години когато наваля около 80-90 см сняг през същия маршрут, не съм имал никакви проблеми ....
    п.п. Що не си купи лада нива, за да си доволен. Грозно е да твърдиш ,че колата има сериозни проблеми зимата ....още повече,че имаш опит ... .За да го нямаш сериозния проблем си смени гумите с хубави или не давай толкова газ ...... колата в тези условия трябва да се "гали" .... ама какво ти обяснявам ти си с опита на над 20 коли с Канадските зимни условия.....

  13. #103
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by newuser View Post
    ей значи не може да се съгласим с различните мнения и това си е то не е само до опит като години или навъртяни колометри ами до това и колко автомобила си сменил. имам предвид не само да пробваш за 5-10км и да даваме акъл.. аз примерно не съм доволен от 156-цата ми, на база на други сравнения с над 20 автомобила, което изобщо не я прави толкова лоша кола. а и за това дето колегата коментира кой в кви условия е карал, всеки сам си знае.. пробвай да изкараш една зима каквито има в Канада и пак ще си говорим после дали ние нямаме опит или наистина колата си има сериозни косури зимата....
    Съгласен съм-задницата играе кючек и то доста добре
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  14. #104
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Колата няма кусури зимата ..... Аз съм минавал няколко пъти през маршрута Пловдив/Банско през юндола в най-големия сняг .... Един път не ми е поднесла, нито ми е пробуксувала колата. Естествено ,че ще има по-проходими марки,но това не значи ,че колата има "сериозни" проблеми зимата ... Тук сме България , преди 2-3 години когато наваля около 80-90 см сняг през същия маршрут, не съм имал никакви проблеми ....
    п.п. Що не си купи лада нива, за да си доволен. Грозно е да твърдиш ,че колата има сериозни проблеми зимата ....още повече,че имаш опит ... .За да го нямаш сериозния проблем си смени гумите с хубави или не давай толкова газ ...... колата в тези условия трябва да се "гали" .... ама какво ти обяснявам ти си с опита на над 20 коли с Канадските зимни условия.....

    Колега , не разбирам, защо толкова сляпо защитаваш ,че 156 е много добре на сняг, аз не виждам с кавко е толкова добре, според мен си е нормален автомобил с никакви допълнителни екстри говоря преди 2003 год Алфите какво имат един АБС и това е , такаче , не виждам с какво е по - устойчива на пътя от другите коли, аз си казах моето мнение , в момента моята кола си седи в гаража и чака да се стопи снега, защото ако я извадя немога да си кача по улицата където живея, и като да не повярваш "галя" газта ама видиш ли въртим , ако искаш и с перце да я докосна, дадох ви конкретен пример назад в темата , където на сравнително не много висок баир , го катерих с 3к оборота с лек допир на газта едвам едвам едвам, и накрая се наложи да спра и това беше пробвам да тръгна и почва да ми се върти предницата на ляво надясно след което последва авариини и назад... , не виждам тук в тази ситуация с тези гуми и тези системи на колата , опитат би ти помогнал? Незнам колко са проблемни гумите или системите , защото видях по пътя едно АУДИ А8 с видимо големи гуми колкото моите , че може и по-големи и си газеше без проблеми.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  15. #105
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Колата няма кусури зимата ..... Аз съм минавал няколко пъти през маршрута Пловдив/Банско през юндола в най-големия сняг .... Един път не ми е поднесла, нито ми е пробуксувала колата. Естествено ,че ще има по-проходими марки,но това не значи ,че колата има "сериозни" проблеми зимата ... Тук сме България , преди 2-3 години когато наваля около 80-90 см сняг през същия маршрут, не съм имал никакви проблеми ....
    п.п. Що не си купи лада нива, за да си доволен. Грозно е да твърдиш ,че колата има сериозни проблеми зимата ....още повече,че имаш опит ... .За да го нямаш сериозния проблем си смени гумите с хубави или не давай толкова газ ...... колата в тези условия трябва да се "гали" .... ама какво ти обяснявам ти си с опита на над 20 коли с Канадските зимни условия.....
    от мишлен по-хубаво до 150 лева за гумата ако предложиш... ти не можеш да ме убедиш както и аз теб... всеки си има мнение...
    Last edited by newuser; 09-02-2010 at 12:13.

Page 7 of 21 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •