Page 12 of 21 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 308

Thread: Мнения за поведение на 156 при зимни условия...

  1. #166
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Сещам се веднага за avtokori.com!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #167

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Сещам се веднага за avtokori.com!
    Точно каквото ми трябва. Благодаря!

  3. #168
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Хич не ми се пишеше, че ще се почне едно, не че ще го кажа за пръв път.
    Но 156 седан с двигатели 2.0, 2.4 и до 2002г.и нормално окачване е доста кекава, както на сухо така и на мокро и сняг. Та колегата adv_petrov е много прав, че е по зле от голфа то от повечето коли е по зле. просто предницата тежи много, задното окачване има проблем а ЕБД-то нещо не действа както хората. Та затова като се натовари и става съвсем друга. Най зле е когато на лек завой се натисне спирачка в първия момент задницата "олеква" и се опитва да поднесе, хубавото е че лесно се изправя. За да се оправи този проблем трябват промени по окачването.
    Айде сега ме нападнете и ми обяснете как не е така, но въпросните 156 са най кекавите алфи от 92г. насам и далеч не са такива совалки по завоите каквито ги изкарвате а и повечето нормални коли са по добре.
    Вчера пак я карах в неизринатия сняг из Варната на равно с чисто нови зимни гуми, на 1ва с 10км/ч и за пореден път не ми харесва поведението с гуми 195 на сняг. Не си стои в стъпката, не си тежи в стъпката, задницата и е податлива на мн.дребни коловози и се чепи. Чинно 2 пъти год. правя реглаж преден/заден мост за всеки случай, и пак нищо. Ако не я разкарам, др.зима ще я обувам с гуми 185. Категорично 156 2.0 седан, поне тия първите кат' мойта - НЕ зимен автомобил.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  4. #169

    Default

    Ами аз не бих си и помислил да изкарвам такава кола в почти екстремните условия през последните дни и седмици... Без да съм пробвал как се държи, съм сигурен, че е зле... Обаче при нормални условия (на сухо и на път с нормална настилка) определено е доста по-добра от "средното" ако окачването е в перфектно състояние според мен...

    Моето наблюдение и това, което сме говорили с познати, които живеят "на запад" е, че в тежките зимни дни, хората изкарват от гаражчетата и вилите едни стари двуврати кочинки хечбекове (гофове, корсички, пунтота и т.н.) и си бръмкат с тях, което на мен ми се вижда перфектна опция - гумите на тия коли са в пъти по-евтини заради размера (тоест няма нужда от компромиси), в общия случай ако си имаш една лачена алфа, тая няма да ти дреме дали ще я задереш тук-там по ледовете и преспите, обикновено в такива условия се кара с много ниски скорости (до към 70-80 макс), така че горе-долу няма страшно заради нулевата безопасност при катастрофа, която такава кола ти предлага - шанса да се удариш със скорост над 50-60 е доста малък, нито пък ти трябват зверските спирачки за да караш спокойно...
    Абе според мен това е правилния начин, не да обсъждаме дали 156 е кочина в зимни условия...

  5. #170
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    ... Обаче при нормални условия (на сухо и на път с нормална настилка) определено е доста по-добра от "средното"...
    ....хората изкарват от гаражчетата и вилите едни стари двуврати кочинки хечбекове (голфове...
    Значи още в 1вия ми пост по темата написах, че 156 си я пазех само за хубав път,а също, че имах Г3 който е по-добър от нея зимата. За съжаление го разкарах заради кабриото и туй ми бе най-голямата грешка в живота. И мене не ми се кара 156цата в снега, че е и ниска с кората под двг, ама като дотук ми е стъпила 12-13К та да е напълно поддържана, от немай къде я ползвам и ми се щеше да е по-използваема и надеждна зимата на сняг. Както и да е, ще усъвършенстваме - ще и слагам по-тесни гуми-185, поне малко да задобрее, наред с пълната 40л бутилка, пълен резервоар-гледам тежина отзад добре и се отразява.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  6. #171
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Вчера пак я карах в неизринатия сняг из Варната на равно .............
    156 зимно време с квито и гуми да я караш е пълен ташак !
    Пробваи 147 и няма да искаш да видиш 156 никога !
    147 е в пъти по-стабилна и на сухо ,мокро и сняг.

    П.П.
    Ако не беше жената, нямаше да си дам белисимата (147)
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #172
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз пък съм адски доволен. Като малък танк съм, с гуми Вредешайн. Както е ниска, върви и не се замисля, че и не поднася. Гумите са 195/65/15 зимата.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #173
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    И аз съм много доволен от 156. Нямам никакво кофти чувство в стомаха дори на лед. Гумите ми са Ултрагрип 7+ на 4 години и все още се държи много добре с тях. Харесва ми и, че ВДЦ-то усеща и най-лекото превъртане на гумите и свети, което подсказва колко е хлъзгаво. АБС-ът също показва точно какво е сцеплението. Даже ме дразни малко, че не хлъзга много много задницата като й дадеш повече газ в завоите. Налага се да дърпаш ръчната.
    Иначе височината е кофти и е снегорин в дълбок сняг, но броните са захванати хубаво и няма проблем.

    П.С. 185/65/15

  9. #174
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    И аз съм много доволен от 156. Нямам никакво кофти чувство в стомаха дори на лед. Гумите ми са Ултрагрип 7+ на 4 години и все още се държи много добре с тях. Харесва ми и, че ВДЦ-то усеща и най-лекото превъртане на гумите и свети, което подсказва колко е хлъзгаво. АБС-ът също показва точно какво е сцеплението. Даже ме дразни малко, че не хлъзга много много задницата като й дадеш повече газ в завоите. Налага се да дърпаш ръчната.
    Иначе височината е кофти и е снегорин в дълбок сняг, но броните са захванати хубаво и няма проблем.

    П.С. 185/65/15
    При хлъзгаво изключвай ASR

  10. #175
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    ... Категорично 156 2.0 седан, поне тия първите кат' мойта - НЕ зимен автомобил.
    Не и някаква червена снощи, от техникумите към бриколажа така яко пердашеше, че и аз му завидях, много яко и стабилно си вървеше, на светофара до цирковата отново изтегли мн добре от място, сега дали беше 2.0 или друга, не знам, но си имаше и гума и мотор колата, а не на последно място и пилот на волана, не само аз ше кажа, че много от мощните коли едва пъплеха вчера, не им се сменят калници.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #176
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    156 зимно време с квито и гуми да я караш е пълен ташак !
    Пробваи 147 и няма да искаш да видиш 156 никога !
    147 е в пъти по-стабилна и на сухо ,мокро и сняг.

    П.П.
    Ако не беше жената, нямаше да си дам белисимата (147)
    Подкрепям ! .. ъъ за поведението на 147 .. за жената аз лично съм дигнал вече ръце

    по темата : пробвах моя Дънлоп Уинтер спорт 3д 225/45/17 на 156 първо когато заваля декември. Леко бех разочарован. Мислех си, че гумите не са според очакваното. После ги преместих на 147-цата и честно казано от онзи ден когато заваля стабилно в преспите и коловозите, тази кола справя отлично. Веднъж не ми поднесе. А всъщност поднаса няколко пъти де, но беше умишлено
    Last edited by DiStefano; 27-01-2012 at 22:13.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #177

    Default

    Незнам защо толкова всички тропат 156-цата. Аз пък цял ден обикалям из снежна Варна поне с нея по работа и по други задачи и да Ви кажа голям купон. 4 зимни гуми имам на 4-та зима, 15-ки 195-ци, еми по ледове, сняг, само на бургия. Вярно е че се мята хлъзга се обаче контрираш ли я винаги те слуша и се прибира в пътя. Цял ден взимам кръстовищата с ръчни и няма такъв кеф, завъртиш обратно волана и веднага спира хлъзгането, направо не ми се слиза от нея. Не ми се е случвало да я изпусна и да се завъртя или да излезне извън контрол. А задницата ми никога не тръгва сама каквото и да правя, по- скоро недозавива и като и шибнеш една ръчна съвсем прилично си влиза в завоя с вратите
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  13. #178
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    един + от мен за поведението на алфа ромео 156!!!

    моята е с гуми малоя 185 65 15 дот09 има снимки в моя тема,днес се прибирах от монтана за берковица и по пътя колата се държи много добре вярно че е като нова щото всичко е сменено по нея,колата се държи много добре но просто трябва да се кара с хубави Зимни гуми в такова време и всичко ще е ОК!
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  14. #179
    започва да се пристрастява Tr0ubl3's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Колеги, реших да се включа и аз. Моето скромно мнение за поведението на колата в зимни условия е следното : Карам колата с 195/65/15 зимни гуми. Предните са чисто нови KAMA EURO 509 ( някакви руски които взех след много увещания от страна на гумаджията, че гумите макар и руски са хубави. Задните, пак този размер са мишелин с около 5мм грайфер, Алфата няма нищо друго освен ABS. Тези дни покрай големите снегове в София, съм навъртял около 200км. На главните улици и булеварди колата се представя прилично. До към 50 - 60км/ч стои стабилна без да усещам каквито и да е признаци на нестабилност. По околовръстното развия ли скорост над 80км/ч усещам, че колата макар и много леко, започва да се заиграва. Това се случва предимно при стъпване на някоя гума върху малко повечко сняг. Недозавиването което се получава например при спускане на бул. България и десен по Каблешков няма да коментирам, това е общ проблем Качих се и до конната база горе на Кокаляне, за проба на леко планински условия - без никакви проблеми. Уви, това което много ме мъчи е, че вкарам ли колата в малко по-висок сняг, било то и с цел паркиране, пробуксува ли едната гума и на стъклото изписва GAME OVER... Вече 4 пъти ми се налага или да копая или да се бутаме с колеги... Ще опитам да реша този проблем с Q2, защото е много неприятно да се кача до планината и да заседна на паркинга пред нас... Като цяло смятам, че колата предвид идеята с която е направена се представя добре. Който иска повече от 156 през зимата да скача на CrossWagon
    145 2.0 QV

  15. #180
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Моето Алфе е с 205/50/16 с dayton dw 500 зимни гуми 2-ра ръка ( 4-те еднакви) . Взех ги след като купих колата ( нямаше пари за нови). Останах изумен от гуми втора ръка с ДОТ 06 . В ледилките из Разград и непочистените пътища проблеми нямах.Алфата се държи добре и не преплъзва, но най-вече трябва да се внимава
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

Page 12 of 21 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •