Page 13 of 21 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 308

Thread: Мнения за поведение на 156 при зимни условия...

  1. #181

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Незнам защо толкова всички тропат 156-цата. Аз пък цял ден обикалям из снежна Варна поне с нея по работа и по други задачи и да Ви кажа голям купон. 4 зимни гуми имам на 4-та зима, 15-ки 195-ци, еми по ледове, сняг, само на бургия. Вярно е че се мята хлъзга се обаче контрираш ли я винаги те слуша и се прибира в пътя. Цял ден взимам кръстовищата с ръчни и няма такъв кеф, завъртиш обратно волана и веднага спира хлъзгането, направо не ми се слиза от нея. Не ми се е случвало да я изпусна и да се завъртя или да излезне извън контрол. А задницата ми никога не тръгва сама каквото и да правя, по- скоро недозавива и като и шибнеш една ръчна съвсем прилично си влиза в завоя с вратите
    И аз така туко що се прибирам от балкана, голям кеф.Няма мърдане тая кола с 4-чисто нови гуми съм трябва много агресивно да "счупя" волана и прасна ръчната, че да тръгне.Много стабилна кола само тоя абс много дразни малко на него си мяза я спре, я не ама съм много доволен от поведението в зимни условия.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  2. #182
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    При хлъзгаво изключвай ASR
    Е кога да го ползвам? Лятото на сухо не ми и трябва.

  3. #183
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Е кога да го ползвам? Лятото на сухо не ми и трябва.
    Написал съм нещо, но съм го оставил недопълнено - ASR се изключва като си с вериги.
    Иначе:
    Действието на системата ASR е особено
    полезни при следните условия:
    - Влачене на вътрешното колело на един завой,
    поради ефекта на динамичните промени на
    товара или над ускоряване.
    - Прекомерна мощност, предавана на
    колелата, също и по отношение на условията на
    повърхността на пътя.
    - Ускоряване на хлъзгави, заснежени или заледени
    повърхности.
    - В случай на загуба на сцепление на мокра повърхност (аквапланинг).

  4. #184
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Предполагам поради тежката предница колата се представя чудесно в снежни условия. По Нова година ходих до Смолян и нагледно спрямо други автомобили превъзхождаше по поведение. Не го изолирам като единичен случай, защото от 4те зимни сезона, през които я карам, не ме е подвеждала, като се има в предвид, че всяка година се качвам до Банско и Добринище (майка ми е от там). Без никакви системи съм против боксуване и поднасяне, включително и без ABS. Ако е от значение - имам кора под двигателя.
    Карам я с новозакупени 4 гуми 195/65 R15, това им е трети сезон.
    Last edited by Lqnkata; 28-01-2012 at 00:11.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  5. #185
    *** Dagi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София,Лагера
    Posts
    744

    Default

    Аз също съм ужасно доволен от Гт-то(платформа на 156) тия дни съм като снегорин(205 км за тези 3-дни в София ) минавам навсякъде и нямам проблем дори в дълбок сняг с Q2-ката и continental зимни гуми 225/50/17 и тези с джиповете ме гледат тъпо
    Bmw 535d LCI 410WHP(Hybrid turbo FMIC) 12.8 -400m
    BMW F13 M6
    BMW X6 3.5d
    Mini cooper r56 lci
    Alfa romeo Gt 1.9 jtd Eibach anti roll bars, eibach springs,Koni suspension, gtb2056vzk,Fmic, full exhaust 76mm, Quife, brembo brakes 330mm

    SPRINTAUTO Service

  6. #186
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    то тва е от дифа, не от на 156 платформата....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #187
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Незнам защо толкова всички тропат 156-цата. Аз пък цял ден обикалям из снежна Варна поне с нея по работа и по други задачи и да Ви кажа голям купон. 4 зимни гуми имам на 4-та зима, 15-ки 195-ци, еми по ледове, сняг, само на бургия. Вярно е че се мята хлъзга се обаче контрираш ли я винаги те слуша и се прибира в пътя. Цял ден взимам кръстовищата с ръчни и няма такъв кеф, завъртиш обратно волана и веднага спира хлъзгането, направо не ми се слиза от нея. Не ми се е случвало да я изпусна и да се завъртя или да излезне извън контрол. А задницата ми никога не тръгва сама каквото и да правя, по- скоро недозавива и като и шибнеш една ръчна съвсем прилично си влиза в завоя с вратите
    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    И аз така туко що се прибирам от балкана, голям кеф.Няма мърдане тая кола с 4-чисто нови гуми съм трябва много агресивно да "счупя" волана и прасна ръчната, че да тръгне.Много стабилна кола само тоя абс много дразни малко на него си мяза я спре, я не ама съм много доволен от поведението в зимни условия.
    Как да не съм съгласен с вас, моето мнение е едно към едно. Снощи се опитвах да я лепна за едни пилони в морската, ама не ще бре, спира си, АБС-а ще се побърка и тъкмо вече се виждам как пиша протокол при застрахователя и тя заковава. Не знам от колата ли е, от гумите ли е, ама е голям кеф и направо те кара да правиш глупости - това е лошата страна май, че гледам и тук някои само нея търсят
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #188
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    ... това е лошата страна май, че гледам и тук някои само нея търсят
    За мен истината е една - не го изкарвам змея в такива условия, каквото и да става, поне докато върви другата. И сами виждате що балъци се мъкнат с галошките из Варна с 20, други се правят на мъже и преградите по главните улици вече го загазиха, да ме лепне някой чекиджия, че после да му изтръгна гръцмуля, не. Като се оправи времето, тогава. Щото за 3 секунди удряш и после една седмица правиш.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  9. #189

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    то тва е от дифа, не от на 156 платформата....
    Взе ми думите от клавиатурата...

  10. #190
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    И аз пак да споделя за поведението на 17-ските....
    225/45/17 а гумите са Континентал и макар, че са 2-ръка явно си личи класата защото нито се чуват разни гадни бученета при движение и при спиране на сухо, като е при по-слабите марки...
    То първо да споделя, че той Господ не стига, че е българин ми май е и от Пловдив..... Че като гледам кво става в другите градове и ужас......
    При нас снега беше около 20+см. и хбаво, че спря да вали, че.....
    Та проблема е, че там където живея уличката е 400м макадам и през деня бяха минали 2-3 коли... Емиии, не съм имал проблем с преминаването даже пред нас обърнах колата като си има достатъчен наклон за да се затрудня максимално..... Е 2-3 пъти излязох от коловоза защото снега беше доста мек, но нямаше проблем с преминаването....
    Обаче успях да спукам единия декоративен праг......
    Другия оцеля защото не бях уцелил правилния силикон и се беше отделил......
    Май ще трябва занапред декември да ги свалям и април пак да ги качвам......

    Пътното поведение със 17-ските е в пъти по-добро от това с 15-найските......
    Надявам се да не ми се налага повече да слагам 15-ски на тази кола....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #191
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    За мен истината е една - не го изкарвам змея в такива условия, каквото и да става, поне докато върви другата. И сами виждате що балъци се мъкнат с галошките из Варна с 20, други се правят на мъже и преградите по главните улици вече го загазиха, да ме лепне някой чекиджия, че после да му изтръгна гръцмуля, не. Като се оправи времето, тогава. Щото за 3 секунди удряш и после една седмица правиш.
    За какво ти е тогава да го държиш този "ЗМЕЙ" в гаража??? То ако е писано и на паркинг и на сухо могат да те севтосат.
    Колкото до моята - 156 1.9JTD 16V SW с всички системи и Vrederstein QuaTrack 3 205/55/16 - нямам забележки. Но на лед само шипове или пясък помагат

  12. #192
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    В интерес на истината се държи по добре от 155....поне такова сръвнение мога да направя...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #193
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    В интерес на истината се държи по добре от 155....поне такова сръвнение мога да направя...
    Еретик, сега гледай някой от по-горния раздел да го прочете
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #194
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Еретик, сега гледай някой от по-горния раздел да го прочете
    ))..те си ме знаят........... но другата истина е, че 155 гази повече в сняг...заради просвета
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #195

    Default

    И аз съм много доволен от поведението на 156цата ми в снега,особенно след като си смених двете предни зимни с други две,които ми изпаднаха евтино,но с много добър грайфер...марката не ми говореше много,но сега направо съм изумен COOPER...битер снегорин съм,няма какво да ме спре...задницата помръдва,но все пак съм с вирнат задник и обикновено окачване,както и доста кекави зимни гуми....та всичко си опира до гуми,състояние на окачването и на не последно място пилота.....

    С две думи,нямам проблем с автомобила.,
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 13 of 21 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •