Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 308

Thread: Мнения за поведение на 156 при зимни условия...

  1. #1
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default Мнения за поведение на 156 при зимни условия...

    Много съм доволен от изборът ми към 156 facelift,особено от екстрите ASR и ESP,които са ми много от полза при лоши зимни условия.Да не говориме за електроната стабилизираща система,която е спасявала "гъзът ми" много пъти да не изляза от пътя.Вчера карах на баща ми Vectra'та, на 3 километър излязох от пътя и се забих в една голяма пряспа и сетих колко е важно да я има ESP.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  2. #2
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    и без ESP се държи добре моята,НО винаги едно на ум и съобразяване с пътните условия
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ziko View Post
    Много съм доволен от изборът ми към 156 facelift,особено от екстрите ASR и ESP,които са ми много от полза при лоши зимни условия.Да не говориме за електроната стабилизираща система,която е спасявала "гъзът ми" много пъти да не изляза от пътя.Вчера карах на баща ми Vectra'та, на 3 километър излязох от пътя и се забих в една голяма пряспа и сетих колко е важно да я има ESP.
    Ми мойта е с базисно оборудване,демек без гъзарийки,ма немам никв`и грижи.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    За добрите шофьори не е нужен дори и АБС

    Нямам спомен да съм закъсвал с кола някога, освен с един бус. Ма там нямаше как. Беше натоварен и предницата му улекна в един баир. Но са 2 мин слагане на вериги и пак бях в джаза.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Аз лично намирам задницата за твърде "лека" и "игрива". Ако си карам кротко -няма проблем. При планинско каране, обаче, ако дам повечко жега по завоите и усещам как почва да занася, дори и без сняг и лед. Лятото, с по-широките гуми нямах такова усещане, а нарочно търсих границата.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ziko View Post
    Много съм доволен от изборът ми към 156 facelift,особено от екстрите ASR и ESP,които са ми много от полза при лоши зимни условия.Да не говориме за електроната стабилизираща система,която е спасявала "гъзът ми" много пъти да не изляза от пътя.Вчера карах на баща ми Vectra'та, на 3 километър излязох от пътя и се забих в една голяма пряспа и сетих колко е важно да я има ESP.
    Така е човек като свикне с лесното и после трудно възприема какво е било
    Иначе и аз я нямам тази система, но определено е много стабилна!
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абе много добри са си тези благинки и много помагат. Кой каквото ще да разправя, ама ABS-а е една изключителна придобивка и колкото и да си опитен шофьор, в определени ситауции само опита не ти е достатъчен за да ги преодолееш. Друг е въпроса, че съвременните екстри много разглезват и когато човек се качи на кола без тях, му е много терсене, но все пак живеем в 21-ви век в къщи и апартаменти, а не в пещери и не си гоним със сопа в ръка "обяда" си.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #8

    Default

    АБС-а е единствената екстра която харесвам, АСР ако ти тръгне задницата имам момент в който с пълна газ и обратен може да се вкара в пътя.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    как Ви тръгват задниците? това да не е задно предаване ..
    Аз съм се мъчил да дрифтя (много кеф това) и много нарочно трябва да поднасям за да стане - не мърда - баси задницата без ръчна не ще.
    При това сега в снеговете - иначе understeer (недозавиване) колкото искате, на всеки втори завой (снежен) се получава.
    Гумите са ми чистак бърсак Нокиан Нордман
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  10. #10
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    задницата ми бяга малко ако трябва да съм искрен..във варна е голям лед през подследните 3 седмици и карам бавничко, но яко си поднася

  11. #11
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Ами как - карам към завоя с газ, натискам спирачките за да завия и в завоя задницата иска да ме изпревари. Излизайки от завоя без газ също. Не говорим за всеки път, но усещането е особено. И не е при някакво особено екстремно каране

  12. #12

    Default

    Аз да ви кажа тоз абс кат вземе да ми трепери по крака по тея ледове въобще не спира..Като отпусна и натисна пак леко преди абс-а спира по добре...Пък и най-добре се спира с скорости. А тея дни във Варна с тея коловози е ужас и не само за нашите коли. Караш си по уличката и колата а насам а натам ама няма как лед
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  13. #13
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Логично! С АБС колата не спира по-бързо, а не губи управление и не се усуква, държейки да има сцепление с пътя.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз нямам порблеми ни на лед ни на сняг. Върви си направо. На лед ако спирам чука АБС-а обаче не мръдва от правата линия. Мисля, че всичко опира до добър реглаж на сходимост. Зимата си проличава най-добре когато сходимоста не е наред.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз нямам порблеми ни на лед ни на сняг. Върви си направо. На лед ако спирам чука АБС-а обаче не мръдва от правата линия. Мисля, че всичко опира до добър реглаж на сходимост. Зимата си проличава най-добре когато сходимоста не е наред.
    На същото мнение съм и аз,и моята не поднася,седи си в пътя перфектно.Като се има в предвид,че гуми за лед няма и водача трябва да се съобразява с това,не ми поднася по завоите,няма наклон на пътя,които да не съм качил,или спуснал.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •