Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021
Results 301 to 308 of 308

Thread: Мнения за поведение на 156 при зимни условия...

  1. #301
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Ами и на мен малко ми бяга задницата но признавам че са ми кофти гуменяците скоро я купих и още не съм инвестирал за хубави гуми,доколкото за esp,малко още не мога явно да го свикна че като пребоксува и ми отнема газта и като са лоши и гумите направо си оставаш на място,живея на една стръмна улица в моето село и сега като падна сняг не можах да излезна ,пребоксува,закрепи 1500 оборота и дотам,не може да и се даде газ за да наеме,може би с нови гуми да е различни но не съм пробвал,а братока със нови гуми с 1,8 излиза със 120 км/ч,и ми се подиграва,а като изключа копчето на аср,ми се струва че е по добре поне дига обороти ,но ждц то пак мига,а може и да не знам как точно се използват ако греша някъде споделете,благодаря Ви,иначе от Автопилота съм най доволен неска 600 км,и се чувствах като пасажер а не като шофер!!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #302
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Хубави гуми и внимателно каране...нямам проблеми, като танк е колата!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #303

    Default

    Е добре де, аз да ви попитам, моята е 99г. 156-ца и не-знам дали има ESP или някаква стабилизираща програма, как мога да разбера това, защото си набивам филма, че като стъпи на хлъзгав път и кормилото имам чувството, че се върти по-тежко, но може и да си втълпявам, а не ми светва някакъв индикатор за ESP или нещо от сорта.....Та как да разбера дали има или не някаква стабилизираща програма?



  4. #304
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Нямаш 100%, мисля при 156-ците чак след вътрешния фейслифт ги има тея системи!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #305
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Есп няма нищо общо с кормилото...и само от вътрешния фейа нататък
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #306
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    А какво точно прави ASR-a и защо имам чувството, че когато е включен, колата ми се унася в завоите?

  7. #307

    Default

    Quote Originally Posted by e01 View Post
    А какво точно прави ASR-a и защо имам чувството, че когато е включен, колата ми се унася в завоите?
    еми че нормално то не е за това
    ESP е да не се унася в завоите, а тази е просто при потегляне да намали въртенето на гуми
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #308
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Плевен
    Posts
    4

    Default

    Да споделя и моето мнение по въпроса, защото тази зима изпитах почти от това, което колегите изредиха в по- горните постове. имах скъсани тампони отзад и колата не стоеше в пътя и при 50 км/ч камо ли при повече... бях си на село и измислихме гениалната идея да спънем задният мост с обтяжни въжета и резултатът беше потресаващ... колата направо се залепи за пътя... нямаше поднасяне и играене на задницата нито на сняг нито на сухо. Смених си каквото трябваше реглаж след него и всичко стана бомба. А колкото до поднасянето на предницата еми то си е нормално... като натиснеш газта до ламаринката, много ясно ,че ще превъртят гумите и ще тръгне на майната си ... ама е нужно просто да отпуснеш газта и тя си се изправя... Колата си е много добре управляема в снега ... и дори и да се поднесе, веднага може да я изправиш и овладееш, стига всичко да ти е изрядно по нея...

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •