Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 308

Thread: Мнения за поведение на 156 при зимни условия...

  1. #31
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Точно това искам да ви обесня,че каквато и кола да си купя за напред задължително ще гледам да има ЕСП(повечето колеги я нямат тази система и немогат да ме разберът от колко голямо значение е да я имаш,но нищо) В някакъв вестник бях прочел,че ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ след 2013 ще задължава всички автомобилни производители да монтират ЕСП по новите коли.
    Last edited by ziko; 04-02-2010 at 13:07.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  2. #32
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Моето мнение е, че алфата е по-добре зимата в гаража да си седи. Дори като се опитам да карам нормално (без рязко тръгване, спиране и ръчни на всеки завой) пак има кофти поведение колат сравнена с други коли с ПРЕДНО, които съм карал.
    На лед колата е меко казано зле..особено спирането - дори при много леко натискане на спирачката се включва абс и почва да чегърта, а колата въобще не спира. Добре, че ги има скоростите, че иначе няма спиране

    Праговете също са проблемни като се натрупа лед под тях..легналите полицай се превръщат в голямо препятствие и звука е доста гаден....

    Като се кара внимателно няма проблем, но все пак са възможни изненади
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  3. #33
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by kalojan View Post
    Моето мнение е, че алфата е по-добре зимата в гаража да си седи. Дори като се опитам да карам нормално (без рязко тръгване, спиране и ръчни на всеки завой) пак има кофти поведение колат сравнена с други коли с ПРЕДНО, които съм карал.
    На лед колата е меко казано зле..особено спирането - дори при много леко натискане на спирачката се включва абс и почва да чегърта, а колата въобще не спира. Добре, че ги има скоростите, че иначе няма спиране

    Праговете също са проблемни като се натрупа лед под тях..легналите полицай се превръщат в голямо препятствие и звука е доста гаден....

    Като се кара внимателно няма проблем, но все пак са възможни изненади
    Напълно съгласен.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това е безумнмо твърдение. Моята е на кутия цигари от земята и нямам проблеми с нея. Върви навсякъде. Естествено в големите коловози се стремя да карам по снега е не там къде са изкопани самите коловози. Не съм закъсвал с нея 2 зими. Не ми занася нито предница нито задница. Ако спирачната система е добре с леко натискане колата си спира дори и на лед.

    При някои 156-ци които съм забелязал, че спират внезапно с леко натискане на газта все са били с по-малко от 2 мм накладки и извадено до краи цилиндърче. Тогава в този случай цилиндърчето се движи много по-лесно поради слабата контактност м/у повърностите на самото цилиндърче и апарата. И с леко натискане пасажера може да изхврукне през стъклото. За това накладки станат ли под 3 мм се хвърлят, защото педала на спирачката става адски чувствителен.

    Тръгването по лед става без газ. Само с пускане на съединителя и колата си поема. Ако пък не иска просто в същото време докато се питвате да тръгнете въртете волана в различните посоки за да получите поне малко сцепление нанякъде.

    И за 3-ти път ще кажа. Регулирайте си сходимоста на колелетата за да ви вървят колите зимата, както и лятото.

    Само да добавя че зимните ми гуми 205/55/16 са на 5 години и нямам проблеми зимата!

    Та не набеждавайте модела и марката безпричинно. Колата е такава какъвто е собственика и. "Крушата не пада по-далеч от дървото" важи и в този случай!
    Last edited by oem; 04-02-2010 at 18:12.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това е безумнмо твърдение. Моята е на кутия цигари от земята и нямам проблеми с нея. Върви навсякъде. Естествено в големите коловози се стремя да карам по снега е не там къде са изкопани самите коловози. Не съм закъсвал с нея 2 зими. Не ми занася нито предница нито задница. Ако спирачната система е добре с леко натискане колата си спира дори и на лед.

    При някои 156-ци които съм забелязал, че спират внезапно с леко натискане на газта все са били с по-малко от 2 мм накладки и извадено до краи цилиндърче. Тогава в този случай цилиндърчето се движи много по-лесно поради слабата контактност м/у повърностите на самото цилиндърче и апарата. И с леко натискане пасажера може да изхврукне през стъклото. За това накладки станат ли под 3 мм се хвърлят, защото педала на спирачката става адски чувствителен.

    Тръгването по лед става без газ. Само с пускане на съединителя и колата си поема. Ако пък не иска просто в същото време докато се питвате да тръгнете въртете волана в различните посоки за да получите поне малко сцепление нанякъде.

    И за 3-ти път ще кажа. Регулирайте си сходимоста на колелетата за да ви вървят колите зимата, както и лятото.

    Само да добавя че зимните ми гуми 205/55/16 са на 5 години и нямам проблеми зимата!

    Та не набеждавайте модела и марката безпричинно. Колата е такава какъвто е собственика и. "Крушата не пада по-далеч от дървото" важи и в този случай!
    Ми мойте спирачки им сложих нови накладки и дискове на всички колела, обаче определено спират с доста леко натискане ... вече са на 2 год. и това малко намаля , но все пак... иначе при мен АБС съвсем винаги се включва на лед няма значение колко леко спирам, иначе колата си държи права траектория като се пързаля. За тръгването поне с моите 215/45/17 е невъзможно, говоря за баир няма как да тръгне, на равен участък тръгва.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #36

    Default

    Малко коли са идеални на лед, там нищо не мое да се направи, иначе според мен въпреки лекото недозавиване, е кола с малко над средната устойчивост спрямо другите......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това е безумнмо твърдение. Моята е на кутия цигари от земята и нямам проблеми с нея. Върви навсякъде. Естествено в големите коловози се стремя да карам по снега е не там къде са изкопани самите коловози. Не съм закъсвал с нея 2 зими. Не ми занася нито предница нито задница. Ако спирачната система е добре с леко натискане колата си спира дори и на лед.

    При някои 156-ци които съм забелязал, че спират внезапно с леко натискане на газта все са били с по-малко от 2 мм накладки и извадено до краи цилиндърче. Тогава в този случай цилиндърчето се движи много по-лесно поради слабата контактност м/у повърностите на самото цилиндърче и апарата. И с леко натискане пасажера може да изхврукне през стъклото. За това накладки станат ли под 3 мм се хвърлят, защото педала на спирачката става адски чувствителен.

    Тръгването по лед става без газ. Само с пускане на съединителя и колата си поема. Ако пък не иска просто в същото време докато се питвате да тръгнете въртете волана в различните посоки за да получите поне малко сцепление нанякъде.

    И за 3-ти път ще кажа. Регулирайте си сходимоста на колелетата за да ви вървят колите зимата, както и лятото.

    Само да добавя че зимните ми гуми 205/55/16 са на 5 години и нямам проблеми зимата!

    Та не набеждавайте модела и марката безпричинно. Колата е такава какъвто е собственика и. "Крушата не пада по-далеч от дървото" важи и в този случай!
    не съм закъсвал и аз - чукам на дърво...но просто не се чувствам много сигурно с тая кола зимата. За сметка на това лятото е доста добре
    Накладки си имам, дисковете също са добре. Колата спира съвсем нормално, волана не "тегли" на ляво или на дясно, при натискане на спирачка си върви направо! На сухо спира уникално добре (май спирачките са им доста добри на 156), но на ЛЕД да твърдиш, че спира добре, ми е меко казано странно. Виж дали ти работи АБС ако не те рита всеки път като спираш на лед.
    Колкото до тръгването - да, прав си - без газ..но в някой момент се дава газ и дори на втора или трета колата само се форсира (тоест сцепление няма). А това става дори без да я сгазиш както трябва Единственото хубаво на това е, че имам чувство, че колата е 250 коня

    И накрая и аз да добавя,че съм със зимни 15" гуми (мишелин алпин), които са на един сезон! Миналата година карах с някакви Клебер с много як грайфер, но реших,че самата гума е кофти и ги смених с алпин-а. Очаквах чудеса, но за съжаление не е много по-добре от преди

    Като изключим този недостатък на колата май всичко друго в нея ми харесва

    ПП
    да добавя за ЕСП-то, че го обсъждахте по-горе. На мойта го няма и много се радвам
    Карал съм кола с ЕСП зимата и мога да кажа,че е полезно, но предпочитам да има копче ОФФ. Лично на мен не ми харесва при всяко тръгване да ми премигва внимание на таблото и компа да ми спира ентусиазма, свързан с по-"рацерско" тръгване Пък и това го прави жената
    Last edited by kalojan; 04-02-2010 at 21:24.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  8. #38
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Момци с тия гуми (205-215мм) какво сцепление очаквате. Аз 2-ра зима карам с 185/65/15 (каквито са по каталог) и съм супер доволен от автомобила, като проходимост и стабилност. Гумите са ми Дебица Фриго, не някакви маркови и скъпи от по 150лв/бр. Може би ако беше 1идея малко повисок под мотора(където е картера), цена нямаше да има, но и така става. Не съм закъсвал никога, като изключим 50см преспи през които трябваше да мина с вериги пред блока, но все пак аз бях първата кола която мина, така че ....
    Last edited by mirchozo; 04-02-2010 at 22:51.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #39
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Момци с тия гуми (205-215мм) какво сцепление очаквате. Аз 2-ра зима карам с 185/60/15 (каквито са по каталог) и съм супер доволен от автомобила, като проходимост и стабилност. ....
    Абсолютно съгласен!

  10. #40
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Момци с тия гуми (205-215мм) какво сцепление очаквате. Аз 2-ра зима карам с 185/60/15 (каквито са по каталог) и съм супер доволен от автомобила, като проходимост и стабилност. Гумите са ми Дебица Фриго, не някакви маркови и скъпи от по 150лв/бр. Може би ако беше 1идея малко повисок под мотора(където е картера), цена нямаше да има, но и така става. Не съм закъсвал никога, като изключим 50см преспи през които трябваше да мина с вериги пред блока, но все пак аз бях първата кола която мина, така че ....
    Прав си колега през зимата само с 185/60/15 аз съм с LASSA ERA и съм много доволен от тях.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  11. #41
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    всъщност не съм сигурен за размера на мойте - 185/195 и са 15", но нямам спомени за височината
    Last edited by kalojan; 04-02-2010 at 22:52.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  12. #42
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Абсолютно съгласен!
    Аз пък не съм съгласен..........
    Тва са някви митове и легенди........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #43
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Абе не са ли ви ниски тия гуми
    Що си мисля, че размера по каталог е 185/65/15
    Аз съм със 195/60/15 зимни и ми идват малки, кво остава за 185/60/15.. с такива карах 146-цата
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  14. #44
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Аз пък не съм съгласен..........
    Тва са някви митове и легенди........
    Погледай малко Рали Финландия, виж с какви гумички карат върху леда.

  15. #45

    Default

    Не колега защо да са митове и легенди, това е физика... Като разпределиш тежестта върху по-малко площ усилието/ натиска е много по-голям....А гумите се забиват в снега... Аз съм с 195/65/15 , но предполагам 185 е по удачен вариант... а за височината както каза колегата не трябва ли да е 65, колкото по високо по-добре
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •