Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Колата превключва на бензин

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    46

    Default Колата превключва на бензин

    Колеги помагайте,
    Алфа 156 с ГИ Бардолини,
    като загрее си минава на газ, обаче при натискане на педала веднага връща на бензин.Все едно е свършила газта.
    Има газов филтър и мисля да го сменя,
    имате ли други предположения?

  2. #2
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    99% датчик за налягане на газовата рейка или филтър на газовия клапан .Връща от ниско налягане.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  3. #3
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    да,точно от ниско налягане го прави и аз имам същия проблем.Дръж я по-пълна и няма да имаш проблем,мен това ми го прави само при студено време.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  4. #4
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Редуктора подържа налягане от около 1,2 атм,а пък ЕУ чрез датчика отреагирва при налягане което му е зададено софтуерно,но трябва да е около 0,6 атм и за време не по-малко от 1..2 секунди, ако не са изпълнени тез услвия чак тогава връща системата на бензин.В случая налягането в бутилката ще окаже влияние да отреагира системата след определено натоварване на агрегата ,а не веднага сле подаването на газ.Но, ако изпатителя е с вграден газов клапан с филтър,каквито по принцип се използват от фирма БСМ която произвежда и продава системата Бардолини на пазара,задръстването на тоз филър е много голяма вероятност да довежда до това което е описам колегата като проблем.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  5. #5
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Колеги аз имах същия проблем при мен беше от прегънат маркуч който е след инжекторите към мотора под капака и не се виждаше майстора колко си игра само до като го открие налягането вдига разшири фито на инжекторите филтри сменя и какво ли още не накрая почна да изолира един по един цилиндрите като им пускаше бензин а другите работят на газ и така го намери че 3 не пуска газ но май това го може само Фобоса сега вече всичко е наред но ако ти е кадърен майстора ще намери проблема.
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  6. #6
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by BatGergi View Post
    Колеги аз имах същия проблем при мен беше от прегънат маркуч който е след инжекторите към мотора под капака и не се виждаше майстора колко си игра само до като го открие налягането вдига разшири фито на инжекторите филтри сменя и какво ли още не накрая почна да изолира един по един цилиндрите като им пускаше бензин а другите работят на газ и така го намери че 3 не пуска газ но май това го може само Фобоса сега вече всичко е наред но ако ти е кадърен майстора ще намери проблема.
    И при теб,не е връщала на бензин,а е прексъвала на газ - много различно .......
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  7. #7
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Смяна!!!

    Quote Originally Posted by nik_hadji View Post
    Колеги помагайте,
    Алфа 156 с ГИ Бардолини,
    като загрее си минава на газ, обаче при натискане на педала веднага връща на бензин.Все едно е свършила газта.
    Има газов филтър и мисля да го сменя,
    имате ли други предположения?
    Смени и двата филтъра и пиши какъв е резултата и тогава ще има предположения, щото сега си е губене на време в празни приказки!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    sf
    Posts
    16

    Default

    Аз имам същия проблем смених филтъра но положението е същото,едни майстори ми казаха че като се стопли ще се оправи!!!
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 4x4
    Alfa Romeo 164 2.0 Super 95g

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by JORDI View Post
    Смени и двата филтъра и пиши какъв е резултата и тогава ще има предположения, щото сега си е губене на време в празни приказки!!!
    Най- смисленото от цялата тема.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Не е така не е прекъсвала на газ а когато не и стига газта по тая причина че е прегънат маркуча датчика си мисли че ми е свършила газта и обръща на бензин затова писах че и вдигна налягането и и направи дупките на инжекторите по големе защото газта не и стигаше така поне ми го обясниха и мисля че е логично аз само пиша какво ми се е случило на мен от тогава вече го нямам тоя проблем вече 6 месеца
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  11. #11
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by BatGergi View Post
    Не е така не е прекъсвала на газ а когато не и стига газта по тая причина че е прегънат маркуча датчика си мисли че ми е свършила газта и обръща на бензин затова писах че и вдигна налягането и и направи дупките на инжекторите по големе защото газта не и стигаше така поне ми го обясниха и мисля че е логично аз само пиша какво ми се е случило на мен от тогава вече го нямам тоя проблем вече 6 месеца
    Колега, слагай по някой препинателен знак от време на време...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  12. #12
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ти пък.....това са ненужни екстри. Може и да не е бил в часа за препинателните знаци ?!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #13
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Да не съм писател тук да не е кръжок по българска фиология абе нали е форум за болежките на колите ни а с надути псевдо Софианци не ми се говори не искам да се заяждам с никой някой хора само това правят тук в место да помагат на колегите си.
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Cool

    Че като е форум и какво? Да пишеш на български и правилно - това си е въпрос на самоуважение. И не на последно място - много по-лесно ще се разбира какво искаш да кажеш. Демек и ще си по-полезен.


    Айде модраторите да чистят сега...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Че като е форум и какво? Да пишеш на български и правилно - това си е въпрос на самоуважение. И не на последно място - много по-лесно ще се разбира какво искаш да кажеш. Демек и ще си по-полезен.


    Айде модраторите да чистят сега...
    Спокойно можеше да кажеш и да ринат *****та!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •