Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 196 to 210 of 232

Thread: Олекотяване на маховик?

  1. #196
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз ще ти кажа бре Леб не им се яде на 530-ките в Дружба и околията
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #197

    Default

    Искам да ви питам наистина усети ли се разлика на 145-цата на 400м. с лекия маховик? И аз минавам от 9+ на 6 и малко, много хора ми наговориха глупости, ама пък като гледам по чуждите форуми всички са за..
    If everything seems under control, you're just not going fast enough. - Mario Andretti
    Racing is a sickness and the only way you can get over it, is to die. - Ken Tyrrell

  3. #198
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mladengsi View Post
    Искам да ви питам наистина усети ли се разлика на 145-цата на 400м. с лекия маховик? И аз минавам от 9+ на 6 и малко, много хора ми наговориха глупости, ама пък като гледам по чуждите форуми всички са за..
    Да колега на 400м ще усетиш осезаема разлика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #199
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Да колега на 400м ще усетиш осезаема разлика
    Има ли ''-'' при по-лек маховик?

  5. #200
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Има - почваш да караш с железни гащи...
    Е чак пък толкова... колкото е по-лек, толкова по-трудно ще му е да се изскубне Просто трябва да е балансиран и но проблемо.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #201
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не знам...На мене така ми казаха и аз за това се отказах от това нещо наречено "лек маховик"...Пък и нали се носеше лафа, че губиш във високите
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #202
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Аз сериозно попитах...

  8. #203
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Има ли ''-'' при по-лек маховик?
    Да, има. Може при празен ход и много пуснати консуматори (най-вече при климатик) да има малки вибрации, или колебания в празния ход, но не кой знае какви. Също така няма да можеш да поддържаш стабилна скорост по магистралата. Ама пък ще си бръз! На 400м би трябвало да има доста голяма промяна във времената. Имаше една таблица, съставена за BMW 320 с M50 или M52, на която е сложен маховик от M20 без климатик, и с малко сметки беше изчислено, че на първа скорост колата ускорява така, сякаш е олекотена със 100кг, на втора с около 40, и натам не ги помня. Но това е при шестак и задно предаване...при нас не знам какви биха били тези стойности...
    Last edited by Abar7h; 24-08-2011 at 13:08.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  9. #204
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Да, има. Може при празен ход и много пуснати консуматори да има малки вибрации, или колебания в празния ход, но не кой знае какви. Също така няма да можеш да поддържаш стабилна скорост по магистралата. Ама пък ще си бръз! На 400м би трябвало да има доста голяма промяна във времената. Имаше една таблица, съставена за BMW 320 с M50 или M52, на която е сложен маховик от M20 без климатик, и с малко сметки беше изчислено, че на първа скорост колата ускорява така, сякаш е олекотена със 100кг, на втора с около 40, и натам не ги помня. Но това е при шестак и задно предаване...при нас не знам какви биха били тези стойности...
    Разбрах и изетох и темата назад , мисля е придобих представа.

  10. #205
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аз минах към 20хил км. с лек маховик. Преди 2-3 месеца го свалих и си сложих стандартния, като сега се замислям и усещам някои минуси за които Абарта може би е прав. С лекия маховик колата по-трудно задържаше опр. скорост. Примерно да я закова на 140-160км. все тръгва да бяга, педала е мн. по-чувствителен. И другото което сега забелязвам е че с лекия маховик потеглях от 1800 об, а без него от около 1300об. Всичко друго съм го описвал


    ЕДИТ:
    Ами никога не съм вдигал над 200км. та незнам за макс скороста. Като скорост колата винаги си я е правила....

    При превключване не съм имал никакъв проблем, както и при работа на място с включени всички консуматори
    Last edited by VFTI; 24-08-2011 at 15:35.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #206
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Аз минах към 20хил км. с лек маховик. Преди 2-3 месеца го свалих и си сложих стандартния, като сега се замислям и усещам някои минуси за които Абарта може би е прав. С лекия маховик колата по-трудно задържаше опр. скорост. Примерно да я закова на 140-160км. все тръгва да бяга, педала е мн. по-чувствителен. И другото което сега забелязвам е че с лекия маховик потеглях от 1800 об, а без него от около 1300об. Всичко друго съм го описвал
    Кажи имаше ли разлика в превключването и в макс скороста?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #207

    Default

    Лекия маховик за мен е много голям тунинг на мъртвия ТС.В града разхода ми падна с леко каране.Но е важно кай и как го е направил да няма после .....

    ---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Да, има. Може при празен ход и много пуснати консуматори (най-вече при климатик) да има малки вибрации, или колебания в празния ход, но не кой знае какви. Също така няма да можеш да поддържаш стабилна скорост по магистралата.
    Пълни глупости!
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  13. #208
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Лекия маховик за мен е много голям тунинг на мъртвия ТС.В града разхода ми падна с леко каране.Но е важно кай и как го е направил да няма после .....

    ---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:35 ----------



    Пълни глупости!
    Еее не знам, аз за коли не съм учил все пак! Да чуем изказването на старши научен сътрудник към БАН Василчо Петров по въпроса!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  14. #209

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Еее не знам, аз за коли не съм учил все пак! Да чуем изказването на старши научен сътрудник към БАН Василчо Петров по въпроса!
    Ми все пак съм те засичал по сервизите и съм видел колко знаеш.
    Ма със стена не се спори.

    Само да ти кажа че почти 2 години карам с лек ммаховик и такива работи не съм забелязал дето си ги написъл. Даце имам понижение в разхода градско.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  15. #210
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Ми все пак съм те засичал по сервизите и съм видел колко знаеш.
    Ма със стена не се спори.

    Само да ти кажа че почти 2 години карам с лек ммаховик и такива работи не съм забелязал дето си ги написъл. Даце имам понижение в разхода градско.
    Не бе айде да спорим! Вдигни носа от своята кола, и се огледай. Погледни например насам: http://www.youtube.com/watch?v=JskRH-fnZxY Не ми се търси повече в тубата, ама има хиляди, ако ти се занимава виж ги. Или питай Бобо да ти обясни.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •