Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 226 to 232 of 232

Thread: Олекотяване на маховик?

  1. #226
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Спрямо конкретен двигател, или по принцип?

    По принцип.


    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Не случайно казах, че може и по емпиричния метод да се действа, както предполагам ти правиш
    Нали знаете- има много пътища за постигане на даден резултат и не само един е правилен. Но само един е най- краткият.

    По този начин ,не поствяш ли всички бензинови и дизелови двигатели под един знаменател?


    Защото всеки двигател е специфичен сам за себе си,било то като изработка или като тунинговане,но общо взето всичко се върти до опит и знание.

    Незнам колко си експериментирал с маховици,но моя скромен опит и знание се разгръща от 8,1кг до 3,5кг и това е.

  2. #227
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз знам тука една кола където върви без маховик. Само със фланец. 1500 об. и е празния ход и не знае на кой свят е. Върви на 10 000 об. без проблем.

    Поддържането на еднаква скорост на прав път не е особен проблем. Единственото кофти е, че върнеш ли газта все едно натискаш спирачки.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #228
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз знам тука една кола където върви без маховик. Само със фланец. 1500 об. и е празния ход и не знае на кой свят е. Върви на 10 000 об. без проблем.

    Поддържането на еднаква скорост на прав път не е особен проблем. Единственото кофти е, че върнеш ли газта все едно натискаш спирачки.
    Васил Петров каза, че тва не е верно бе, кажи му на тоя човек, че така му се струва!
    Иначе: Iz=1/2mR^2 - масов инерционен момент
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #229
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Всичкото хубаво ама... не че защитавам нечия теза, но тази формулка как точно би ти свършила работа не знам. С резултата от нея какво ще знаеш в същност? Една стойност която какво ще ти подскаже?

    Един проект трябва да има цел за да ти послужи стойността от тази формула. Целта също се има стойност.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #230
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Всичкото хубаво ама... не че защитавам нечия теза, но тази формулка как точно би ти свършила работа не знам. С резултата от нея какво ще знаеш в същност? Една стойност която какво ще ти подскаже?

    Един проект трябва да има цел за да ти послужи стойността от тази формула. Целта също се има стойност.
    Дригата попита за нея, като имаш конкретен двигател формулите са съвсем различни, мога и тях да пусна ако искате...
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  6. #231
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Всичкото хубаво ама... не че защитавам нечия теза, но тази формулка как точно би ти свършила работа не знам. С резултата от нея какво ще знаеш в същност? Една стойност която какво ще ти подскаже?

    Един проект трябва да има цел за да ти послужи стойността от тази формула. Целта също се има стойност.
    Е, на всеки е ясно, че само с 1 формула не може да се направи цял проект. Това е просто основната форумлка, която дава отговор на онзи толкова "спорен" въпрос - губи ли се от инерцията при намаляване на теглото?!
    The greatest of all scientific hobbies!

  7. #232
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Васил Петров каза, че тва не е верно бе, кажи му на тоя човек, че така му се струва!
    Иначе: Iz=1/2mR^2 - масов инерционен момент
    Само ,че тази формула е за инерционният момент на всички конструктивни елементи,а не само за маховика.

    ---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:40 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз знам тука една кола където върви без маховик. Само със фланец. 1500 об. и е празния ход и не знае на кой свят е. Върви на 10 000 об. без проблем.

    Поддържането на еднаква скорост на прав път не е особен проблем. Единственото кофти е, че върнеш ли газта все едно натискаш спирачки.
    Батенце,тука връзката между маховика и 10000 оборота е много малка,да не казвам незначителна.

    Там нещата се свеждат до олекотени възвратнопостапателни елементи,колянов вал и значително намаляване на триенето,за главата всеки се досеща какви са били интервенциите.

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •