Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 232

Thread: Олекотяване на маховик?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    С по-лекия маховик ще омалява на байрите
    Просто си губи инерцията - малко газ и нещата са различни - може би затова се счита че разхода леко се вдига....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17

    Default

    Които се интересува къде балансират, да ми пише на лс

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  3. #18
    True Petrolhead
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    145

    Wink

    Ето една статия по въпроса

  4. #19
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Просто си губи инерцията - малко газ и нещата са различни - може би затова се счита че разхода леко се вдига....
    Разхода не се вдига ,а пада!

    ---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:23 ----------

    Quote Originally Posted by Денис View Post
    Ето една статия по въпроса
    Тази статия е 50/50 верна/неверна,не се доверявайте на всичко писано в нета.

    Принципно на други места занимаващи се с тунинг,казват ,че намаляването на теглото на маховика да не превишава 10-20%,след тази стойност,загубите нарастват.

  5. #20
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Има всякакви благинки, стига да си на подходящото място - ето това например:Oлекотен маховик+съединител за приблизително хилядарка, стига да има кой да го донесе.
    Само маховика е към 700лв.
    Има и за GTV и се чудя, дали да не си заръчам такова нещо, така и така скоро ще дойде време да сменям съединител.
    Струва ми се, че това е добър и сравнително евтин вариант за "сиромашки тунинг".
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Има всякакви благинки, стига да си на подходящото място - ето това например:Oлекотен маховик+съединител за приблизително хилядарка, стига да има кой да го донесе.
    Само маховика е към 700лв.
    Има и за GTV и се чудя, дали да не си заръчам такова нещо, така и така скоро ще дойде време да сменям съединител.
    Струва ми се, че това е добър и сравнително евтин вариант за "сиромашки тунинг".
    Това и аз от кога го гледам ако знаеш...

    Ама ме е страх като тръгна на дълъг път, че ще се налага крака ми да седи постояно на педала на газта. Което ще увеличи и разхода на гориво. Ще умалява и на високите предавки сравнително по-бързо.

    А и да беше колата на 5 години да и наливам. А тя дет се вика взела-дала... от друга страна пък скоро ще сменял съединител и се чудя и аз като теб.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Aз много-много не карам на дълго, така че това не ме притеснява.
    А и не вярвам да чак такъв проблем, че да не може да качи Витиня да речем.
    По-скоро ще страда при наистина висока скорост, но пък аз съм примерен шофьор и дори и по магистралата рядко карам с повече от 140км/ч.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  8. #23
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    ее чак толкова не умира колата
    поне мойта не умираше с над кило олекотяване
    сега ще вида типото там олекотяването е
    доста повечее направо е плашещо...
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  9. #24
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    На спринта карах много лек маховик,от оригиналния 7,1кг на 3,5кг и бях много доволен от към респонс и икономичност,НО има си и своите - ,а те са ,че максималната скорост падна и прекалено много въртеше гуми,тоест мотора се развива бързо за сметка на сцепление и макс скорост.

  10. #25
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Сцеплението не ме притесява толкова - по-малко газ и така. Пък и GTV-то бая тежи.
    А максималната много ли падна? Не, че гоня всеки ден из задръстванията максимална скорост, ама да питам.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    На спринта карах много лек маховик,от оригиналния 7,1кг на 3,5кг и бях много доволен от към респонс и икономичност,НО има си и своите - ,а те са ,че максималната скорост падна и прекалено много въртеше гуми,тоест мотора се развива бързо за сметка на сцепление и макс скорост.
    Тръгването на първа винаги ще е с въртене. И ще иска и газ. Не може и без газ да тръгнеш щото пък няма инерция мотора и без газ ще иска да гасне... абе... има си и предимства и недостатъци. Аз само със шайбата на вала дето сложих я усещам разликата и представям си ако още 2м 3 пъти по толкова разлика се получи с маховика. Аз ще хвърлям гуми всяка година. За ежедневна кола може би това не е много разумно. Прекалената динамика и агресивност ще ме изнервят ми се струва. Както беше и със спортния филтър със звука, и с гърнетата.. които отдавна разкарах. Всяка радост за 3 дни И се опасявам, че и с маховик ще се получи същото.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тръгването на първа винаги ще е с въртене. И ще иска и газ. Не може и без газ да тръгнеш щото пък няма инерция мотора и без газ ще иска да гасне... абе... има си и предимства и недостатъци. Аз само със шайбата на вала дето сложих я усещам разликата и представям си ако още 2м 3 пъти по толкова разлика се получи с маховика. Аз ще хвърлям гуми всяка година. За ежедневна кола може би това не е много разумно. Прекалената динамика и агресивност ще ме изнервят ми се струва. Както беше и със спортния филтър със звука, и с гърнетата.. които отдавна разкарах. Всяка радост за 3 дни И се опасявам, че и с маховик ще се получи същото.

    За тебе всички знаем!

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Разхода не се вдига ,а пада!

    Писах че "така се счита", аз лично нямам наблюдение да има разлика.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Сцеплението не ме притесява толкова - по-малко газ и така. Пък и GTV-то бая тежи.
    А максималната много ли падна? Не, че гоня всеки ден из задръстванията максимална скорост, ама да питам.
    С около 20-30км/ч.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И ще иска и газ.
    Мда, иска идея повече газ при тръгване.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 11-02-2010 at 21:23.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •