Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Задължителна смяна ?

  1. #1

    Default Задължителна смяна ?

    Абсолютно винаги ли при смяна на собственик трябва да се сменя ангренажния комплект ?
    Не съм разбирач но не ми се струва удачно да се дадат ~ 400 лв само да кажеш че е обслужена пред очите ти
    Мнения !

  2. #2
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    То нищо не трябва. Всичко е препръчително.

    А удачно ли е да след два месеца да пуснеш тема "търся двигател 2.0 на старо" щото си спестил 400лв днес?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  3. #3

    Default

    А има ли симптоми че нещо е за смяна като звуци и състояние на ремъка ?

  4. #4
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Колегата Old Fox е прав.Аз си смених моя агренажен комплект и майсторите ми показаха стария ремък.Беше чисто нов.Също така съм виждал как една кола е кърпена с хартия и кит от предишен собственк.
    По-добре дай 400лв. сега , за да не дадеш после повече.

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ремъкане не го гледайте. Моя и той изглеждаше нов, но пластмасовите ролки се бяха изкривили. Сега онзи ден гледам едната паразитна ролка на пистовия ремък почнала да играе, а е на 20 000 км. Тъй, че сменяй да ти е мирна главата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    ама ти всеки ден ли си роверяваш, ролки, ремъци, кабели и т.н)) като те чета имам чувството че твойта кола боледува от всичко
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    ама ти всеки ден ли си роверяваш, ролки, ремъци, кабели и т.н)) като те чета имам чувството че твойта кола боледува от всичко
    Не, луд ли си? Ролката съвсем случайно я видях докато си проверявах нивото на антифриза сутринта. Течностите си ги проверявам в седмицата поне въднъж. Ти твоя капак не го ли вдигаш?

    Ако искаш ела да ми видииш колата дали боледува от нещо. Ще ти дам да покараш, да я ослушаш хубаво дали се чува двигателя в купето докато работи. Зимата на -15 ще те кача да търсиш скърцане в купето или каквото и да е било друго.

    Ти четеш, четеш ама не вникваш. Аз ходя и помагам на един приятел в сервиза в недял и там обслужвам и сервизирам не малко Алфи. Включително и в къщи идват някои момчета с колите си. Но какво да ти обеснявам на теб.

    Ела, каня те на гости! Съвсем приятелски те каня на гости да се разходиш един ден когато ти кажеш и ще ми видиш колата И тогава ще кажеш сам дали е болна от нещо
    Last edited by oem; 09-02-2010 at 13:41.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Не съм разбирач но не ми се струва удачно да се дадат ~ 400 лв само да кажеш че е обслужена пред очите ти
    Мнения !
    С тези 400лв си купуваш спокойствие! Колата може и да е обслужена, ама може ли на 100% да се довериш на човек, който не познаваш? Освен това, даже и да е така, можеш ли да знаеш как е направено обслужването и с какви части, да не говорим, че много често срещано е например да не се сменя водна помпа. Няма как да разбереш всичко това. Затова си смени тези неща, за да знаеш какво точно си направил и да нямаш неприятни изненади. Моята например когато я взех беше напълно "обслужена" според думите на предишният собственик. Само че аз съм подозрителен винаги към такива твърдения и в последствие при обслужването й се оказа, че всъщност са сменяни само пистов ремък, обтяжна ролка и водна помпа, неясно кога. А пък ангренажния ремъка се беше нацепил. Той може и да не е навъртял ресурса от километри, но пък независимо от това и само от седене след време гумата пак остарява и трябва да се сменя.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #9

    Default

    Изчетох доста теми за скъсани ремъци обаче всички бяха за сравнително нови ремъци от 2000 км до 5-6000 не видях никой да се / хвали / че стария ремък му се скъсал ,обикновенно се оплакват от шумове при новите ремъци и намалена мощност и от тук излиза въпроса -
    Ако си върви добре колата заслужава ли си да дадеш пари за да се чустваш спокоен ,а е възможно след смяната да не върви като преди ?

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Изчетох доста теми за скъсани ремъци обаче всички бяха за сравнително нови ремъци от 2000 км до 5-6000 не видях никой да се / хвали / че стария ремък му се скъсал ,обикновенно се оплакват от шумове при новите ремъци и намалена мощност и от тук излиза въпроса -
    Ако си върви добре колата заслужава ли си да дадеш пари за да се чустваш спокоен ,а е възможно след смяната да не върви като преди ?
    Всеки ремък си има дата на производство. Като го купуваш гледай да не е на повече от година.

    Иначе за да се скъса нов ремък, то причината да е в самия него е нищожна. Обикновено става или от пренатягане, от крива, износена и биеща ролка, повреда на ремъка при монтаж от всякакво естество и подобни.

    Намалена мощност също може да има от некомпетента намеса на псевдо майстори. Ако ремъка е зацепен както трябва няма да имаш проблеми.

    Незнам от къде си, но питай конкретно за твоя град къде ще ти свършат най-добре тази работа за да нямаш проблеми.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами намалена мощност има от неправилно зацепване. Значи на преден план излиза фактора майстор. Скъсани ремъци на по 5-6К километра говори за нискокачествени такива, проблем в ангренажа или голямо натягане - фактор майстор. Тоест спестени са пари да не се сложи оригинален или марков ремък, ами е поставено някое китайско менте.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    ремъци от 2000 км до 5-6000 не видях никой да се / хвали / че стария ремък му се скъсал ,
    Ми то ако моя се скъса поради тая причина да не мислиш че ще дода тука и ще напиша "Да се факам и в тъпата шматка дето съм че не смених ремъците, скапах си двигателя"......срам е тва....затва рядко се вижда.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13

    Default

    Аз мисля че са повече от 5 на 100, ама както и да е......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Изчетох доста теми за скъсани ремъци обаче всички бяха за сравнително нови ремъци от 2000 км до 5-6000 не видях никой да се / хвали / че стария ремък му се скъсал ,обикновенно се оплакват от шумове при новите ремъци и намалена мощност и от тук излиза въпроса -
    Ако си върви добре колата заслужава ли си да дадеш пари за да се чустваш спокоен ,а е възможно след смяната да не върви като преди ?
    Разбира се, че няма смисъл да даваш 400 лв., само да за направиш някаква процедура, но ... може ли да си сигурен или да имаш доверие на непознат, който ти продава колата?
    До момента съм виждал на 90% в обява за продажба на кола "Обслужена" ... ама какво значи обслужена - измита, силиконосана, излизана с вакса или сменени масла, филтри, ремъци ... с една дума - консумативи?

    Пример:
    Аз си поддържам колата в сервиз Х, известен във форума, но не официалния на марката (има много случаи, когато не са сменени консумативи, а клиентът си е платил за тях) освен ако не е в гаранция. Продавам ти колата, казвам ти, че съм сменил консумативи преди 5 000 км (примерно) и има къде да го провериш - сервизна книжка или в самия сервиз!
    Тогава с чисто сърце няма смисъл да го правиш отново, а само може да го провериш.

    Във всяка една друга ситуация е препоръчително да го направиш, защото ще ти струва повече един ремонт на ДВГ или някой друг консуматив - скорости, турбо и т.н., отколкото да смениш няколко литра масло, 3-4 филтъра, няколко ремъка и ролки ...

  15. #15
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Абе смени ги тея работи, че грешни пари. Ако я е карал някой познат да ти кажа кога са сменени ок, но как може да се доверяваш само на думи. Но едва ли всеки собственик трябва да сменя ангренажния комплект, просто трябва да имаш информацията!

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •