Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: нормално ли е .. ?

  1. #1

    Default нормално ли е .. ? (износване на гуми)

    летните гуми на 25 хил. км са за хвърляне, поне предните.... (което ми е странно при положение, че на друга кола, почти идентични пирелита са на 50 хил. и имат още 3мм до протектора)

    стандарните 17" пирели, които идват с колата, та те имат по средата едни грайфери, като дъгички които пресичат всяка следваща ... та въпросните са заминали, само като леки вдлъбнатинки стоят, да имат 1-2 мм, не като на задните където са поне 3-4....

    до протектора на гумите има още поне 4 мм и самите гуми изглеждат в добро състояние, нито са напукани нитп нищо ... ама тези грайфери по средата ме притесняват, да не стане някоя инфекция на по-мокър път ...

    знам, че в UK има проблем с прекомерно износване на предните гуми, но ми е интересно при вас колеги какво е положението ?

    съвети са добре дошли, като имам възможност ще ги щракна да видите предните и задните за сравнение
    Last edited by Stoyan Georgiev; 09-02-2010 at 15:57.

  2. #2
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    По принцип прекалено напомпани гуми се износват в средата!
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  3. #3
    започва да се пристрастява kgs159's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    35

    Default

    Нормално е,аз за 62000км купувам 3ти комплект 17ки летни.Колата износва равномерно основно предните.Незнам как е ако се кара с 16ки.
    ALFA ROMEO 159-1,9JTDM 16v

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by kgs159 View Post
    Нормално е,аз за 62000км купувам 3ти комплект 17ки летни.Колата износва равномерно основно предните.Незнам как е ако се кара с 16ки.
    мерси за инфото, колега

    иначе за прекаленото напомпване, може и там да е клюа, защото в книгата пише да ги карам на 2.3 когато не е натоварена и 2.5-2.7 когато е, а аз я карам предимно на 2.4 2.5

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Според мен износването може да идва и от стила на каране, както и тежината на колата

    Ако са меки или твърди, тогава ще се износят неравномерно, но колегата твърди, че са еднакво изтъркани.

    Преди години един познат си купи нови гуми Дънлоп на много добра цена - бяха стари, някъде на 3-4 години, като ДОТ. Кара ги един сезон и на 2-рия се изтъркаха за 5000 км Явно при стареене каучукът си губи свойствата.

    При вас това няма как да се случи, защото са ви нови колите и надали са ги обули с гуми ДОТ 2002 г.

    Какви марки са въпросните гуми, които се изтъркват бързо?

  6. #6

    Default

    моите са пирели

  7. #7
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Това е защото колата се кара или предимно в рацерски стил или като кола за балове .
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Това е защото колата се кара или предимно в рацерски стил или като кола за балове .
    hahaha

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    моите са пирели
    Треа се загледам в моите Пирелита на летните 17-ки,аз ги извлачих само кат купувах колата,ма не им обърнах особено внимание,само видях че имат грайфер за още поне едно лято и са ДОТ 06
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    ... та въпросните са заминали, само като леки вдлъбнатинки стоят, да имат 1-2 мм, не като на задните където са поне 3-4....

    до протектора на гумите има още поне 4 мм и самите гуми изглеждат в добро състояние, нито са напукани нитп нищо ... ама тези грайфери по средата ме притесняват, да не стане някоя инфекция на по-мокър път ...
    точно тези "вдлъбнатинки" са мярката за износена гума

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  11. #11

    Default

    вдлъбнатинки наричам грайферите по средата, които са като вълнички

    а мярката за износена гума не са ли протекторите в ламелите

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    може да не сме се разбрали

    индикатора е отливката, в най-долната част на протектора

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  13. #13

    Default

    е аз не говоря за тях

  14. #14

    Default

    Аз пък си мисля че за 25 х. км. гумите трябва да са си много добре...Аз с мойте нови гуми съм минал 18 000 км и се различават много малко от задните...При положение че само предните са ти така, значи много мачкаш JTD-то Пък и принципно знам как е в Бургас А и също предните си заминават и от резките спирания, а не само по-агресивното шофиране...
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #15

    Default

    както каза колегата, не е само до ръчкането (обичам светофарите ;D ) ами и спирането си казва думата, налагало ми се е на няколко пъти на сухо да кова до ABS а колегите които имат 159 знаят колко е трудно да се стигне до абс...

    а това за налягането, зависи от гумата, на по ниско профилниете нали уж по високо налягане трябва

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •