Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: Текстилните вериги са измама!

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default Текстилните вериги са измама!

    Преди няколко дена реших, че рекламите за текстилни вериги са много примамливи и вършат работа. Та сдобих се с такива от Практикер за 80 лв. Първоначално впечатленията ми не бяха лоши. Колата се справяше с преспи и тн. Само на едно място се закучи ама успях да изляза. На следващия ден при по-яко боскуване се скъсаха моментално. Когато ги свалих осъзнах, че колата всъщност върви по-добре без тях и само съм си внушавал всичко. Даже на места където преди буксувах, сега без тези боклуци си минавам къде ти по-добре. Сега тук е трудната част. Да върнеш дефектиралата стока. Отначало ще ви излъжат , че има 2 год. гаранция. Да ама не, в момента който се опитате да ги върнете ще почват увъртания , че няма такова нещо. Да посочите касиера, който ви го е казал ( Пазете си касовия бон, на него е написано кой е касиера) От там ще почне пиниза, че САМО ПО ПРИНЦИП стоките имали 2 г. гаранция. Следващия етап е, че няма как да ви върнат парите, но можело да ви дадат ваучер за 80 лв. с който да пазарувате стока от Практикер на тази стойност или да ви сменят веригите. Не се връзвайте, настоявате до последно за парите си или ги плашите с полиция и съд, понеже по закон за дефектирала стока в срок от 3 дни може да си искате парите или смяна. Не ви препоръчвам второто. Ако продължи упорството се обаждате на телефона за защита на потребителя и ги докарвате на място. Никой не може да ви е** с парите ви.
    Last edited by RoMAN; 12-02-2010 at 15:13.

  2. #2

    Default

    оти не взе ваучера пък ?

    иначе си прав, ама си мисля, че може и двойно по-ниската ценя от останлите да е причината ?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    оти не взе ваучера пък ?

    иначе си прав, ама си мисля, че може и двойно по-ниската ценя от останлите да е причината ?
    За какво ми е тоя ваучер... Ремонт вече е направен на къщата. Няма да стъпя там следващите 4г. ( ваучера им важал за 5, върви си търси ваучера след толкова години )
    Ами не знам дали е цената или друго, но просто няма логика как едно парче анцунг буквално, което е наложено на гумите би могло да замести гумата с грайфера. Даже сами си казаха, когато им връщах стоката , ЧЕ ТЕКСТИЛНИТЕ ВЕРИГИ НЕ ЗАМЕСТВАТ ИСТИНСКИТЕ.

  4. #4

    Default

    мдам ... ама от практикер пак има някви неща дето се можеш да си купиш... по-добре да не си капо


    заеби и не се нерви, не си заслужава


    мерси за инфото между другото, мислех да взимам такива за на сестра ми фиата, че не може го кара в снега ама добре че не съм се набутал

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    мдам ... ама от практикер пак има някви неща дето се можеш да си купиш... по-добре да не си капо


    заеби и не се нерви, не си заслужава


    мерси за инфото между другото, мислех да взимам такива за на сестра ми фиата, че не може го кара в снега ама добре че не съм се набутал
    В практикер определено нямам какво да си купя за 80 лв. Предпочитам парите си в джоба да са ми Няма нерви, прибрах си парите и това е. Радвам, се че не си се набутал. Ако искаш вериги за сестра си, сложи й едни нормални и това е. Хем евтини, хем вършат работа.

  6. #6

    Default

    интелигентна момиче, ама не е от най-сръчните, та тея реших, че ще са й по-лесни... ама догодина ше го мъдрим то се изпоразтопи снега

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    интелигентна момиче, ама не е от най-сръчните, та тея реших, че ще са й по-лесни... ама догодина ше го мъдрим то се изпоразтопи снега
    Купи й панда 4х4 бе. Струва колкото едни хубави вериги
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Купи й панда 4х4 бе. Струва колкото едни хубави вериги
    ма то грознуууу, тряя да й сладко... жени

  9. #9

    Default

    Тея вериги според мен биха имали ефект единствено на лед,иначе снега като полепне по тях стават като тежък ботуш и резултата нулев.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    ма то грознуууу, тряя да й сладко... жени
    не старата панда бе
    новата бива
    шаренка такава
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    С тия текстилни вериги...ме върна в първи клас))
    ..преди много години, когато се използваха само синджири за вериги...и на мен ми липсваха в продължение на 6-часа катерих прохода Петрохан със стелките на колата......какви времена бяха само)
    п.п. благодаря , че ме сети за текстилните вериги)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12

    Default

    И аз неска ги видях тези вериги, но не в Практикер, а тук http://www.autosock.bg/?utm_source=A..._medium=banner тук са над 140 лв. и май са по различни, пише че са произведени в норвегия и са с 2 години гаранция, също има и видео и снимки, но и аз незнам де
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    ммммм много добре ,че предупреди мислех да взимам за жената такива , не че не се справя и така ,но нещо е шубе та за това
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Тея вериги според мен биха имали ефект единствено на лед,иначе снега като полепне по тях стават като тежък ботуш и резултата нулев.
    И за това не стават. Един заледен баир не може да се изкачи с тях. Просто само влошават ситуацията. Нямат логическо обяснение на това как действат. Представляват просто един шушляк ( все едно анцунг от пазара ) който се надява на гумата плътно и все едно сте я облекли. Чак се чувствам глупаво как не го осмислих това на момента. Реших, че ще е някаква "специална" материя.
    Last edited by RoMAN; 11-02-2010 at 22:13.

  15. #15

    Default

    Един мой познат постоянно се шегува,че трябва да патентова пръскалки за течни вериги към гумите , както са тези за стъклата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •