Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Текстилните вериги са измама!

  1. #16
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Един мой познат постоянно се шегува,че трябва да патентова пръскалки за течни вериги към гумите , както са тези за стъклата
    С пясък е по-добре,като при трамваите!
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  2. #17
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Имам познати, които са ползвали точно тези Аutosock и са много доволни.
    Просто си купил някакво менте на половин цена и се чудиш, защо не върши работа - ами няма да върши.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  3. #18
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Един съсед с бмв, си купи такива, дал е 150 кинта за двата ботуша. В началото имат някаква роля и сработват, помагах му да ги сложи, а на асфалт се унищожават мн мн лесно.
    Менте за 80 лв за две колела, еми не струват малко въобще!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #19

    Default

    А бе колата докато не легне по корем не виждам за какво са ви вериги- било то верижни или текстилни. А пък като легне по корем и вериги няма да ви оправят- с една дума, веригите са безсмислени ако си със зимни гуми.
    Lexus IS200

  5. #20
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    А бе колата докато не легне по корем не виждам за какво са ви вериги- било то верижни или текстилни. А пък като легне по корем и вериги няма да ви оправят- с една дума, веригите са безсмислени ако си със зимни гуми.
    И на лед ли са безсмислени?
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #21

    Default

    На лед чесно казано не мисля че една тесктилна верига може да замени доброто старо желязо на веригата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Щракач splendor's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Някъде там
    Age
    41
    Posts
    26

    Default

    За града ако общината си гледа работата определено не ти трябват вериги, но малките улици изобщо не се чистят и много пъти се случва точно там да закъсаш. Кофти работа.
    Alfa Romeo 146 1.4Junior; Alpine 113BT; Hertz

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    И на лед ли са безсмислени?
    Да Тази година пътувах от Трън към СФ, но не през Перник, а през пътя, който излиза на Божурище. И някакви коли с вериги се гърчат по наклоните, слизат, слагат вериги, после слизат, махат вериги, а аз съвсем спокойно си минах с повишено внимание разбира се.

    П.С. стъпи на лед на метална пласнитина и после стъпи на гумена такава и ми кажи кое се хлъзга повече.

    Забравих да пиша, че пътя беше стъкло целия...
    Last edited by Mind_Control; 12-02-2010 at 13:56.
    Lexus IS200

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Имам познати, които са ползвали точно тези Аutosock и са много доволни.
    Просто си купил някакво менте на половин цена и се чудиш, защо не върши работа - ами няма да върши.
    Менте, менте.... Колко да е менте? Все някаква работа трябваше да върши? Кажи на колегата си да ги смъкне и да направи един тест с тях и без тях, как ще се държи колата в определен участък. Внушението е голяма работа, да знаеш. Оня бил казал, другия бил потвърдил... Аз лично съм изпробвал това чудо на технологията и казвам, че е боклук. А знаеш ли какъв е зора докато ги сложиш? Трябва да сте 2-а човека за да стане тоя номер.

    ---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:34 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    На лед чесно казано не мисля че една тесктилна верига може да замени доброто старо желязо на веригата.....
    Адски си прав. Текстилна верига даже гума не може да замести, че камо ли желязната верига.

  10. #25
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Да Тази година пътувах от Трън към СФ, но не през Перник, а през пътя, който излиза на Божурище. И някакви коли с вериги се гърчат по наклоните, слизат, слагат вериги, после слизат, махат вериги, а аз съвсем спокойно си минах с повишено внимание разбира се.

    П.С. стъпи на лед на метална пласнитина и после стъпи на гумена такава и ми кажи кое се хлъзга повече.
    Ъм, идеята на веригите са, че като я настъпиш върху леда с гумата, веригата се забива.
    Недей да си мислиш, че щом си минал безпроблемно през даден участък, тези, които са решили да има такъв знак в правилника, ядат доматите с колците.

    П.П.
    RoMAN-е, aз вериги нямам, нито платнени, нито метални, защото смятам, че за София не ми трябват.
    Ти лично си изпробвал менте за 80лв., докато "моите хора" са използвали "оригинала" за 145лв.
    И двете "партии" твърдите различни неща - кажи ми сега на кого да вярвам, а

    Ето, колегата твърди с поста си под моя, че с Autosock няма проблеми. Що се отнася до твърдения, започваш да губиш по точки.
    Last edited by Fear; 12-02-2010 at 13:45.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Преди няколко дена реших, че рекламите за текстилни вериги са много примамливи и вършат работа. Та сдобих се с такива от Практикер за 80 лв. Първоначално впечатленията ми не бяха лоши. Колата се справяше с преспи и тн. Само на едно място се закучи ама успях да изляза. На следващия ден при по-яко боскуване се скъсаха моментално. Когато ги свалих осъзнах, че колата всъщност върви по-добе без тях и само съм си внушавал всичко. Даже на места където преди буксувах, сега без тези боклуци си минавам къде ти по-добре. Сега тук е трудната част. Да върнеш дефектиралата стока. Отначало ще ви излъжат , че има 2 год. гаранция. Да ама не, в момента който се опитате да ги върнете ще почват увъртания , че няма такова нещо. Да посочите касиера, който ви го е казал ( Пазете си касовия бон, на него е написано кой е касиера) От там ще почне пиниза, че САМО ПО ПРИНЦИП стоките имали 2 г. гаранция. Следващия етап е, че няма как да ви върнат парите, но можело да ви дадат ваучер за 80 лв. с който да пазарувате стока от Практикер на тази стойност или да ви сменят веригите. Не се връзвайте, настоявате до последно за парите си или ги плашите с полиция и съд, понеже по закон за дефектирала стока в срок от 3 дни може да си искате парите или смяна. Не ви препоръчвам второто. Ако продължи упорството се обаждате на телефона за защита на потребителя и ги докарвате на място. Никой не може да ви е** с парите ви.
    От текстилни до текстилни вериги има голяма разлика. Взел си китайски - естествено, че са менте. С норвежките Autosock такива проблеми не съм имал.

  12. #27
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Добре де менте за 80 лв?!Ебаси ментето. Като залепне сняг на тея "вериги кво правим, все пак е от текстилна материя и залепва"?! А на асфалт просто се съсипват, не са рентабилни спрямо цената си!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #28
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Aбе човек, кой кара с вериги по асфалта, били те текстилни или метални?!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #29
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Хора, първо това за ментето и оригинала е вярно и тук... инак и ксИнонитИ дето ги бодем гаражно са ментета и струват по 100 - 300 лева, а оригинален комплект за вграждане 1200.
    Е има си разлика - след 2 автомобила с ксИнони и сравнение на тъмно с такива с фабрични мога да го твърдя.

    Идеята на тия вериги е, че се разкъсват на асфалта, а не се пързалят по него или не раздробяват корите и калниците ако се откачат при триене в асфалт както е при металните. А и позволяват монтаж на размери гуми и джанти на които металните ако изобщо влязат ще натрошат всичко наоколо.

    Кое е по-добре според вас - да скъсате плата или да загубите управление като метала поднесе по асфалта?

    Е и тук същото като с гумите... гума за 80 лева ще я сравнявате ли със гума за 180?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Ъм, идеята на веригите са, че като я настъпиш върху леда с гумата, веригата се забива.
    Недей да си мислиш, че щом си минал безпроблемно през даден участък, тези, които са решили да има такъв знак в правилника, ядат доматите с колците.

    П.П.
    RoMAN-е, aз вериги нямам, нито платнени, нито метални, защото смятам, че за София не ми трябват.
    Ти лично си изпробвал менте за 80лв., докато "моите хора" са използвали "оригинала" за 145лв.
    И двете "партии" твърдите различни неща - кажи ми сега на кого да вярвам, а

    Ето, колегата твърди с поста си под моя, че с Autosock няма проблеми. Що се отнася до твърдения, започваш да губиш по точки.
    ОК.. Факт е обаче, че баща ми за 40 години нито веднъж не е използвал вериги макар да е имал. А има над 1 500 000 навъртяни км с кола. Аз също зимата съм карал по всякакви пътища и просто изхвърлих веригите от багажника, след като видях, че само място заемат.
    Lexus IS200

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •