Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: смяна на емблеми!!

  1. #1
    Младши алфист yonexp's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    11

    Default смяна на емблеми!!

    колеги, днес си купих и 2-те емблеми, колата е 156 1,8. Кажете как да си сложа новите емблеми, става въпрос за задна с механизам и предна емблема.
    Last edited by yonexp; 13-02-2010 at 23:06.

  2. #2

    Default

    Сподели колко ти струваха и сори за спама

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    По някакви бегли спомени за предната май имаше гайка която се вижда когато отвориш предния капак, намира се зад емблемата, но не се сещам трябваше ли да се сваля сърцето. За задната трябваше да се отваря кората на багажника за да имаш достъп до ключалката. Общо взето тегава работа си е, но кеф цена няма както знаеш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Предната освен болта е и лепена. Няма да е лесно.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    За предната се сваля сърцето и се разглобява (маха се лъскавата част от пластмасата). Самата емблема отзад има две пружинни шайби, които я застопоряват към сърцето. И за капак е залепена с нещо като двойно лепещо.

    Задна не съм сменял на 156, на 146-цата беше малък кошмар. Механизмът за закрепване не е нищо особено, маха се една зегер-щайба и една пружинка. Просто мястото е ужасно тясно и се налага да работиш пипнешком.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Младши алфист yonexp's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by fulcrum View Post
    Сподели колко ти струваха и сори за спама

    купих ги от T&N,задната 85лв.(от магазина на оборище) и предната за 53лв.с намаление(испратиха ме до магазина в Дървеница).

  7. #7

    Default

    Колеги намират се и на по нормални пари емблеми вижте какво си намерих за левче на автопазара в Русе мисля че е читава!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение146.jpg  

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ти си имал страшен късмет колега! Единичен случай. Иначе цената на предна може да се намери за 32лв. Задната 54 по спомен! Предната както казаха колеги е с болт и лепена. задната, разгледай под кората за кво иде реч там! тя е лесна!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9

    Default

    Задната е лесна, зегерка само, за предната е добре и пищов за гр въздух да имаш, стопли я предварително....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Младши алфист yonexp's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    11

    Lightbulb

    колеги, с монтажа на задната емблема мина тегаво заради външните болтове, поиграх си малко, иначе с предната никакви проблеми с ключ 9 и сешоар - за 10минути беше готова.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. "98


  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by yonexp View Post
    колеги, с монтажа на задната емблема мина тегаво заради външните болтове,
    Я......кой са тия външни болтове че ми стана интересно......за задната се маха кората на капака....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Младши алфист yonexp's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    11

    Default

    от външната страна имаш две пластмасови капачки, махаш ги и се чудиш какво да правиш, аз си ги смених както можах, всепък не сменявам емблеми всеки ден.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2098.jpg   01_02_A5A019_0_01.jpeg  
    Last edited by yonexp; 06-03-2010 at 20:42.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. "98


  13. #13

    Default

    Не е било нужно да ги махаш.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14

    Default

    Темата е много стара, но сега ми се налага да си сменя емблемите на 156 2.4 JTD.
    Почнах с предната, махнах решетката, отлепих алуминиевата част - сега остана жълтата метална част, която има две шайби - е срязах ги - има и един болт - ама не мога да отлепя тази метална жълта част - нали и тя трябва да се махне? А този болт ? И никъде не мога да намеря видео как се подменя

    Моите са китайските, които трябва да се залепят - не са оригинални

    Ако някой ме насочи ще съм благодарен

  15. #15
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Здравей, колега,
    Трябва да отделиш хромираната от черната част на решетката. Емблемата е залепена с двойно залепващо... аз я отлепих като нагрях доста със сешоар и натисках щифтовете... доста мамата имаше, докато падне...
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •