Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: как да разбирам грешката: heated lambda probe

  1. #1
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default как да разбирам грешката: heated lambda probe

    Как да го тълкувам това :като прекъснат кабел към сондата,прегрята или не работеща сонда?Преди тази грешка ми излизаше REGULATION OF LAMBDA PROBE а сега е HEATED LAMBDA PROBE .
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  2. #2
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default

    В превод от английски си означава "сгорещена,прегрята ламбда сонда “...... От тук нататък ти си решаваш какво и как да го правиш. Успех.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    не работи подгрева на сондата,дали от прекъснат кабел или изгорял подгрев ще разбереш само с проба. замери напрежението на кабелчетата за подгрева на сондата( ако е с четири кабела са тези два с еднакъв цвят) трябва да е колкото динамото зарежда. ако стига до тях напрежение и не виждаш нарушена изолация по кабелите,значи има шанс да е от сондата.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by forza_italia View Post
    В превод от английски си означава "сгорещена,прегрята ламбда сонда “...... От тук нататък ти си решаваш какво и как да го правиш. Успех.
    Знам как се првежда и не за превод съм пуснал темата.

    ---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    не работи подгрева на сондата,дали от прекъснат кабел или изгорял подгрев ще разбереш само с проба. замери напрежението на кабелчетата за подгрева на сондата( ако е с четири кабела са тези два с еднакъв цвят) трябва да е колкото динамото зарежда. ако стига до тях напрежение и не виждаш нарушена изолация по кабелите,значи има шанс да е от сондата.
    Ще замеря колега.Благодаря за съвета.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    дано да съм помогнал
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    Днес ми остана време да замеря сондата и се разбра,че не стига никакъв ток до подгрева.Откачих буксата,кабелите които отиват към ламбдата показват 6.1 ома,а на другата част от буксата 0волта и това мерене беше на загрят и работещ двигател/не знам дали е от значение/.
    От къде идва захранването на подгрева,има ли предпазител или нещо друго за да търся къде се крие проблема?
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by beili View Post
    Днес ми остана време да замеря сондата и се разбра,че не стига никакъв ток до подгрева.Откачих буксата,кабелите които отиват към ламбдата показват 6.1 ома,а на другата част от буксата 0волта и това мерене беше на загрят и работещ двигател/не знам дали е от значение/.
    От къде идва захранването на подгрева,има ли предпазител или нещо друго за да търся къде се крие проблема?
    бушона за подгрева на сондата мисля е един от 3-те под дебитомер-а! дали не беше 15А-то?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    При мен са три бушона и три релета.Кой от тях е точно и предполагам,че има и бушон и реле за сондата?
    Някой не се ли е занимавал с тях и да знае със сигурност, какво е предназначението на трите бушона и релетата?
    Last edited by beili; 21-02-2010 at 10:45.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Eдното е за фазите на бобините,или нещо такова,като го извадиш- няма палене/става добре за прекъсване на запалването/, второто е за бензиновата помпа, като го извадиш колата припалва с остатъчното гориво и гасне, третото е подгрева на сондата, като го извадиш -нищо не се случва/най много да светне чека/. Ако ти е по-лесно може да го направиш и с бушоните.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Eдното е за фазите на бобините,или нещо такова,като го извадиш- няма палене/става добре за прекъсване на запалването/, второто е за бензиновата помпа, като го извадиш колата припалва с остатъчното гориво и гасне, третото е подгрева на сондата, като го извадиш -нищо не се случва/най много да светне чека/. Ако ти е по-лесно може да го направиш и с бушоните.
    Благодаря за отговора,точно това ме интересуваше.
    Вече разбрах,че проблема ми е в релето за подгрева.Намират ли се лесно тези релета,има ли нещо по-специфично в тях,за да знам какво да търся?
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  11. #11
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    1.7 - 3 релета(30А) и 3 бушона;
    1.8 и 2.0 8V - 4 релета(30А) и 3 бушона;

    Реле 1 - ЕКУ
    Реле 2 - ЕКУ (дали някое от 2-те е за фази на бобини или други дивотии - не знам)
    Реле 3 - бензинова помпа
    Реле 4 - вариатор (Само при моторите с такъв, естествено)

    Бушон 1 - безнинова помпа (7.5А)
    Бушон 2 - ЕКУ(не знам)
    Бушон 3 - Ламбда сонда(не знам)

    П.С. На моята сонда грешката е
    REGULATION OF LAMBDA PROBE
    ....
    Last edited by TRENDi; 24-02-2010 at 02:36.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Бушон 1 - безнинова помпа (7.5А)
    Бушон 2 - ЕКУ(3А)
    Бушон 3 - Ламбда сонда(15А)
    да допълня горното в него! Така са големините на бушоните при мен.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    Подгрева вече работи,проблема не беше в релето а в бушона 7.5А.Вече не ми дава грешка HEATED LAMBDA PROBE а ми остана REGULATION OF LAMBDA PROBE.
    А тя на какво се дължи знае ли някой?
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  14. #14
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ами предполагам (само предполагам), че е "ленива" вече сондата. Понеже моята като я купих я закачих на ВИЗА-та и здраво и играеха показанията, т.е. както си трябва. Не знам дали има и 15 хил. км колата с нея, но миналата седмица, когато пак я закачах, показанията и се меняха супер флегматично. Миливолтовете се движеха в много малки граници, за сметка на това бавно, не както преди - постоянно. Та, така, според мен поредния боклук на "Робърт", който съм си купил от нашите търгаши... Ако някой може по-точно да каже какво е, нека го напише в темата, за да се знае.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  15. #15
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    колега има шанс ако си махал гарнета или катализатор това да бърка сондата,аз имах проблем след като изпразних катализатора сондата полудя в следствие накоето падна вървежа а разхода скочи.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •