Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: как да разбирам грешката: heated lambda probe

  1. #16
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    При мен и при 2-та теста генерацията е мека връзка, резонатор - на мястото на катализатора(ламбада е преди него), тръба и задно гърне...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #17
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    И при мен е премахнат катализатора и е заменен с резонатор,иначе лятото си смених цялата генерация,комплект вървеше три гърнета плюс резонатора стават четири.Проблема обаче си е от преди да ги сменя.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  3. #18
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by beili View Post
    Подгрева вече работи,проблема не беше в релето а в бушона 7.5А.Вече не ми дава грешка HEATED LAMBDA PROBE а ми остана REGULATION OF LAMBDA PROBE.
    А тя на какво се дължи знае ли някой?
    Ако ти е стара сондата, може да се дължи на това.
    Най-добре проблема може да се хване ако вържеш сондата към осцилоскоп или към диагностичен уред, който може да хване управляващите импулси на сондата. На първо време обаче, можеш с мултицет (някакъв по-прецизен) да видиш на двете кабелчета (сив и бял предполагам) дали напрежението се мени от 0 до 1 V.
    Най вероятно обаче е дошло времето за смяна на сондата. Все пак и тя е с определен "живот".
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #19
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Ако ти е стара сондата, може да се дължи на това.
    Най-добре проблема може да се хване ако вържеш сондата към осцилоскоп или към диагностичен уред, който може да хване управляващите импулси на сондата. На първо време обаче, можеш с мултицет (някакъв по-прецизен) да видиш на двете кабелчета (сив и бял предполагам) дали напрежението се мени от 0 до 1 V.
    Най вероятно обаче е дошло времето за смяна на сондата. Все пак и тя е с определен "живот".
    Че е стара сондата съм съгласен,аз лично не съм я сменял а и не се знае кой и кога я е сменял/не знам кой собственик съм на колата /.Така че ще замеря с мултицета и ще видя какво ще покаже макар,че с това мерене почти нищо няма да разбера за работата на сондата.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Ако ти е стара сондата, може да се дължи на това.
    Най-добре проблема може да се хване ако вържеш сондата към осцилоскоп или към диагностичен уред, който може да хване управляващите импулси на сондата. На първо време обаче, можеш с мултицет (някакъв по-прецизен) да видиш на двете кабелчета (сив и бял предполагам) дали напрежението се мени от 0 до 1 V.
    Най вероятно обаче е дошло времето за смяна на сондата. Все пак и тя е с определен "живот".
    Със сигурност с мултицет работата няма да стане но остави това ами и сигналния кабел на сондата в никакъв случей не е бял - белите са за подгряването
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    дааам двата бели са за подгрев а сивият е маса, черният сегнален.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •