Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 109

Thread: ТУРБО,КОМПРЕСОР И КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕМ

  1. #76
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Евала пич ,кои си е грамотен ,знае как ,мерси много мисля че 12 кубика прецизно измерени ще е добре,да има един кубик повече.В този ред на мисли излиза че и колегата БО е бил прав и го е сметнал прецизно което му прави чест,аз просто реших да проверя пак .
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #77
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    дребни пари ... перфектна интервенция ... надеждна и здрава ...

    няма все още успял такъв проект
    Аз знам за 3 такива...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #78
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Евала пич ,кои си е грамотен ,знае как ,мерси много мисля че 12 кубика прецизно измерени ще е добре,да има един кубик повече.В този ред на мисли излиза че и колегата БО е бил прав и го е сметнал прецизно което му прави чест,аз просто реших да проверя пак .
    Добре а по чуждите фирми няма ли гарнитура,или не си гледал.За тоя в София дето ги прави не съм чул добри отзиви а тоя вариант с две гарнитури на мен лично не ми допада,иначе Мимо как си ги стегнал по зададеното усилие или си дал и от тебе?
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  4. #79
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Добре а по чуждите фирми няма ли гарнитура,или не си гледал.За тоя в София дето ги прави не съм чул добри отзиви а тоя вариант с две гарнитури на мен лично не ми допада,иначе Мимо как си ги стегнал по зададеното усилие или си дал и от тебе?
    С правената гарнитура от капацитета на Симеон изкара 200км при мен... Тея с които е в момента са стегнати колкото им дават само дето се наложи да се притягат 2-3 пъти и така. Въпроса е че пали и се движи и е по-добре от варианта без духалото, аз доволен!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #80
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Значи аз 1000 коня не гоня ,после искам само 50 коня,понеже един тунинг колектор за 155 за атмосферен тунинг е 1000 лева и я ти даде 5 коня я не ,реших да сложа турбо,да си докарам 50 евтини коня.При мене трябва всичко да стане много по лесно,понеже мисля да направя всичко със стокови части без да преправям нищо или много малко ,ако се наложи.Монтирах маслен радиатор за 35 лева ,ма ще удари в земята половината от радиаторите кадето се продават по тунин магазините,кадето са боядисани метализе и струват по 350 лева .На моя радиатор не виждам каде са му забележките ,площ много по голяма от тази на коли по 3000 кубика стоково ,поставянето му детска игра ,оригинална планка си има за монтаж към купето ,място за него си има понеже е правен за там,маркучите оригинал Алфа Ромео ,пасват перфектно дебели масивни маркучи,не като тия от саитовете,има си въздухосборниче малко за него и си пасва перфектно на колата ,във подложката под филтъра си има и маслен термостат.Та не виждам защо да не е надежден ,и какви забележки има,освен че не е китайски и не е 500 лева.Интеркулер същата работа площ голяма, пасва перфектно,пак е правен за тази кола,и голяма част от бензиновите италиански коли 2000 кубика са с него,пласмасов е отстрани ,ма той ще работи на бар бар и половина таван .Забележките са ,че е оригинален за алфа 155 2.0 турбо,и не се налага да режеш половината кола ,броня,и да си слагаш предния номер на тавана понеже няма каде другаде,и струва 40 лева.Въздуховодите пак така оригинални за алфа 146 жтд,пасват перфектно,от дебитомера до турбината ,и от турбото до кулера,от кулера до колектора пак става,имат си точната форма,за това купе,има си от каде да минат без да трее да влизам в лудница.Забележките малко,черни са на цвят,а не като френски бардак от 17 ти век,и стуват 40 лева,понеже не са китайски за 400.Колектор и турбина пак така оригинални алфа ромео,максимум да се наложи една преходна планка,между колектора и турбото,ма не е задължително,вярно е, че този колектор не е като тези тунинг колектори кадето се продават и като загрее не се криви ,и да скубе шпилки на ляво и дясно,ма за сметка на това струва 46 лева.Турбото още не съм решил твърдо какво ще е ,но ще бъде от италянска кола 2000 кубика,лошо че не е китайско,и за жалост само 100 лева струва.Като цяло това е евтин проект за 50 коня ,без да имам Дино бележка с 500 коня на нея,и колата няма да може,като истинските турбо зверове да се строши веднага като и дадеш газ ,ами ще трее се помъчиш повече с натискането на педала,но за тези пари толкова,проектите,кадето късат полуоски ,съединители,и колелетата на скоростната кутия,и биелите,ги мятат по асфалта,са скъпо удоволствие.Ето сега обяснявам добре що за проект е ,и за да не спамим повече темата нека говорим по проекта ,и ако няма с какво да ми помогнете,то тогава не ръсете мозък и дивотии,за надежност и прочие.
    Сега по същество.Аз знам много добре ,че един мотор с турбо ,трее да е на 8 или 8.5 степен,затова много време ,не предприемам нищо свързано с турбо интервенция,нямам условия ,нито време,за отваряне на мотора,и подмяна на буталата,с турбо бутала,а колата на маистор никога не бих я оставил,понеже ще я усерат яко,а тези кадето знаят как да я пипнат,ще поискат доста пари,което си е нормално,понеже да разглобиш до гол блок Алфа 155 2.0 16к и после да почистиш измиеш и прогониш грамотно всеки един детаил си е пребиване от бач.Това ме спираше доста време,но наскоро пак мислих ,как да засиля малко мотора,понеже аз искам 200 коня кола не повече,ма 200 коня атмосферен мотор,ще излезе около 8000 евро,и колата вече не става за нормална употреба,и така ми хрумна една идея ,която е разковничето.Ако тази идея проработи,макар ,че аз съм убеден ,че ще сработи,тогава ще съм много доволен,понеже не ми се пипа нищо по мотора,и нямам доверие на дебели гарнитури.На Мимо варианта е най приемлив,но пак трее се вади главата,а на 2.0 16 махането на главата е много трудно без условия ,и като се стигне до там ,то по добре да се свали блока и да и се сложат турбо бутала.Ето защо ако моята идея се окаже удачна работата заспива,ако ли не ,и духне гарнитурата,тогава вече по принуда ще сложа и бутала .Не ,че нещо крия и се правя на интересен,а просто не искам да ми се смеят и подиграват колегите,затова не съм писал още какво мисля да правя,искам да го направя и тогава да се види ,а не да почнат както обикновенно пророчества и камара други дивотии.
    Я Сега кажете за мене кое е по добро според вас 8,5 към 1 или 8,0 към едно за степен на сгъстяване.Утре ще напиша и за горивната система и запалването какви са ми плановете,и ако можете да помогнете с някоя идея ще е добре.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #81
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Колега всеки си има глава на раменете и си решава за себе си, но поне ще ти дам съвет. Да турбинраш 16тс дори без една ревизия на мотора е безумие. Не е най-здравия мотор на света. Особено както искаш да го направиш буквално без пари. Ако го събереш така няма да кара дълго. Меко казано. Ако искаш тази кола да изкара повече от 1000 километра трябва коренно да промениш концепцията и да отделиш доста повече пари. Освен проблемите с железата трябва на намериш кой да го мапне мотроника после. Няма да се навият много хора. Ако решиш да сложиш мега - то мапа и мегата струват повече от всичките железа, които си изброил. Правилния вариант в случая е да намериш един донор 16ВТ от купе и да го пуснеш в коша без да се занимаваш да взривяваш мотори и 100левови турбини. Не искам да те засегна, все пак всеки от нас решава колко пари би отделил за един проект, но това, което си тръгнал да правиш хем няма да го бъде дълго, хем ще те върне доста назад.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  7. #82
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Благодаря ти колега ,но имаш много пропуски в поста.Първо нищо няма да се взривява.Второ мотора ми е ревизиран преди 2000 км,и е чисто нов.Трето точно от купе турбо или нещо подобно мисля да сложа турбина,и точно такава турбина струва 100 лева.Четвърто мега няма да слагам и подарък да ми я дават.Запалването и гориво подаването ще си ги настроивам аз и дали маперите ще се навият да ми правят колата ми е през чепа.На времето разбирачи като тебе на Ауди 100 сс като му се прецакаше бензиновата помпа,и неискаше да запали му слагаха газова уредба ти обаче надмина всички целия мотор вика смени.Пари съм отделил много ,ма за ядене и пиене след като си направя колата как аз искам.Още не съм споделил как ще си разреда мотора и вече почнаха да пишат дивотии и да дават съвети .Само технически инвалид колега би засрал една кола да не може да иде никаде с нея и да сведе стоиноста и до нула ,като и сложи друг мотор,за в бъдеще въздържай се да ръсиш подобни бисери,понеже ако се върна с нещо на зад ,ще се върна заради гении като тебе понеже модераторите ще затворят темата,и няма да мога да питам на колко бара трее настроя 100 левовата ми турбина.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #83
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    За ревизията ок. Не знаех. За останалото ... ще се въздържа да пиша повече бисери и ще гледам бисерите, които ще сътвориш. Успех!
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  9. #84
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Едно въпросче към знаещите ,щот мож да е от полза на автора на темата ,както и на всички които решат да правят подобно турбиниране като това на колегата nicola 59
    Има ли разлика предварението на запалването според натоварването на мотора с турбо и 8,5/1 сгъстяване спрямо това на атмосферен с 10/1 и горе долу за какво иде реч?
    Бензин колко октана е препоръчителен при тази степен на сгъстяване и 1 бар над атмосферно налягане надув?
    Съотношението гориво / въздух как се променя при натоварване за да не троши ?
    То станаха повече въпросите ,но се надявам да науча нещо ново за мен ,а и за колегите предполагам ще е интересно.
    Last edited by 546; 30-06-2015 at 17:27.

  10. #85
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Благодаря ти колега ,но имаш много пропуски в поста.Първо нищо няма да се взривява.Второ мотора ми е ревизиран преди 2000 км,и е чисто нов.Трето точно от купе турбо или нещо подобно мисля да сложа турбина,и точно такава турбина струва 100 лева.Четвърто мега няма да слагам и подарък да ми я дават.Запалването и гориво подаването ще си ги настроивам аз и дали маперите ще се навият да ми правят колата ми е през чепа.На времето разбирачи като тебе на Ауди 100 сс като му се прецакаше бензиновата помпа,и неискаше да запали му слагаха газова уредба ти обаче надмина всички целия мотор вика смени.Пари съм отделил много ,ма за ядене и пиене след като си направя колата как аз искам.Още не съм споделил как ще си разреда мотора и вече почнаха да пишат дивотии и да дават съвети .Само технически инвалид колега би засрал една кола да не може да иде никаде с нея и да сведе стоиноста и до нула ,като и сложи друг мотор,за в бъдеще въздържай се да ръсиш подобни бисери,понеже ако се върна с нещо на зад ,ще се върна заради гении като тебе понеже модераторите ще затворят темата,и няма да мога да питам на колко бара трее настроя 100 левовата ми турбина.
    Колега, само да те светна, че момчето, което наричаш "разбирач" има ТС турбо, и то най-мощния в България. Сигурно е видял това-онова за да ти ги казва тези неща. Аз лично се надявам да успееш и ще се радвам дори, но по-добре се вслушвай в съветите, които получаваш. Дори да не си съгласен с тях, не отговаряй така озъбено, защото се разваля добрия тон и когато имаш нужда от съвет, никой няма да ти обърне внимание, щото за теб всички са "разбирачи".

  11. #86
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Благодаря ти колега ,но имаш много пропуски в поста.Първо нищо няма да се взривява.Второ мотора ми е ревизиран преди 2000 км,и е чисто нов.Трето точно от купе турбо или нещо подобно мисля да сложа турбина,и точно такава турбина струва 100 лева.Четвърто мега няма да слагам и подарък да ми я дават.Запалването и гориво подаването ще си ги настроивам аз и дали маперите ще се навият да ми правят колата ми е през чепа.На времето разбирачи като тебе на Ауди 100 сс като му се прецакаше бензиновата помпа,и неискаше да запали му слагаха газова уредба ти обаче надмина всички целия мотор вика смени.Пари съм отделил много ,ма за ядене и пиене след като си направя колата как аз искам.Още не съм споделил как ще си разреда мотора и вече почнаха да пишат дивотии и да дават съвети .Само технически инвалид колега би засрал една кола да не може да иде никаде с нея и да сведе стоиноста и до нула ,като и сложи друг мотор,за в бъдеще въздържай се да ръсиш подобни бисери,понеже ако се върна с нещо на зад ,ще се върна заради гении като тебе понеже модераторите ще затворят темата,и няма да мога да питам на колко бара трее настроя 100 левовата ми турбина.
    Колега на мен принципно ми е интересно каква ти е идеята за разреждане на мотора без да сваляш главата!
    Аз върта сукам мисля и не мога да измисля как ще се случи това!
    Не е зле и за един bluuoff да помислиш,както и за по големи дюзи,помпа горивна и т.н и т.н......!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  12. #87
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Колега на мен принципно ми е интересно каква ти е идеята за разреждане на мотора без да сваляш главата!
    Аз върта сукам мисля и не мога да измисля как ще се случи това!
    ......!
    С риск да получа БАН ще ти дам идея- олабваш свещите!

  13. #88
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Мисля го и аз и то няма много опции, ако нее отгоре, тоще е отдолу някоя нинджа може и да извади буталата отдолу , да наниже по-къси Биели (евентуално де) или бутала с по-ниско чело (ако мога така да гокажа) и пак да ги наниже отдолу,ама си е баси гимнастиката....
    Така и така ако ше се отваря отдолу , то нее ли добре да се сложат (ако може де) маслените пръскалки на буталата отдолу,че нали при 2.0 липсват доколкото помня, а при турбо конверсия ще си требе охлаждане.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #89
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    При монтиране на духало няма как да се размине разреждането! Главата се сваля и се подлага там кои каквото си иска, другия вариант е да се сложат по-ниски бутала биели вал или пак каквото си иска собственика, идеята е да се разреди двигателя а как ще се постигне това и кои от тея начини е най-надежден всеки си преценява. Аз разредих с 2 гарнитури и тенекия и това решение работи при мен! Наистина е възможно поставянето на турбина и то за никакви пари това е факт, но трябва човек сам да си прави нещата ( и да разбира малко от малко какво прави де)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #90
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Двама в сервиза си говорят:
    Баси мамата,тоя новия колега бил гинеколог преди да стане автомонтьор .Ела го виж как сменя сегменти през ауспуха!

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •