Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 109

Thread: ТУРБО,КОМПРЕСОР И КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕМ

  1. #46
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Горенето на впръсканата смес има силно охлаждащ ефект,...
    Каква е тази горяща смес, която охлажда!?
    Ако е бензин-въздух съвсем не охлажда, а даже е най-горещото нещо в целия двигател.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  2. #47
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Горенето на впръсканата смес има силно охлаждащ ефект, посредством който от една страна се понижава температурата на двигателя при много висок товар (което е добре) и от друга се понижава драстично температурата на постъпващия въздух (което е още по-добре, защото и най-големия ламер-тунингист знае, че студения въздух в колектора е по-богат на кислород от горещия). Демек само с "азот" нищо няма да постигнеш, освен ако не увеличиш притока и количеството на вкаран бензин в горивната камера...

    Ако впръскаш само кислород, силно теоретично може и да постигнеш ефекта за който разсъждаваш, но големината на дюзата, която впръсква гориво може би ще трябва да е нещо от типа на тръбата през която сипват бензин на болидите, за да се запази AFR-то след кислородната инжекция...
    Колега, количеството на кислорода във въздуха е приблизително 21%. Това съотношение не се променя при повишаване на температурата. Просто, ако е по-студен въздуха, в един и същ обем ще съберем по-голямо количество, отколкото ако е по-горещ. Така ще имаме повече кислород. Разбира се и налягането трябва да е същото.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #48
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Темата е страхотна, изчетох всичко с интерес!
    Имам едно питане! Не отдавна четох някъде че при колите с турбо (особено при тези с голямо налягане) при смяна на предавки без да се връща педала на газта може да доведе до сериозни щети. Също така преди седмица в един не толкова добър филм за драг състезания беше подхвърлена подобна реплика. Та има ли наистина нещо такова и ако ДА каква може да е причината за това!
    Благодаря!

  4. #49
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Ами най лекият вариант е да скъсаш някоя полуоска или каре.

    По тежките варианти са да се потрошат скорости.

    А най тежкият вариант е ако строшиш горните плюс двигател.

    На коли с турбо и значителна мошност ,никак не е желателно да форсираш мотора до/на прекъсвач без товар,поне не и за дълго време.

  5. #50
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    На коли с турбо и значителна мошност ,никак не е желателно да форсираш мотора до/на прекъсвач без товар,поне не и за дълго време.
    Благодаря за отговора!
    А причината за това каква е? Съжалявам ако въпроса е невеж но понеже имам турбо бензин и ми се иска да знам повечко!

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Ами най лекият вариант е да скъсаш някоя полуоска или каре.

    По тежките варианти са да се потрошат скорости.

    А най тежкият вариант е ако строшиш горните плюс двигател.

    На коли с турбо и значителна мошност ,никак не е желателно да форсираш мотора до/на прекъсвач без товар,поне не и за дълго време.
    Мдаа изключително си прав! Само може би между 3 и 4 може да си го позволиш това да не пускаш педала щото смяната става светкавична! Но и все пак не виждам смисъл в тая работа, а това дето си го чул от драга тия батки там го правят да не им пада буста на големите вентилатори
    Last edited by Jivko7777; 22-10-2011 at 21:15.
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #52
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    аз съм го практикувал мноооооогократно когато нещата са на кантар
    свалял съм по 2 десети от това има ефект , най голямото натоварване и на съединителя и на мотора от прекъсвача
    но с куик шифтинг , нещата стават за по малко то секунда
    така че прави са и на филма който си гледал , но там е мнооого преувеличено и ....... бе като на филм
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #53
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Въпроса може да е малко глупав,но винаги ми е било чудно
    Пример: Моята кола тръгва да набира след като премине 2400 към 3000 нямам boostmeter,но мисля че от там турбината достига зададеното налягане,не знам колко е,но мисля че няма да има повече от бар..примерно ако увелича налягането до към 1.5 примерно..! Не че турбото ще издържи..но ме интересува дали пак ще тръгва от тези обороти..
    http://www.youtube.com/watch?v=eG8AC7Xor7g вижте тук как достига 0.5 и бързо вдигна налягането от там си мисля че ще да от същите обороти..но не съм сигурен.. а и гледам на всякъде въртящият момент например при JTD 105кс и 255н.м. при 2000 от там дърпа а на мен е от 2400 или аз си въобразявам или по същият начин турбото надува.. в смисъл че примерно турбото тръгва да прави налягане от 1200 и на 2000 е вече на един бар..и така почва да дърпа или дърпа от НМ?
    Last edited by Gena7a_Turb0; 23-11-2011 at 20:42.

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Въпроса може да е малко глупав,но винаги ми е било чудно
    Пример: Моята кола тръгва да набира след като премине 2400 към 3000 нямам boostmeter,но мисля че от там турбината достига зададеното налягане,не знам колко е,но мисля че няма да има повече от бар..примерно ако увелича налягането до към 1.5 примерно..! Не че турбото ще издържи..но ме интересува дали пак ще тръгва от тези обороти..
    http://www.youtube.com/watch?v=eG8AC7Xor7g вижте тук как достига 0.5 и бързо вдигна налягането от там си мисля че ще да от същите обороти..но не съм сигурен.. а и гледам на всякъде въртящият момент например при JTD 105кс и 255н.м. при 2000 от там дърпа а на мен е от 2400 или аз си въобразявам или по същият начин турбото надува.. в смисъл че примерно турбото тръгва да прави налягане от 1200 и на 2000 е вече на един бар..и така почва да дърпа или дърпа от НМ?
    Тази малка турбинка трабва от бая по малко обороти да постига налягането, според мен. Провери да нямаш пробит маркуч. Не че съм карал дизел ама моя бензинов мотор си прави налягането на 2400 оборота а турбото ми е доста по голямо от твоето.

  10. #55
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Не знам колега,но като настъпя на 2-ра започва да дърпа и след 1500 но това ''ритане'' се получава като достигне 2400/2500 оборота най-вече се усеща по нагорнище.. Аз мисля че този дизел си е и спънат от към обороти не че нещо,но аз обичам от по-рано да дърпа..

  11. #56
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    1

    Default

    Много полезна и интересна информация. Страхотна тема . еваларка. Btw това ми е първия пост във форума. Здраве и безавариино на всички

  12. #57

    Default

    Супер интересно ми беше да прочета темата! Мерси за информацията.
    Società Anonima Italiana Darracq

  13. #58

    Default

    И на мен ми станаха ясни някой неща по темата

  14. #59
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравейте колеги те тука искам да питам ,кое е най удачното турбо говорим от стоковите турбини кадето се намират лесно,за поставяне на 2.0 16к мотора на алфа ромео като ще се гони ефект около 200 коня при стокови 150.Аз съм се спрял на тубо IHI от 1.9 или 2.4 жтд и двете са с малка топла част.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #60
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default

    Там турбините са Гарет доколкото знам.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •