Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 109

Thread: ТУРБО,КОМПРЕСОР И КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕМ

  1. #91
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    В цялата тънка схема липсва дебелата част-мапването
    Не е нужно да се разрежда мотора за исканите 200 коня

  2. #92
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Не е нужно да се разрежда мотора за исканите 200 коня
    +1

    (0.4 bar, до + 25% с добър интеркулер)
    ...

  3. #93
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Снощи писах много и се изморих ,затова не написах всичко.Отговарям ви един по един на всички ,понеже не мога да цитирам постове,нещо ми калпав браузера.
    Първо на колегата за МОНИ нито знам какво има и не ми е зор,ако разбира малко поне нека да говори по това,за което питам ,а не пак както винаги съвети от хиляда и една нощ,аз съм обяснил какво искам ,ма тука нема мира.ТОШКО е прав блоуоф ще сложа ,ма накрая ще го мисля,нещо от стокова кола ,или от продавалника ще докача,даже ако имате под ръка за продан нещо добро бих го купил.Горивото ще го мисля като запали колата,аз съм си сложил дюзи отдавна 220 кубика от меган коч,с 4 дупчици,и мисля,че ако се наложи да дигна налягането до 4 бара колата ще е добре.Запалването още не съм догодил ,ма тези дни ще се обърна към един приятел ,също не е изключено и накрая ако всичко излезе сполучливо ,да се обърна към хора които знаят какво трее да направят ,тука във форума има също хора за тази работа,но това ще стане само ,ако всичко протече по план,ако можете препоръчайте ми човек,Бобо може ,Бялата сила Орлин също е в час ,а има и още много други хора из България ,все ще се намери кои да ми свърши работа ,при нужда.Разреждането ще стане по следния начин,първо ще се поставят 4 броя бубини от Алфа 156 2.5 в6 понеже са еднакви като дизайн и ще се монтират без проблем на колата,само имам едно малко питане ,понеже на 155 са с 2 пина плюс през контакт и управление от компа,а на 156 са с 3 пина плюс ,управление и маса ,ма незнам дали само с подаването на една допълнителна маса ще заработят или има и разлка в управлението от компа,на 155 компа ги командва по маса ,на 56 незнам как е ,но е въпрос на време да разбера.Та след като поставя 4 нормални бубини върху големите свещи ,малките отиват в казана и това няма да попречи нито грам на мотора ,всички мотори на света си бачкат без ядове с една свещ,само алфата и малко други коли са с по 2 свещи,но сега има начин да се възползвам от този факт.Мисля да изработя 4 стоманени цилиндри със нужния вътрешен обем в случая 12 кубика,цилиндрите ще са с резба като на малката свещ и ще уголемят камерата с 12 кубика което ще намали компресията на 8,5 към едно.колата ще си работи без проблеми ,дизелите имат подобни пред камери в главите и са си супер ,вчера импровизирах като взех една свещ изкормих я и заварих на нея едно парче от оригиналния ключ за свещи на нея като гледах приблизително да стане 12 кубика и колата си работи перфектно с него само дето малката свещ си пляка оставена извън мотора понеже още съм със стоковите ми бобини ,минах около 100 километра замалко не изтумбих мотора от издуване ,и всичко си е 6 точки утре мисля да завия пак един от тези импровизирани разширителни съдове и да премеря как е компресията ,ма със сигурност ще е както ми е нужна на мен,само дето вчера нямах манометър.Правил съм коли със изгорели клапани колкото косъм и са имали компресия 5 или надолу ,та една 8 или 10 мм дупка ,колкото позволява свеща е повече от достатъчна.Това съм решил да направя ,мисля че ще сработи добре а и винаги мога да ги уголемя или намаля както ми е кеф,ще мога да си регулирам един вид компресията,по желание. Има много место и могат да се навият много големи ,,разширители,, около 50 кубика та и повече ,та компресията ще я догодя и на 3 бара ,ако е нужно.вътрешния обем на цилиндъра се прави много лесно,като затапиш дупката отдолу и налееш 12 кубика вода със една спринцовка отбелязваш до каде е стигнала водата и там го режеш и затапваш,ма трее се мери утре за да се види дали 12 кубика са достатъчни за 8,5 бара или трее повече обем или по малко.Аз мислих че тези цилиндри трее са доста големи ма 12 кубика е нищо и няма проблем даже да завия в горния краи пак свеща и така да си спестя смяната на бубините.Нищо не пречи на мотора,в италия слагат на колите подобни неща когато са им заминали маслените сегменти за да не зацапват свеща,и колите си бачкат без ядове,а нямат друга свещ,та нема ядове според мене.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #94
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Уби рибата бро, за това съм 100% че никой не се бе сетил... Като цяло откъм компресия можеш да го докараш така и се надявам предвид малките резултати които гониш да не направиш беля. Под беля имам предвид,че въпреки увеличеният обем на горивната камера за постигане на желаната компресия, то дизайна на камерата се променя доста и детонацията въттре ще натоварва по различен начин, също така и потока на изгорели газове ще се промени защото със сигурност ще мръдне начина на завихряне. Та ппри турбо конверсия вътре ще има доста повече гориво/въздушна смес и съответно по-голяма детонация (нали гоним 50 коня горница) та си мисля че може и да стане проблем. Замисли се че това е правено в Италия, но на атмосверки! Помисли над това , нека и по-вещите от мен се изкажат, но да не направиш беля. Иначе ако всичко мине гладко щее супер и ще си като Пионер в БГ относно лекият силов тунинг
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #95
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Компресионни болтове един вид ще имаш,ако не ги завариш ,ами навиеш някакви заглушки на резба- екзотика откъдето и да го погледнеш.Но аз си мисля,че е добре да послушаш ICI и да си оставиш свещите,обогатявай сместа с поне десетина процента като почне надуването и виж какво ще те посъветват за запалването хора които имат опит с турбо бензинки,после бухаш 10-15 кила бензин от скъпия на шел и си ти.Успех ти желая и направи по едно замерване(клипче) от 60 до 120 на трета преди и след,та да се види каква е разликата.

  6. #96
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Никола, прочетох те. Доколкото виждам, бъркаш понятията степен на сгъстяване и компресия. 8.5/1 , това което гониш е степен на сгъстяване, не е налягане и не се мери с манометър.
    Компресията е налягането в цилиндъра в края на такта сгъстяване.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #97
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Добре де или аз наистина нищо не разбирам от написаното или всички седят и гледат сеир.
    Никола, доколкото разбрах ти искаш да разредиш двигателя като добавиш допълнителен обем на мястото на малката свещ. Така ще получиш според мен повече проблеми отколкото ползи.
    1. С тази неправилна форма на горивната камера (ако правилно си я представям) ще имаш проблем с продухването и.
    2. Като следствие от т.1 ще имаш проблем с изгарянето на горивната смес.
    3. Как смяташ да ги охлаждаш тези цилиндърчета? Те реално са част от горивната камера, а там температурите са ...

    Математиката ти е вярна - добавяш обем, получаваш разреждане, ама физиката ???

    Иначе евала за ентусиазма
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  8. #98
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    То че се гледа сеир, гледа се, но нее като да се мълчи. Това му го споменах 3 поста по-нагоре.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #99
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Значи и аз мислих малко по този въпрос ,ма и физика ,и математика ги познавам ,на ниво обща култура та се наложи да прибегна до моята основна наука наречена Практика.Едно от тези цилиндърчета трее да е с обем 12 кубика та значи е много малко ,аз очаквах ,че трее са много голями ,ма за радост не излезе така.Направих едно пробно на две ,на три ,и го монтирах за около 100 километра,колата изопщо не се промени ,а другото е ,че като се завие в главата това цилиндърче с неговите нищожни размери ,то не загрява повече от самия мотор,понеже половин квадратен метър,алумин с тегло около 15 кила,което е главата на мотора ,се явява като добър радиатор явно и му дърпа всичката жега,та истината е че не грее.
    Ясно ми е много добре ,че има разлика между степен на сгъстяване,и компресия,но аз искам да премеря колко е компресията след като се увеличи обема на камерата.

    ---------- Post added at 04:09 ---------- Previous post was at 03:57 ----------

    Продухването ме притесняваше повече ,ма се сетих за дизелите и те имат подобни уширения в главата пред камерата,и си работят без ядове,та и алфата си работи как с тях ,така и без тях.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #100
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Дотук добре,а има ли работещ тс+турбо с заводския комп. и мап сензор и как става горивото при + 0,5 бара да речем. Май има и ламбда ...то само с дюзи и повишено налягане в рейката да не стане куцо магаре.

  11. #101
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Аз лично се надявам да е достатъчно 4 бара налягане ,и точно сондата трее да реагира и да обогати сместа,а на пълна газ компа не гледа сондата та с 220 кубика дюзи и 4 бара ще рапне 30 на сто по богата смес мисля не и трябва.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #102
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    То за кво ти е комп,ако ще правиш така сместа.Един ШИМ да управлява дюзите когато си настъпил до край може да ти свърши повече работа. Категорично не ме кефи да се калкулира тунджата на сляпо,без да се взима впредвид налягането и температуратав смукателния колектор. А за сондата не знах,че не прави корекции на пълна мощност.

  13. #103
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    наистина с липсата на инфо за налягане в колектора нее добре и това ще трябва да го премисли колегата.

    Ламбдата наистина се игнорира при Full Throttle като компа я чете но не я включва в сметките ,а си кара по "карта" и доста обилно нахранва моторя , ни при пикче на турбинката , колото и ниско да ето.....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #104
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аз пък си мисля че с тея дюзи които е сложил питащия + един прогресивен горивен регулатор всичко ще е наред!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #105
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Точно така мисля и аз ,а подчертавам че ще гоня не повече от 200 коня ,и слабо надуване,та трее да е о.к.Сега като се намесиха повече колеги ,и ми помагате вместо да ме подигравате,дайте едно рамо с избора на турбина.IHI RHB5,GARRETT TD 04,или GT2252 тези имам под ръка кажете кое е по добре.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •