Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 134

Thread: Май ще сменям мойта ;)....

  1. #106
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Аз ако имам 2.0 8в,първо че не бих я продал,дори и да нямам пари да я карам,второ ако имам излишни пари бих си я правил-мотора,окачване,интериор,боя-да стане бижу
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  2. #107
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Аз ако имам 2.0 8в,първо че не бих я продал,дори и да нямам пари да я карам,второ ако имам излишни пари бих си я правил-мотора,окачване,интериор,боя-да стане бижу
    Ами аз се справям с нея, защото колата е здрава(да чукна на дърво) и разхода и е нормален, като за такава кола съвсем поносим, дори съм я засичала многократно, че икономичния и диапазон е между 120-130км/ч.
    При каквато и да е равносметка е ясно, че тя дава много повече, отколкото взема.
    В последно време ме поуплаши малко с по-голям разход, но след диагностиката се разбра, че е ламбда сонда, смених я и проблема се реши Сега разхода и е съвсем нормален и колата си върви идеално , ами не ми се разделя никак с нея, 2 години я карам, справям се, кефи ме, не ме е изоставяла по пътищата(извънграда), като изключим няколко случая в града по неособено сериозни причини-свършване на бензин-газ, изгорял бушон на бензина, някой изкубал се маркуч или кабел и тези неща се оправят лесно, а някои от тях са се оправяли и от само себе си ......но пусти мераци са ме обзели сега , пък каквото сабя покаже

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  3. #108
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Unhappy

    Еми мандалото хлопна - след толкова мислене червения дизел вече си има собственик, и това за съжаление не е Милена ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #109
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Еми мандалото хлопна - след толкова мислене червения дизел вече си има собственик, и това за съжаление не е Милена ...
    Ами да е жив и здрав собственика и дано се похвали кой е Сигурна съм, че ще е доволен от червената кукла А пък все повече се разубеждавам да се разделям с моята 155, макар че днес като разбрах, че са я оженили червената и случайно набарах ена също много добра 1.9 ТД(точно каквато търся),само единствения и недостатък е, че няма климатик Ако има как да се вгради климатик в нея, взимам я веднага, няма кво да и се чудя

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  5. #110

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    Ами да е жив и здрав собственика и дано се похвали кой е Сигурна съм, че ще е доволен от червената кукла А пък все повече се разубеждавам да се разделям с моята 155, макар че днес като разбрах, че са я оженили червената и случайно набарах ена също много добра 1.9 ТД(точно каквато търся),само единствения и недостатък е, че няма климатик Ако има как да се вгради климатик в нея, взимам я веднага, няма кво да и се чудя
    Много внимателно ти следя темата и ще ти кажа че господ си знае работата. Хората се ъпгрейтват, ти искаш наопаки.
    Ризницата е най-здравата Алфа, от 15години насам и ще си остане. Колежке караш един от последните истински Алфа двигатели, здрав и непретенциозен. Нямам против дизела но точно в тоя му вариант дето искаш, си купуваш трактор под прикритие.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #111
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Много внимателно ти следя темата и ще ти кажа че господ си знае работата. Хората се ъпгрейтват, ти искаш наопаки.
    Ризницата е най-здравата Алфа, от 15години насам и ще си остане. Колежке караш един от последните истински Алфа двигатели, здрав и непретенциозен. Нямам против дизела но точно в тоя му вариант дето искаш, си купуваш трактор под прикритие.
    Определено и аз мисля така...
    Ако ще е Алфа 155 трябва да е такава каквато вече имаш!!!Не ти трябва дизел след като си имаш тази красива снежанка!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #112
    NE ZNAE KVO ISKA
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    shumen
    Age
    50
    Posts
    13

    Default

    караи си колата по добре познато зло от колкото не познато всичко сначале знаеш за ко става вапрос

  8. #113
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Миленче,нищо чудно да се окаже,че брат ми е купил въпросната 155-ца.Той от доста време си търси кола,и днес пътувайки от София за Сливен,спрял да поразгледа в Пловдив и си купил червена 155 1.9Д,'96г.Не съм я виждал още,защото живее в Сливен,каза ми само,че забележките са неработещ климатик,изпуснали амортисьори на предния капак и спукани леви дръжки на вратите.Може и да не е същата,незнам,купил я е от някаква автокъща за 1800лв.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  9. #114
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by wrc View Post
    Миленче,нищо чудно да се окаже,че брат ми е купил въпросната 155-ца.Той от доста време си търси кола,и днес пътувайки от София за Сливен,спрял да поразгледа в Пловдив и си купил червена 155 1.9Д,'96г.Не съм я виждал още,защото живее в Сливен,каза ми само,че забележките са неработещ климатик,изпуснали амортисьори на предния капак и спукани леви дръжки на вратите.Може и да не е същата,незнам,купил я е от някаква автокъща за 1800лв.
    ей сега стана интересно важното е да паднала в сектант!!!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #115
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by wrc View Post
    Миленче,нищо чудно да се окаже,че брат ми е купил въпросната 155-ца.Той от доста време си търси кола,и днес пътувайки от София за Сливен,спрял да поразгледа в Пловдив и си купил червена 155 1.9Д,'96г.Не съм я виждал още,защото живее в Сливен,каза ми само,че забележките са неработещ климатик,изпуснали амортисьори на предния капак и спукани леви дръжки на вратите.Може и да не е същата,незнам,купил я е от някаква автокъща за 1800лв.
    Ами точно същата е )Хахаха, браво, дано брат ти да си я кара със здраве и с кефче и да я гледа с любов, каквато е нужна задължително за 155-ците И очаквам с нетърпение да сподели впечатления

    П.П. И ми е много интересно кога толкова бързо е успял да я регистрира в КАТ, защото тя е нов внос и няма номера, или пък я е закарал с друг превоз?

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  11. #116
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Ейй,виж какви работи стават,еми със сигурност ще я видиш я на национална среща,я на италфест.
    А иначе и на мен ще ми е интересно да чуя впечатления от този мотор.

    Колата я е закарал до Сливен на ход с транзитни номера и каза ,че се е държала нормално,ускорявала доста добре и нямало сажди в огледалото,противно на очаванията му,предвид това,че прди нея караше бензинова Делта 131к.с.

    За по-нататък предполагам,че той ще се регистрира и ще сподели повече.
    Last edited by wrc; 24-02-2010 at 23:14.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  12. #117
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ето и салона как изглежда в момента (трябва му леко изпиране ...) :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 25022010008.jpg   25022010009.jpg  
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #118
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Много внимателно ти следя темата и ще ти кажа че господ си знае работата. Хората се ъпгрейтват, ти искаш наопаки.
    Ризницата е най-здравата Алфа, от 15години насам и ще си остане. Колежке караш един от последните истински Алфа двигатели, здрав и непретенциозен. Нямам против дизела но точно в тоя му вариант дето искаш, си купуваш трактор под прикритие.
    Напълно съм съглсна с това, което казваш и го знам от опит, убедила съм се, че е така, иска малко внимание, дава много, наистина много, повече от очакваното и предположимото.Мераците да тествам дизел са си мераци, но наистина май господ си знае работата и е за добро, че се стекоха точно така нещата.
    И тък като тези дни няколко човека ми се обадиха да гледат мойта 155 и след тестване проявиха интерес, искам да им кажа, ако четат в темата, че официално се отказвам от намерението си да я продавам.Нядявам се да ме разберат и да няма сърдити.
    Ще си я карам с кеф, хъс и желание, каквито тази порода 155 поражда в изобилие.
    Наистина, ако ще я сменям, може би си струва само с V6 или Q4
    Благодаря ви за безценните консултации, съвети и загриженост, наистина огромна чест да карам 155 за мен е, че имам такива колеги като вас

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  14. #119
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    Напълно съм съглсна с това, което казваш и го знам от опит, убедила съм се, че е така, иска малко внимание, дава много, наистина много, повече от очакваното и предположимото.Мераците да тествам дизел са си мераци, но наистина май господ си знае работата и е за добро, че се стекоха точно така нещата.
    И тък като тези дни няколко човека ми се обадиха да гледат мойта 155 и след тестване проявиха интерес, искам да им кажа, ако четат в темата, че официално се отказвам от намерението си да я продавам.Нядявам се да ме разберат и да няма сърдити.
    Ще си я карам с кеф, хъс и желание, каквито тази порода 155 поражда в изобилие.
    Наистина, ако ще я сменям, може би си струва само с V6 или Q4
    Благодаря ви за безценните консултации, съвети и загриженост, наистина огромна чест да карам 155 за мен е, че имам такива колеги като вас
    правилното решение.....олекна ни на всички
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  15. #120
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Амин
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •