Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Имам питане за 75 на газ

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default

    знам какво става с карба, знам също какво става и като се кара на бензин в София - разликата не е голяма

    ами имам много спесифични изисквания към ежедневната кола - затова и тя претърпява тунинг рано или късно...

    но за 6 години експоатация основно на газ проблемите бяха нищожни в сравнение тези моменти на бензин /качество на горивото, старост на елементи от горивната с-ма и тн./

    карбураторите ще бъдат сложени временно на ежедневката за тест да прецениме как ще се вържат със сегашния 1700 мотор и спортния вал,
    когато Ево 2 бъде готово /по късно тази година / с изцяло нов мотор, веберите, вала, амортисьори и прочие ще преминат на него, то и без това ще се кара рядко...

    но все пак някъде нещата трябва да се тестват, омръзна ми да направя нещо и да се окаже, че не мога да се върна назад - при Ево 2 такива експерименти са недопустими от моя гледна точка

  2. #17
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Алекс! Надявам се да споделиш с нас достатъчно подробно резултатите от твоите тестове с поставяне на газ на въпросния тип карбуратори. Иначе, ако искаш мога да ти покажа какво е останало от на брат ми газовата.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Алекс! Надявам се да споделиш с нас достатъчно подробно резултатите от твоите тестове с поставяне на газ на въпросния тип карбуратори. Иначе, ако искаш мога да ти покажа какво е останало от на брат ми газовата.
    няма проблеми,

    сега ребилдвам и доразпилвам мотора, щото стана лек инцидент - аман от майстори

    след това имам задължителна разработка на бензин поне 1500км които ще ги мина на стандартен карбуратор и след това качвам двойните

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Благодаря, момчета, бяхте достатъчно изчерпателни по темата, особено alexma3x. Сега само и да каже някой че има тия тромпетчета, тръбички или там както им викат и че може да ми ги даде...

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    plovdiv
    Posts
    142

    Default

    здрасти ако искаш обади ми се на 0899917472 светлин и ще я направим тази газова уредба имам 75 1.8 на газ и работи безупре4но

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    136

    Default

    можеш ли да кажеш колко гори средно на газ и на бензин, за да имам и аз представа колко горе-долу ще гори бъдещата ми алфа 75, която е на бензин.
    Alfa Romeo 75 1.8

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Sandanski
    Posts
    102

    Default

    75 2,0 85г. Извънградско средно 10л/100км.В Сандански ми дава 18-20л градско.Ама това не е градско 2-3км от карай в край - запалиш 700-800м и гасиш.Те такситата не могат да ги свалят под 14-15.
    75 2,0 '85
    75 2,0 TS
    Corsa A 1,4
    Corsa A 1,6 GSI

  8. #23
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    75 1.8 ie -извънградско средно 8,5 градско(в Благоевград) -10-10,5лИзпарител-Ланди Хартог
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default Готово!


    Първо искам да благодаря на всички, които се включиха и ми помогнаха със съвети! Колата ми вече е с газова уредба! И работи.
    Но все пак искам да разкажа как стана. Един приятел ми намери онези тръбички, за които стана дума, при това оригинални, италиански и направо монтирани, заедно с "чинията" на филтъра. Взех го това устройство и го занесох на газаджиите при театър "София" /бяха ми ги похвалили приятели/. Показах им го и ги питах дали могат да сложат газова уредба на 75-цата заедно с тия тръбички. Те явно виждаха такъв уред за пръв път, ама естествено ми казаха: "Дай го - ще го сложим". Аз като чуя подобни думи по отношение на тая кола и не знам защо нещо ме стяга леко, ама си викам: "Айде, сигурно наистина са печени момчетата". Оставих им я, за един ден я направиха /Ловато, новичка/ и като си я взимах ми обясниха, че първите 500 км не можела да се настрои много добре, защото улягали някакви оплътнения и да отида след това да я центроват както трябва. Добре ама колата хич не щеше да върви, непрекъснато гаснеше, никаква мощност, въобще мизерия! Едвам минах 200 км и се върнах да им кажа, че останалите 300 не мога да ги мина по тоя начин и да я настроят поне малко. Там един майстор доста надменно ми обясни, че може би имам проблеми по токовете, пита ме дали ми е сменян въздушния филтър /беше ми почти нов/ и накрая поиска да се качи да я пробва лично. Покара я, естествено с газ до ламарината колата кажи-речи вървеше и се опита да ми обясни че "според него колата вървяла добре". Аз естесвено не се съгласих и му предложих да му я пусна на бензин за да види дали това е вървяне. Както и да е, накрая махна мъркуча, този дебелия, който вкарва въздух от решетката и нещата малко се подобриха. В крайна сметка изчетох пак нещата от форума, особено благодаря на alexma3x, който пише: ""Хубаво е тръбичките да влизат чак до клапите..." Отворих си филтъра и разбрах, че като са ги слагали, въобще не са се старали да ги напъхат върху тръбите на дифузьорите и някои от тях се бяха подпряли ръб в ръб... Разглобих ги, поизкривих леко планките, които ги държат за да натискат навътре, нацелих тръбичките да влязат максимално навътре и... О, чудо! Колата започна да работи!
    Сега върви почти като на бензин, разликата се осеща само при по-голяма скорост, примерно ако трябва да изпреваря на магистралата и трябва бързо да ускоря от 110 до 140, усеща се и по големи нанагорнища, но слабо. За сметка на това, като имам да ходя някъде далече, въобще не се притеснявам за пари - пълня и тръгвам, пък ако искам да й се изкефя, винаги мога да включа на бензин и да покарам някоя събота или неделя.
    Благодаря на всички! Дано и моите приключения са полезни на някого.

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Sandanski
    Posts
    102

    Default

    Една снимчица на тръбичките в кутията на филтъра ще може ли моля?
    75 2,0 '85
    75 2,0 TS
    Corsa A 1,4
    Corsa A 1,6 GSI

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Мислех си го това за снимчицата... ще сложа тия дни.

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default Снимките





    Обърнете внимание, сложили са един от компонентите на уредбата така, че не мога да си отварям филтъра и съм си счупил пластмасата...

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default

    изглежда добре единствено този сноп от маркучи не ми допада

    може да потърсиш по тънки завбъдеще и да лягат точно за да не трябват скоби за притягане

    може ли да погледна тръбичките някой ден
    доста интересен дизайн не е точно това което аз ще правя

    приличат на дифузьори и газта се подава странично както работят и стардартните дифузьори или бъркам

    каква е цената на дифузьорите съответно откъде могат да се закупи още 1 комплект - ще ми спести малко "сделане"

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Тръбичките ги взех за 60 лв. заедно с долната част на кутията за филтъра, но са втора ръка, новите не знам откъде могат да се намерят и дали изобщо някъде ги продават. Трябва някой ден като имам време да ги снимам целите, ама все отлагам и...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •