Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Имам питане за 75 на газ

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default Имам питане за 75 на газ

    Имаше една тема за 75ци на газ, ама там освен да се псуват разни хора нищо полезно не прочетох.
    Имам 75 1.6 с карбуратори и се чудя дали да й слагам газова уредба /че много скъп тоя бензин /. Колата не е хич лоша, а е непродаваема и ако искам нещо по-икономично трябва да се откажа от тая марка изобщо...
    Нека да каже някой, който си е сложил газова уредба, моля!
    Струва ли си? Колко е разхода с такава? Има ли в София кой да я настрои като хората? И колко струва такава уредба?

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Здравей, приятелю! По оная тема предишната за 75 на газ май и аз бях "хранил" . Ще ти кажа какво знам аз. На брат ми колата - Алфа 75 2000 кубика с карбуратори Деллорто беше на газ преди да се докопам до нея. Пре нея имаше една дупка във долната метална част на кутията на въздушния филтър. От там влизаше маркуч от изпарителя. От там той се съединяваше с една медна тръба, която се разделяше на четири края. Всеки от тях беше набутан навътре в карбураторите. При това изпълнение брат ми е бил много доволен от вървеж и разход. Има варият с 4 плочки да се сложат между въпросната метална кутия и карбураторите. Едни колега от форума кара кола като на брат ми с такива плочки. Имам и още един познат кара една 75 1800 пак с плочки и е много доволен и твърди че му харчи 10 на 100. Това е което знам за карбураторни алфи на газ. Знам и още нещо , че моята може и да я карам веднъж в месеца, ала ще е на бензинннннн .
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Благодаря! Аз вече 2 години и нещо я карам мойта така, за да не обиждам марката. Хубаво, ама аз въртя доста с нея и то все на градско и започва вече да ми излиза през носа. В момента положението е такова - или газова уредба или друга кола /не алфа/.
    Вече почти съм го решил, остава да се консултирам с Илиян и да видя колко ще трябва да извадя за уредбата.

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колко ти харчи колата, че ми стана интересно.
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    9

    Default


    Абе съвсем нормално си харчи - през лятото ако не й давам зор успявам да сваля на 12 на 100. През зимата в задръстванията или ако се заиграя нещо отива към 14.

    Аз имам и един друг въпрос, гледам че явно ги знаеш... Като повечето алфи и моята нещо стърже като включвам втората, доколкото разбрах, някакви синхронизатори... не съм виждал разглобена скоростна кутия та не знам какво предствлява. Чух и друга версия, сменяли се разни пластмаси, правела се профилактика /за около 100тина лв./ и закрепваш положението за 2-3 години

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Става оффтопик, ако имаш ICQ ми се обади там да строшим някой трансаксиален лаф. Иначе те питах за разхода за да си напарвиш сметка дали ще ти е по ефтино на газ, защото там имаш допълнителни разходи.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Posts
    11

    Default Относно газта за75

    Пичооо , аз знам кой може да ти даде точна информация по въпросът за ГЪЗта на тия ,,ХАЛИ,, има един пич у,,Факултето ,,Краси се казва и той има две -три стари Alfi едната от тях еточно 75 1800 и емного готина червена счерни лайсни и е оригинално с ГЪЗ от Италия ,та отнего съм чУВАл че колата се държи добре и на ГЪЗ , то и мойта ЛАМЯ е на по евтино гориво ама файда НЕМА!!! РАЗХОД 16 на 100 . Пичът има имного части за тия старите БАБИ мене ме прати при него едно момче което бачка при,, италианот,,та на неговата кола гледах некви тръби влизат вкарбураторите .

    Колега, бях останал с впечатлението, че умееш да се изразяваш грамотно. Няма да толерирам подобен стил на изказвания!
    алфа ромео 145 1,4 боксер

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default Re: Относно газта за75

    да наистина основните варианти са 2
    - плочки
    - медни тръбички

    понеже и моята щайга ще минава на двойни карбуратори
    проверих някои неща

    хубаво е тръбичките да влизат чак до клапите
    но за да не заемат толкова място в дросела тоест да се сплеснат

    след това ще трябва тези 4 тръбички да бъдат обединени като има някакъв 4-пътник който е към 10лв и между този разпределител и изпарителя идва 1чен регулатор за количеството газ

    това което съм виждал е 4 дупки пробити на филтърната кутия
    след това се вкарват 4 маркуча малко по големи от дупката така че да се запънат здраво и да не смуче въздух под филтъра
    и към маркучите вече се забучват тръбичките

    това е като инфо което имам

    а аз лично ще имам доста повече проблеми защото нямам филтърна кутия, а ще трябва да я "изобретявам" за да мога да запазя и "фуниите" така както са

    ето ги и моите лакоми бебенца
    http://195.230.14.14/LKB/05.03.2006/IMG_34.JPG

  9. #9

    Default

    Aлекс, виждал си решението при Райдъра за 4 вертикални - плочки (макар че той така и не я кара после)
    Номера става.
    пред Админите... със сапун !

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default Re: Относно газта за75

    Quote Originally Posted by alexma3x
    да наистина основните варианти са 2
    - плочки
    - медни тръбички

    понеже и моята щайга ще минава на двойни карбуратори
    проверих някои неща

    хубаво е тръбичките да влизат чак до клапите
    но за да не заемат толкова място в дросела тоест да се сплеснат

    след това ще трябва тези 4 тръбички да бъдат обединени като има някакъв 4-пътник който е към 10лв и между този разпределител и изпарителя идва 1чен регулатор за количеството газ

    това което съм виждал е 4 дупки пробити на филтърната кутия
    след това се вкарват 4 маркуча малко по големи от дупката така че да се запънат здраво и да не смуче въздух под филтъра
    и към маркучите вече се забучват тръбичките

    това е като инфо което имам

    а аз лично ще имам доста повече проблеми защото нямам филтърна кутия, а ще трябва да я "изобретявам" за да мога да запазя и "фуниите" така както са

    ето ги и моите лакоми бебенца
    http://195.230.14.14/LKB/05.03.2006/IMG_34.JPG
    ако ти на тая кола и сложиш газ и си пробиеш тея карбуратори
    то ти си наи сбъркания тунер в българия и защо изобщо се слага тунинга с газта на едно място дори и на думи

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: Относно газта за75

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    и защо изобщо се слага тунинга с газта на едно място дори и на думи
    И аз секи път тва питам Има един от ланчия форума дето тунингова дедра турбо и сега иска да и тури газ убиии ме ако моа ги разбера тея .... ааа има и един тука дет си купи турбо кола да и тури газ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Sandanski
    Posts
    102

    Default

    Е аз бях автора на оная старата тема 75 на газ - е вече се научих да пиша. Аз карам с плочки -вече към 20 000км.С плочки не опитвай - няма смисъл.Като поразпитах тук там се установи че с медни тръбички е много по-добре - така казват, а с плочки не сам чул никой друг да кара освен мен.И аз ще ги махам въпрос на време е.Чух и за още една преработка на 75 за газ - преработване на целия всмукателен тракт за един карбуратор(не знам от какво) и там по стандартния начин.
    75 2,0 '85
    75 2,0 TS
    Corsa A 1,4
    Corsa A 1,6 GSI

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default Re: Относно газта за75

    джейми при мене с плочки няма да стане заради фуниите

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    ако ти на тая кола и сложиш газ и си пробиеш тея карбуратори
    то ти си наи сбъркания тунер в българия и защо изобщо се слага тунинга с газта на едно място дори и на думи
    тук никой не говори за тунинг, а и карбураторите няма да ги пипам - всичко ще е така направено че да няма интервенции по тях
    тръбичките ще навлизат в дроселите и ще направя така че за 1 мин да могат да се извадят

    аз лично нямам предубеждения към газта - само съм спечелил до сега от нея
    с моите километри които навъртам на година /над 40 000 което са близо към 2700лв / спестените пари отиват за много по-смислени неща по колата, а не в нечий джоб седящ в Кайен или пък за държавата, която и без това се чуди как да ме цака повече.

    все пак колата ми е ежедневка и с моя тежък крак няма да мога да се оправям с разходите
    газта си я слагам да мога да си върша работата сравнително евтино
    и да се придвижвам от точка до точка, а като стане време и място бензина е винаги на преден план

    искам да си карам колата, а не да я изкарвам събота или неделя с газта това е възможно - разхода ми е 11л градско и 9 извън
    на бензин съм към 14 и извън 8, а карам само на 100 октана
    всеки може да си направи сменката

  14. #14
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Хайде, да не се отклоняваме от темата. Всеки има право да си прави с колата каквото иска. Аз лично съм против газта, но това си е мое мнение. Нека да дадем на Сокол каквато информация имаме, пък той да си прецени. Не, че няма да се опитам да го разубедя .
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by alex
    ук никой не говори за тунинг, а и карбураторите няма да ги пипам - всичко ще е така направено че да няма интервенции по тях
    тръбичките ще навлизат в дроселите и ще направя така че за 1 мин да могат да се извадят
    ти след като си минал 100 ..... км на газ предполагам 4е ти е ясно какво се случва с един карбуратор които се кара на газ или и това трябва да ти обясня и защо си мислиш 4е всекидневната кола е подходяща за тунинг но тя си е твоита прави каквото искаш ама аз ако си купя карбуратори за 400+ лева е няма ги карам на
    газ да знаеш по добре едно друго жигули за 500 лева на газ и си пътуваааииии

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •