Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Фабрична аларма

  1. #31

    Default

    Здравейте.Аз също имам 156-ца с аларма но при мен проблема е че,когато я заключа след 5 сек.започва да пищи все едно има отворена врата,проверих по вратите някое от ключетата да не ми прави бела но всички работят.Не съм ходил да я гледа някой,който разбира защото в момента нямам време.Имам една лампичка на таблото която премигва и една на касетофона,която при изключен касетофон също премигва.Ако някой е имал същия проблем моля да сподели.

  2. #32
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Reiki View Post
    Здравейте.Аз също имам 156-ца с аларма но при мен проблема е че,когато я заключа след 5 сек.започва да пищи все едно има отворена врата,проверих по вратите някое от ключетата да не ми прави бела но всички работят.Не съм ходил да я гледа някой,който разбира защото в момента нямам време.Имам една лампичка на таблото която премигва и една на касетофона,която при изключен касетофон също премигва.Ако някой е имал същия проблем моля да сподели.
    самата кола заключва ли се или се отключва веднага след това?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #33

    Default

    заключва се и стои заключена но започва да пищи,имах едно ауди б4 преди това от италия с италянска аларма то беше така,когато някоя от вратите не е затворена добре при заключване изпищява по продължително и след 5 сек.задейства алармата а,когато всичко е както трябва при заключване звука е както при отключване.

  4. #34
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    До колкото съм скромно запознат - сензор на багажника не прави контакт и макар багажника да е заключен/затворен плътно, въпросният сензор (прекъсвач) не отчита, че е затворен багажника и съответно - алармата се активира когато се усети...

    Мен ми е Хикс цялата история за алармата понеже в купето имам обемни сензори, в двигателния отсег има сирена/пищялка, ключове с копчета, централното заключване/отключване кара мигачите да мигат -- но аларма няма като такава.

    Цялата схема изисква да се посети електричар по авто аларми и да се плати..
    Last edited by Kiber; 01-02-2011 at 17:02.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  5. #35
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by Kiber View Post
    До колкото съм скромно запознат - сензор на багажника не прави контакт и макар багажника да е заключен/затворен плътно, въпросният сензор (прекъсвач) не отчита, че е затворен багажника и съответно - алармата се активира когато се усети...
    Не е вярно,при такъв случей дори да си забравил врата да я затвориш добре.След като чуеш сигналът че алармата е активирана от 5 до 10 сек се чува същият сигнал с който те предупреждава че имаш нещо отворено,а алармата не се задейства.При колегата може да му прави белята обемния датчик ако се е прецакал или де да знам,иди да ти я види някой който разбира от фабричните аларми(че има и такива хорица).
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  6. #36
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Здравейте, четох доста теми по въпроса за алармите били те фарбични или не . Аз имам следния проблем: алфичката ми пристигна с аларма директно от Италия ( дистанционното е квадратно, само с две копчета и отзад пише само GT ) , ходих при няколко "алармаджийй " и всичките бяха единодушни, че това е фабрична аларма. Самата аларма нещо се развали, започн
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Здравейте, четох доста теми по въпроса за алармите били те фарбични или не . Аз имам следния проблем: алфичката ми пристигна с аларма директно от Италия ( дистанционното е квадратно, само с две копчета и отзад пише само GT ) , ходих при няколко "алармаджийй " и всичките бяха единодушни, че това е фабрична аларма. Самата аларма нещо се развали, започна да дърпа от тока на акомулатора и се принудих да я изключа ( комтролера е закачен под предния капак, по средата на горната греда и си има отделно малко ключе ) . Някога ми беше попаднала някаква тема, че можело да се вгради алармата в клуча и да стане като при по-новите модели ( сгъваем ключ с 3 копчета ) . Моят ключ е без никакви копчета по него . Инетересъва ме дали мога да "вградя" клуча в подобно дистанционно и евентуално да ме насочите на някъде ?

    Мерси предварително за съдействито

    П.С. става въпрос за колата от подписа
    Last edited by bankeraclub; 24-03-2011 at 12:55.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •