Page 25 of 25 FirstFirst ... 15232425
Results 361 to 375 of 375

Thread: Османската империя и България

  1. #361
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Нищо бе, той комунизма е виновен за османското иго /робство/ и комунистите са го докарали и даже овчия манталитет пак те /комунистите/ са го въвели, а пък "великите" сили ми те от кога се опитват да ни "оправят" /най вече анално, по мое мнение/ ма ние кат сме си комунистически копелета....

  2. #362
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    Нищо бе, той комунизма е виновен за османското иго /робство/ и комунистите са го докарали и даже овчия манталитет пак те /комунистите/ са го въвели, а пък "великите" сили ми те от кога се опитват да ни "оправят" /най вече анално, по мое мнение/ ма ние кат сме си комунистически копелета....
    Щом толкова харесваш комунистите , защо невърнеш външния дълг на България.Това наследство от кого мислиш е?

  3. #363
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Чета ви от доста време без да кментирам. Е как всички сте залитнали в двете крайности и се "запенвате" само като видите/прочетете, че някой не мисли като вас!?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  4. #364
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз не се запенвам, щото си имам мои ценности, но никой до сега не ми отговори, което е тъжно!
    Четете, бе!
    Четете, а после се просмуквайте и линейте от омраза!
    Четете Ботев, Каравелов, Стамболов, Захари Стоянов,Михалаки Георгиев, Елин Пелин и Чудомир.Вазов, ГЕО Милев и Вапцарив.Смирненски и ...
    Абе поне им запомнете имената и прочетете рецензиите за тях!
    После си дайте отговорите !
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #365
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Според теб излиза, че само глупостите се записват!
    Интересна мисъл!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #366
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Аз не се запенвам, щото си имам мои ценности, но никой до сега не ми отговори, което е тъжно!
    Четете, бе!
    Четете, а после се просмуквайте и линейте от омраза!
    Четете Ботев, Каравелов, Стамболов, Захари Стоянов,Михалаки Георгиев, Елин Пелин и Чудомир.Вазов, ГЕО Милев и Вапцарив.Смирненски и ...
    Абе поне им запомнете имената и прочетете рецензиите за тях!
    После си дайте отговорите !
    Колега! Нима не разбра, че според някои капацитети, литературата няма място в тази тема! А историята е преекспонирана от множество историйки /мн.ч./,които някой прочел някъде и решил да покаже оригиналност като ги използва с цел да се "дебатира", а в същтност се създават дразги!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  7. #367
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Щом толкова харесваш комунистите , защо невърнеш външния дълг на България.Това наследство от кого мислиш е?
    Държавите които не са и помирисвали комунизъм пак си имат външен дълг.

    ---------- Post added at 15:10 ---------- Previous post was at 15:08 ----------

    http://news.data.bg/4/economics/8798...B5%D1%82%D0%B0

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  8. #368
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Щото той не е функция от потребността, а от това, че просто трябва да плащаш лихви!Тоест да те дерат.Ако не ти увира главата, има много начини!Нуриега, Саддам най-яркия- Чаушеску!
    Последния немирник,верно , че народа му гладува 10-12 години, ама остави Румъния без заеми!
    Съвсем естествено му главата!
    Та да се поучат останалите!
    Политическата система няма нищо общо!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #369
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Щото той не е функция от потребността, а от това, че просто трябва да плащаш лихви!Тоест да те дерат.Ако не ти увира главата, има много начини!Нуриега, Саддам най-яркия- Чаушеску!
    Последния немирник,верно , че народа му гладува 10-12 години, ама остави Румъния без заеми!
    Съвсем естествено му главата!
    Та да се поучат останалите!
    Политическата система няма нищо общо!
    Това не го разбрах. На един заем винаги му се плаща и лихва и главница. При едни от тях лихвата и главницата се плащат заедно, при други първо лихвата и накрая цялата сума на главницата.

  10. #370
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Павка, важното е да те накарат да вземеш заем!
    Тоест да им плащаш лихви!
    Като не ти увира главата да взмеш заем, ти я режат и идва следващия, който ще вземе заем!
    Виж, че всички реклами на банките ти внушават, колко е престижно да имаш заем!
    Даже тъпака с анцунг(за официален) ти казва надменно:
    - Днеска трябва да правя банка!
    Демек да внася пари, ама за него е върха на сладоледа!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #371
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    Нищо бе, той комунизма е виновен за османското иго /робство/ и комунистите са го докарали и даже овчия манталитет пак те /комунистите/ са го въвели, а пък "великите" сили ми те от кога се опитват да ни "оправят" /най вече анално, по мое мнение/ ма ние кат сме си комунистически копелета....
    Колега напълно си прав комунизма е виновен за всичко и за овчия манталитет ,за разпада на нацията за упадъка на държавата и за Бойко Борисов ....
    Alfa 155 2.0 16v

  12. #372
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Комунизма е нанесъл непоправими щети на всички държави където е властвал и във всички области на обществено политическия живот включително в прочита на историята не само за османската империя ами изобщо....
    Всички държави са пострадали но в различна степен което е в следствие на манталитет-народопсихология, и простотия.Или както се казва в една от любимите ми поговорки - Прост народ слаба държава !
    Съчетанието на трите фактора : османско робство ,комунизъм и простотия обаче е синергизъм-многократно усилване на ефекта на трите заедно от колкото всяко по отделно в подкрепа на това ми твърдение ще посоча Държавата Гърция, където е имало само два от трите фактора, а имено: простотия и османско робство. Резултата е, че дори когато са зле са по-добре от нас където синергитично са съчетани и трите фактора: османско робство, комунизъм и простотия. Това пък от своя страна дава обяснение на явления като царе , бойко борисовци ,сидеровци ,янета и тем подобни .
    Разбира се такова тълкуване на нещата е твърде примитивно но дава една обща представа - или ако използваме една модерна вносна дума дава макрорамката на пъзелчето България .
    Last edited by dimo; 04-05-2010 at 16:26.
    Alfa 155 2.0 16v

  13. #373
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Комунизма е нанесъл непоправими щети на всички държави където е властвал...

    Абсолютно прав си колега.
    Наскоро прочетох една книга на Димитър Мантов:Хан Крум.Още тогава сме имали една хубава черта, а именно да убиват всеки който знае повече от ханове и боили.Евала на нас и до ден днешен не сме я загубили.Почетох малко и от Ботев.Чудех се кои повече е мразел, джорбаджиите предатели или турците.Също така ми хареса разказа на Алеко Константинов:Пази боже сляпо да прогледа.Докато не убием егоизма в себе си няма да се оправим.

  14. #374
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Няма шанс да се пробие по редовен начин, това съм го изпитал на собствен гръб. Не си ли човек на когото трябва няма да станеш директор, пък лошото е, че останки от комунистите държат почти всичко.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  15. #375
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми те последните 10-15 мнения не са спам, ма само на Владо ще му набием камбаната щото е комунистическо копеле, ма то спаменето е само за "развитите демократи"....

    А иначе не знаех че през 14-15 век е имало комунисти в България, та да накарат тоя народ да трае игото, ма що бе дай да видим тая работа със световната история, няма ония немчета Маркс и Енгелс /и оня Томас Мор - ингилизина/ да се кичат със славата че са "изнамерили" комунизма - не са я, ние сме и сме въвели "празните глави и мътния поглед" с който русенската пенсионерка възпя "...Оооо ГЕНЕРАЛЕ..."

Page 25 of 25 FirstFirst ... 15232425

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •