Results 1 to 15 of 15

Thread: Към колегите с така наречените кристални(лексус тайп) задни стопове......

  1. #1

    Default Към колегите с така наречените кристални(лексус тайп) задни стопове......

    ......имам следния плах въпрос......след автомивка пълнят ли ви се стоповете с вода.......значи вече съм отчаян, всичко е уж уплътнено със силикон, запушил съм всички фуги отвън като нарочно задържах да влезе силикон и навътре, от към багажника фугите и отворите също са олепени и напълно залепени(буквално шпакловани с силикон), но се пълни, и нищо не помага, лошото е че не мога да разбера откъде......на двете коли съм с такива, само десен стоп на червената не се пълни с вода......постоянно вадя крушките да се изпарява водата, тръгна да карам, забравя че не съм ги вкарал, много гадна работа......някой има ли подобни ядове????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ......имам следния плах въпрос......след автомивка пълнят ли ви се стоповете с вода.......значи вече съм отчаян, всичко е уж уплътнено със силикон, запушил съм всички фуги отвън като нарочно задържах да влезе силикон и навътре, от към багажника фугите и отворите също са олепени и напълно залепени(буквално шпакловани с силикон), но се пълни, и нищо не помага, лошото е че не мога да разбера откъде......на двете коли съм с такива, само десен стоп на червената не се пълни с вода......постоянно вадя крушките да се изпарява водата, тръгна да карам, забравя че не съм ги вкарал, много гадна работа......някой има ли подобни ядове????
    Аз си мисля точно защото стопът не "диша", затова ти се изпотяват.
    Виждал съм на всички стопове и фарове "дренажи" така, че да не се образува конденз.
    Бях си свалял и чистил фаровете на 155-цата като след това ги бях яко залепил. При дъжд и автомивка се потяха. Направих малка дупка, голяма колкото кърфица (~2мм) от вътрешната страна и постепенно изчезна конденза и спряха да се потят.

  3. #3

    Default

    Баси потенето трябва да е, два от тях събират по 2-3 мм вода, през стъклото се вижда, и каква е логиката само след миене да се "потят".......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Е не са ли ти грозни тея фарове. Мен лично въобще не ми харесват. Виждал съм доста на различни коли и наистина много от тях имат влага вътре и си мислех че е така щото са "made in china" и не са уплатнени. Ама от това което прочетох разбирам че проблема не е в оплатнението ами само в трите думички "made in china"

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    По една дупка правиш в най-ниската точка на фара и това ти решава проблема. Примерно фи3 - абе квато бургия имаш под ръка малка
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6

    Default

    Това е краен вариант....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    две дупки са по добре от една ,а като краен вариант можеш да си сложиш оригиналните стопове които не страдат от такива болести и са поне 1000 (хиляда )пъти
    по красиви от тези голф тайп ли бяха какви ли .
    Alfa 155 2.0 16v

  8. #8
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Aз на 164-та ей така мазах силикон,мазах и вода,водааа...
    накрая махнах мазалото и всичко си дойде на място(за фаровете имам предвид)
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Това е краен вариант....
    Не е
    трябва да има вентилация
    при теб по някаква причина липсва и това е най-лесното решение
    освен това не се вижда от никъде
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Аз си мисля точно защото стопът не "диша", затова ти се изпотяват.
    Виждал съм на всички стопове и фарове "дренажи" така, че да не се образува конденз.
    Бях си свалял и чистил фаровете на 155-цата като след това ги бях яко залепил. При дъжд и автомивка се потяха. Направих малка дупка, голяма колкото кърфица (~2мм) от вътрешната страна и постепенно изчезна конденза и спряха да се потят.
    А аз пък мисля,че след като се поти значи е влязла влага.Може да е минимално но е влязла.Имал съм такъв проблем и след като открих процепа през който влиза тази влага и го лепнах със силикон се оправи всичко.

    Ники огледай ги хубаво тея стопове да нямат някъде почти незабележима цепка и оттам да се пълнят...с маркуча като я миеш пълнят ли се?
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  11. #11

    Default

    Стоповете няма да ги махна, щото ме кефят......на тоя етап не мисля и да ги дупча, явно ще търся проблема, и ще мацам със силикона......
    Мерси за мненията.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    А аз пък мисля,че след като се поти значи е влязла влага.Може да е минимално но е влязла.Имал съм такъв проблем и след като открих процепа през който влиза тази влага и го лепнах със силикон се оправи всичко.

    Ники огледай ги хубаво тея стопове да нямат някъде почти незабележима цепка и оттам да се пълнят...с маркуча като я миеш пълнят ли се?
    Тц!

    Можеш да си направиш опит - вземи празно и сухо пластмасово шише. Затвори го много добре и залепи със силикон около капачката. След това го сложи в хладлника за няколко минути. Веднага след това го изкарай на парното ..... и така 2-3 пъти. Ще видиш какъв е резултатът
    След това, както е залепено шишето, му направи 1-2 дупки - някъде и повтори опита.
    После напиши каква е разликата

    Ето това е решението:
    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Не е
    трябва да има вентилация
    при теб по някаква причина липсва и това е най-лесното решение
    освен това не се вижда от никъде

  13. #13

    Default

    Колеги - на тоя етап знам какво е конденз, колите са били от студено на топло, от сухо на мокро, от дъжд на слънце и обратно......това се получава само след автомивка, иначе никога......и не е конденз, а вода - пълни се с вода......2-3 мм се събира......това ако е конденз, аз съм Дачия......плюс това те си има откъде да си дишат, погрижил съм се за това.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Колеги - на тоя етап знам какво е конденз, колите са били от студено на топло, от сухо на мокро, от дъжд на слънце и обратно......това се получава само след автомивка, иначе никога......и не е конденз, а вода - пълни се с вода......2-3 мм се събира......това ако е конденз, аз съм Дачия......плюс това те си има откъде да си дишат, погрижил съм се за това.....
    Това е друга бира

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз големи ядове брах с тоя конденз като си правих фаровете ГТА...А тогава не валеше дъжд! Беше си яко жега и дори в най-големия пек, те се потяха ли потяха и се събираше бая водица...

    Та в този ред на мисли и аз бях омазал ОБИЛНО със силикон, който явно беше някакъв боклучив, защото според мен той бе главния виновник за парите във фара....Дефакто...смени силикона с някакъв "квалитетен"

    Как ги изцерих фаровете...Отварях им капаците и оставях колата на най-слънчевото възможно място с фарове към слънцето И така я държа цял ден...Вечерта като се поскрие слънцето хоп и затварям капаците Процедурата се повтаряше около седмица, докато напълно изгоних (изпарих) влагата, парите от силикона и прочие...

    А това, че въпросното явление се получава само на автомивка...Според мен има и голямо значение с каква вода я къпеш колата...Студена, хладка, Топла ? Това също съм забелязал, че влияе на запотяването на стъклото
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •