Results 1 to 9 of 9

Thread: студена и топла прекъсва и гасне

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    12

    Default студена и топла прекъсва и гасне

    значи и студена и топла прекъсва и гасне как е примерно в три хиляди оборота изведнъж отива на нула и гасне (на газ) на бензина не съм я пробвал ай понякога гърми ,но рядко , бях на майстор отвара стъпковото моторче каза че няма да гасне вече но тя сега ми мени оборотите и пак си гасне ..

    колата 1.4 8v 1994година

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by svetlioman View Post
    значи и студена и топла прекъсва и гасне как е примерно в три хиляди оборота изведнъж отива на нула и гасне (на газ) на бензина не съм я пробвал ай понякога гърми ,но рядко , бях на майстор отвара стъпковото моторче каза че няма да гасне вече но тя сега ми мени оборотите и пак си гасне ..

    колата 1.4 8v 1994година
    Колега, пускането на темата е малко прибързано от твоя страна. Първото и най-важно е да разбереш дали изобщо работи на бензин, и дали създава същите ядове. Ако работи на бензин, значи си за газаджия, ако не, тогава вече може да се търси решение.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,първо добре дошъл,защото те засичам за първи път!
    Боби -33 го каза правилно,но и аз съм бил новобранец тука,за това ще разширя въпроса.
    Първо уточнявай за какъв модел и с какъв мотор е колата.После или преди това се поразрови и потърси сходни теми.Има обилен материал.Ако не намериш,каквото ти трябва,поне ще видиш, как се поднасят въпросите,за да те разберем и да ти помогнем.
    В твоя случай дай още инфо и тогава ще се обадят и останалите и ще започнат да ти задават смислени въпроси за да се открие "белята"
    Успех!
    Мордохай!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    12

    Default

    проблема май се оказа от акумулатор умряла клетка досега карам с един малко по здрав каточели понамали доста гасенето ...

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А на мен ми се струва, че проблема ти е в клемите на акумулатора и като сте ги поочукали при смяната, се е пооправил проблема.
    При тебе е задължително, да опресниш всички връзки и клеми.Както плюсови, така и масите!
    И още извън темата, но много важно!


    Това , че двама модератори са ти сръмжали да даваш повече информация, не означава, че трябва да се гипсираш!Отговаряли сме ти като колеги и юзери!То тука има и по-големи дзверове!
    Питай смело и давай инфо!Колкото и да е шантаво!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Kostadin`
    Guest

    Default

    зачисти си клемите с шкурка и ги намажи с грес

  7. #7
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Е сефте пък чувам с грес точно да се мажат клемите... С масълце съм ги мазал в спешни ситуации ама с грес никога не съм и пробвал...
    И за да не съм офтопик съвсем, струва ми се по-скоро на проблем с газовата, тя и моята от време на време почва да гасне след стабилно каране по паветата. Просто изпарителя се разцентрова, едно леко врътване на болта за оборотите и всичко влиза в нормата.
    Last edited by McNicko; 15-03-2010 at 19:55.

  8. #8
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Мажат се,на една червена барака с 1.7 мотор съм ги мазал и на транспортера ми да не окислява...........за по-добър контакт на акумулаторната клема и латун съм слагал.
    Last edited by Kostadin`; 15-03-2010 at 20:03.

  9. #9
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Ако е графитна грес още по добре.Почистване на клемите със шкурка и контактен спрей обаче си мисля аз.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •