Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Не ми работи прибора за налягане на маслото

  1. #1

    Default Не ми работи прибора за налягане на маслото

    Колеги откакто съм я взел си мисля да го оправя.Къде се намира тоя датчик?В книгата за ремонт на 155 го дават някъде под тръбите на изпускателния колектор ама нещо съм кьорав че не мога да го намеря.Отделно от това ако е изгърмял тоя датчик някой може да ми продаде такъв от някоя 155 на части.В каталога намирам два типа единия е 0.3Бара а другия е от 0 до 8.Втория е този който ми трябва нали?
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  2. #2
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    отидох и си купих за 10 лева от жигила направих му преход от 12 мм на 10мм и работи без грешка ,поне до сега.В един магазин на александраауто оригинален ми казаха цена от която ми се завъртя свят,в маг. ''кьосер'' казаха 67 лв.-немски някакъв.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  3. #3
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Първо за себе си уточни какво точно нети работи. Датчика под изпускателния колектор е за минималното налягане на маслото а като индикация на таблото е една червена лампичка. Другия който е за измерване на моментното налягане колегата ти обесни как да го ъпгрейдваш и като показание на таблото е стрелкови прибор със скала от 0 до 8 атмосфери.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  4. #4
    започва да се пристрастява jandarm's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    plovdiv
    Posts
    43

    Default 155

    Не ти трябва "втора ръка" , вариянта ладов с преправяне е удачен ! Успех ...
    PB 4044 ХН

  5. #5

    Default

    Нека да е ладов няама претенции но искам да разбера къде се намира за да видя къде е грешката.След малко утивам пак да ровя.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  6. #6

    Default

    ето то го датчика
    Click image for larger version. 

Name:	ar2.JPG 
Views:	155 
Size:	35.2 KB 
ID:	40176
    Alfa Romeo 155 1.8TS Cuore Sportivo

  7. #7

    Default

    Точно там е , намерих го!Гледах за него под колектора ама изпускателния.Намерих същия (много подобен) ладов за 13 кинта.Сигурно ли е че ладовия е 12мм а моя е 10?Иначе ладовия е 0-8 кг/см2 точно като нашите.Някакви опълнителни обяснения около смяната?
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  8. #8

    Default

    Сигурното е че, ладовия няма да стане при тебе без преработка.
    Last edited by Cuore_Sportivo; 21-02-2010 at 13:45.
    Alfa Romeo 155 1.8TS Cuore Sportivo

  9. #9
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    преходник 14х1,5 -> 10х1
    ...или направо пренарязване на резбата на ладовия...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    ...или направо пренарязване на резбата на ладовия...
    по-добрия вариант
    Alfa Romeo 155 1.8TS Cuore Sportivo

  11. #11
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    И последният вариянт, който колегите от 164 раздела предлагат на по ентусиазираните от нас е отремонтиране на стария. Ето линк към темата със снимчици как изглежда от вътре:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...?t=9911&page=6

    П.П. Дайте надолу в страницата и ще видите снимките на колегата, който го беше разглобил. Моят също го разглобих и отремонтирах. Беше се откачила пластинката която движи стрелката и го отремонтирах супер, супер лесно.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  12. #12
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    И последният вариянт, който колегите от 164 раздела предлагат на по ентусиазираните от нас е отремонтиране на стария. Ето линк към темата със снимчици как изглежда от вътре:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...?t=9911&page=6

    П.П. Дайте надолу в страницата и ще видите снимките на колегата, който го беше разглобил. Моят също го разглобих и отремонтирах. Беше се откачила пластинката която движи стрелката и го отремонтирах супер, супер лесно.
    Не си заслужава разправията с отварянето!!!Аз моя го отворих и какво намерих вътре ,беше си му дошло времето ,беше се проял "резисторния" елемент!!!Ладов е най-добрия вариант
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #13

    Default

    То и аз го отворих и кво да намеря вътре?-Масло!Т.е. не става за отремонтиране.Ся проблема идва че немога да намеря кой да ми дялне една нова резба на ладовия.За преходник да не говорим.Всички "Майстори-Стругари" казват едно и също:"Ей ти ся как ми объркваш работата..." или "Тва не ми е работа да го правя....".Нямам думи направо.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  14. #14
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Разглабянето е точно 10 мин, а то във всички има масло, само трябва да го измиеш и след това няма грижи.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  15. #15

    Default

    Всичко вече работи.Направиха ми преходник от 14х1,5->10х1,0.Стария го изчистих но не тръгна.Сега тоя на студен мотор показва 6 бара а на загрял мотор показва 1,5 до 2 бара което е по добре от това да не показва нищо.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •