Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Алармата...

  1. #1
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Алармата...

    Колеги, имам питане към тези от вас които разбират от електроника. Става въпрос за алармата на баща ми. Алармата е италянска, дойде си с колата и нямаше проблеми до преди 3-4 месеца. От няколко обаче, има едни прогресивно нарастващ проблем, който зачестява. Когато колата е загряла и съотвтно и модулът на алармата, който е в коша се понагрее при заключване вместо да присветнат мигачите и да изгаснат след това, тези от дясната страна остават да светят постоянно. И при каквито и да е опити проблема остава докато не се изчака да се охлади колата, като да речем се отвори капака. Проблемът е някъде вътре в алармата, защото когато я изключа и мигачите огасват, при включване веднага светват отново. Това ме навежда на мисълта че някой от електронните елементи или вътре в модулчето е сдал. Било изсъхнал кондензатор(да речем), пробил трансзистор или нещо друго, което като загрее и започва да не си върши работата както трябва. Тази вечер ще проверя реленцето, което подава ток, за да захрани релето за мигачите, но не вярвам да е то. Ето малко снимки: http://dafuse.snimka.bg/automobiles/...64084.17485023
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  2. #2
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Хайде колеги, неможе никой да не разбира от електроника...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    пробвай с релето първо,вероятно залепва.
    точка

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    пробвай с релето първо,вероятно залепва.
    Ако релето е с две двоики контакти тогава може и да прави то проблема!!!Все пак се казва ,че само десните мигачи остават да светят а не всичките!!!Принципно в алармата има реле а след това трябва да се разклонява (с диоди примерно) +са.Трябва да се проследят кабелите от ляв и десен мигач дали влизат по отделно в алармата!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    обикновено се прави с допълнително свързано реле за мигачи което е с две линии вътре и е вързано паралелно на основното реле за мигачите.виж дали при теб е така и направо сменяй релето.
    точка

  6. #6
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    На снимките като да се виждат 3 двойни релета и едно мощно за блокировката.
    Има логика само ако се командва оригинално централно. Двойни релета в този корпус не се намират толкова лесно за съжаление и ако срещнеш трудност с намирането само кажи.

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    обикновено се прави с допълнително свързано реле за мигачи което е с две линии вътре и е вързано паралелно на основното реле за мигачите.виж дали при теб е така и направо сменяй релето.
    Излиза ,че от алармата излиза един кабел които отива в реле (така го пиша защото на снимките не виждам да има такова реле) за мигачи което дефакто ги управлява тях!!!
    Ако е така и аз мисля ,че е въпросното реле!!Просто трябва да се намери къде е...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точно така. това мъничкото управлява обикновено реле за мигачи щото товара е над 100 вата.
    точка

  9. #9
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    точно така. това мъничкото управлява обикновено реле за мигачи щото товара е над 100 вата.
    Само не разбрах от собственика кога спира да свети десния мигач!!!Когато деактивира алармата или когато и откачи буксата!?
    Last edited by mimouzunov; 22-02-2010 at 18:16.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #10
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Така го увъртяхте , че и човек дето разбира ще се обърка...
    Мигачите си се захранват от реле вътре в алармата, но на гледане няма как да познаеш дали е с 2 независими нормално отворени контакти, или е разделено с диоди - трябва мерене.
    Може да проследиш кое е релето по цвета на кабелите дето излизат от него(от буксата де, от нея до релето са писти), обикновенно са 2 сини или 2 жълти кабела.
    А проблема със сигурност е в релето.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Така го увъртяхте , че и човек дето разбира ще се обърка...
    Мигачите си се захранват от реле вътре в алармата, но на гледане няма как да познаеш дали е с 2 независими нормално отворени контакти, или е разделено с диоди - трябва мерене.
    Може да проследиш кое е релето по цвета на кабелите дето излизат от него(от буксата де, от нея до релето са писти), обикновенно са 2 сини или 2 жълти кабела.
    А проблема със сигурност е в релето.
    Напротив!!! С гледане може да се разбере дали са разделени мигачите с диоди и дали релето е с два чифта контакти вътре!!!Ако алармата е направена като хората ще е точно така както казва Колев и така както си мисля аз!!!
    Не споря ,че твоя начин няма да работи напротив ,при мен е точно така!!!
    Дори и да е разделена с диоди това не обеснява защо светят само десните постоянно!
    Трябва да се зарови и да види от мигачите дали два кабела влизат в алармата или един това е... (така си мисля аз)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Имах предвид, че не може да познаеш релето, дали е с 2 независими контакта или с един. Затова трябва мерене...
    Относно външните релета - излезте от този филм. Почти всички аларми от "90-те насам са с вградени релета за мигачите. Единствено за имобилайзера използват външно реле понякога. Специално тази от снимките и имобилайзера е с вградено. За мигачите най вероятно е едното бяло реле (вляво на снимката) до по-голямото черно. Имайки предвид дефекта дето описва колегата, релето е с 2 независими контакта.
    Успех.
    Last edited by Ilko Ivanov; 22-02-2010 at 19:44.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    май ще се окаже че релето е с две линии и е това черното на сименс което създава проблеми. това фв ли е колега,давай повече информация
    http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=174543
    точка

  14. #14
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Да колега ФВ е Винету (Венто ). Днес го свалих това черното реле - наистина е с двойни контакти. Взех ново, което обаче не беше съвсем същото и го монтирах(малко талибанско стана ама да видим дали ще работи). По контактите нямаше очевиден нагар, но единия беше леко, как да кажа абразивен( сякаш точно е залепвало и се е галванизирало от подвижния върху неподвижния контакт, но поради това, че няма товар нее нагаряло). Иначе мъничкото реле управлява фабричното си реле за мигачите което е в таблото на колата( поне така мисля аз, защото гледах една схема според която изходите към мигачите не са точно там където са тези на черното реле), но аз нещо не и вярвам на тази схема, защото е правена от някакъв руснак, дето не го знам на колко водки е бил. Другият вариянт е да е с външно реле и това бялото да го управлява, но не ми се вярва.
    П.П. Утре ще пиша какво е станало.
    Last edited by Da_Fuse; 24-02-2010 at 00:00.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    то същото реле е невъзможно да намериш - особеното му е че е на 6 волта. най-добре е схема да се види и тогава ще се разбере или да се проследят кабелите. те хората от линка с форума на фв щом са имали проблем със същото реле и дефекта е същия,значи е то. някаква недомислица има в схемата за да залепва точно тоя контакт.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •