Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Возене на дете на предна седалка

  1. #1
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default Возене на дете на предна седалка

    Здавейте.До колкото си спомням на предната седалка деца под 7г. може да се возят само със столче.Голямата ми дъщеря е на почти 5 и има само седалка.Въпроса ми е дали КАТ може да се заядат,че съм я сложил отпред?Виждал съм кошнички и седалки сложени с гръб към движението,но само седалка не съм.Ако някой може да ми отговори ще съм много благодарен.

    П.С. Когато се вози отзад винаги и става зле и за това искам да видя как ще е отпред.
    Last edited by mitaka_cs; 25-02-2010 at 19:56.

  2. #2

    Default

    Отпред не се разрешава (дори и в столче)

    "Раздел ХХV
    Обезопасителни колани, защитни каски, системи за обезопасяване на деца
    Чл. 137а. (1) Водачите и пътниците в моторни превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение, използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са оборудвани.
    (2) Могат да не използват обезопасителни колани:
    1. бременните жени;
    2. лицата, чието физическо състояние не позволява използването на обезопасителен колан;
    3. водачите на таксиметрови автомобили, когато превозват пътници в рамките на населеното място;
    4. инструкторите - при управление на автомобила с учебна цел.
    Чл. 137б. (1) Системите за обезопасяване на деца в зависимост от теглото на децата, за които са предназначени, се класифицират в пет групи:
    1. група 0 - за деца с тегло под 10 кг;
    2. група 0+ - за деца с тегло под 13 кг;
    3. група I - за деца с тегло между 9 и 18 кг;
    4. група II - за деца с тегло между 15 и 25 кг;
    5. група III - за деца с тегло между 22 и 36 кг.
    (2) Системите за обезопасяване на деца се подразделят на два класа:
    1. пълен клас, който включва комбинация от ленти или гъвкави компоненти с осигуряваща ключалка, регулиращи и присъединителни устройства и в някои случаи допълнителна седалка и/или защитна преграда, и могат да се закрепват чрез нейната вградена лента или ленти;
    2. непълен клас, който представлява цялостна система за обезопасяване на деца и може да включва частично обезопасително устройство в комбинация с обезопасителен колан за възрастни, който обхваща тялото на детето или задържа устройството, в което детето е поставено.
    Чл. 137в. (1) Пътниците в моторни превозни средства от категории М1, N1, N2 и N3, когато са в движение, използват системи за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани.
    (2) За деца с ръст под 150 сантиметра, които пътуват в моторни превозни средства от категориите М1, N1, N2 и N3, оборудвани със системи за обезопасяване, се използват системи за обезопасяване на деца от пълния или непълния клас по смисъла на чл. 137б, ал. 2, съобразен с теглото на детето в съответствие с чл. 137б, ал. 1.
    (3) В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са оборудвани със системи за обезопасяване, не се допуска превозването на деца под тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150 сантиметра заемат седалка, която не е предна.
    (4) В таксиметрови автомобили, които не са оборудвани със системи за обезопасяване на деца, деца с ръст под 150 сантиметра се превозват на седалка, която не е предна.
    (5) Не се допуска превозването на деца в система за обезопасяване на деца, обърната в посока, обратна на нормалната посока на движение на превозното средство, когато тя е закрепена на пътническа седалка, с предно разположена въздушна възглавница, освен ако възглавницата не е деактивирана.
    Чл. 137г. Системите за обезопасяване на деца трябва да отговарят на изискванията на Правило 44/03 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации или на наредба по чл. 138, ал. 4 относно одобряване типа на нови моторни превозни средства по отношение на обезопасителните колани и на системите за обезопасяване и за одобряване типа на обезопасителни колани и системи за обезопасяване.
    Чл. 137д. (1) Всички седящи пътници на възраст три и повече години в моторните превозни средства от категории М2 и М3, когато са в движение, използват системите за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани. Системите за обезопасяване на деца се одобряват в съответствие с чл. 137г.
    (2) Пътниците в превозните средства от категории M2 и M3 се уведомяват за задължението да поставят обезопасителен колан, когато са седнали и когато превозното средство е в движение. Те се уведомяват за това по един от следните начини:
    1. от водача;
    2. от придружителя или от лицето, посочено като ръководител на групата;
    3. чрез аудио-визуални средства;
    4. с табели и/или пиктограма, поставени на видно място над всяко място за сядане
    .
    Last edited by Pepo; 23-02-2010 at 10:46.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Здавейте.До колкото си спомням на предната седалка деца под 7г. може да се возят само със столче.Голямата ми дъщеря е на почти 5 и има само седалка.Въпроса ми е дали КАТ може да се заядат,че съм я сложил отпред?Виждал съм кошнички и седалки сложени с гръб към движението,но само седалка не съм.Ако някой може да ми отговори ще съм много благодарен.

    П.С. Когато се вози отзад винаги и става зле и за това искам да видя как ще е отпред.
    Момиченчето страда от морска болест. Като пътува отзад да не гледа настрани през прозорците, назад или гърба на предните седалки. Да гледа само напред движението през предното стъкло. Причината също може да е в теб, карай възможно най-плавно, без никакви резки маневри, ускорения, спирай плавно отдалече.

  4. #4
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Благодаря за изчерпателните отговори.Маршрута по който минаваме е София-Берковица.Участъка между Годеч и Берковица е най-лош за нея.2008г. ходихме на море и нямаше никакви проблеми.Жена ми и баба ми са същите,но жена ми се вози отпред и тя няма никакъв проблем.Когато съм с детето разтоянието го вземаме за 1ч. и 40м., а сам в колата съм го вземал за 1ч. и 5м.

    Благодаря пак.Лек ден ви желая.

  5. #5

    Default

    Има медикаменти, включително и хомеопатични, които може да опитате. Обикновено ги наричат 'таблетки за пътуване'. Принципно се приемат 1-час преди пътуване. Попитайте в най-близката аптека, все ще ви насочат към нещо.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #6
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    ИЗвън темата, хомеопатията е пари на вятъра, има препарати против прилошаване
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #7
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Още един глас за тези хапченца - хомеопатични са и ги има в повечето аптеки, действат !
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Аз само да добавя, че вестибуларният апарат реагира различно при различните хора и не бива да се разчита много на тези хапчета Не ми се е налагало да ползвам никога, но така знам от хора, които страдат от морска болест.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    2)
    Чл. 133. (1) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранява се превозването на по-голям брой пътници от определения в свидетелството за регистрация на моторното превозно средство.
    (2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Превозването на деца до 12-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.
    Т.е ако имате столче на предната седалка няма проблеми. Лично мен ме е страх да возя каката отпред и за това си е твърдо отзад.

    Съвет от мен понеже и моята щерка има подобен проблем и при нас помага следното:
    Преди тръгване или гледам да не яде нищо или ако ще хапне да е сухоежбина - бисквити , солети или нещо сходно. Солидното похапване и консумация на течности почти винаги гарантира викането на боата.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Т.е ако имате столче на предната седалка няма проблеми. Лично мен ме е страх да возя каката отпред и за това си е твърдо отзад.

    Съвет от мен понеже и моята щерка има подобен проблем и при нас помага следното:
    Преди тръгване или гледам да не яде нищо или ако ще хапне да е сухоежбина - бисквити , солети или нещо сходно. Солидното похапване и консумация на течности почти винаги гарантира викането на боата.
    По принцип се препоръчва да не е празен стомахът и да не се ядат течни храни, но пак казвам, че си зависи от организма.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Благодаря за съветите.Преди един месец беше болна и трябваше да пие антибиотик.Жената в аптеката ни препоръча Lactocare.Пиел се с антибиотиците , но също така ставал и за пътуване.До сега не сме го пробвали, но живот и здраве в събота мислим да пътуваме и ще го пробваме.В неделя ще пиша дали има ефект.

    ---------- Post added at 13:33 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Т.е ако имате столче на предната седалка няма проблеми. Лично мен ме е страх да возя каката отпред и за това си е твърдо отзад.

    Съвет от мен понеже и моята щерка има подобен проблем и при нас помага следното:
    Преди тръгване или гледам да не яде нищо или ако ще хапне да е сухоежбина - бисквити , солети или нещо сходно. Солидното похапване и консумация на течности почти винаги гарантира викането на боата.
    Благодаря за съвета , но при нас непомага.Пробвали сме да неяде ,само две бисквити, но уви ...

  12. #12
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    (5) Не се допуска превозването на деца в система за обезопасяване на деца, обърната в посока, обратна на нормалната посока на движение на превозното средство, когато тя е закрепена на пътническа седалка, с предно разположена въздушна възглавница, освен ако възглавницата не е деактивирана.

    Предполагам,че ще сложиш детето отпред в посока на движението,за да не му става лошо,поинтересувай се дали трябва да изключиш въздушната възглавница!
    Накъде бях чел,че не е много препоръчително,да се слага малко дете пред AIR BAG!

    Между другото,пробвай да караш по-плавничко и по-леко по тия завои!
    На същия проход,при малко по-енергично каране от моя страна,детето повърна отзад.След това почнах да карам по леко и нямаше проблеми!
    Успех!
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  13. #13

    Default

    Няма оправия тая работа.. С времето ще спре да му прилошава. На повечето малки деца им е по същия начин. И моля те не го тъпчи с хапчета против прилошаване, били те и хомеопатични. Детето си е здраво, право, вие зорлем лекарства да му дадете.
    Lexus IS200

  14. #14
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by alfamicin View Post
    (5) Не се допуска превозването на деца в система за обезопасяване на деца, обърната в посока, обратна на нормалната посока на движение на превозното средство, когато тя е закрепена на пътническа седалка, с предно разположена въздушна възглавница, освен ако възглавницата не е деактивирана.

    Предполагам,че ще сложиш детето отпред в посока на движението,за да не му става лошо,поинтересувай се дали трябва да изключиш въздушната възглавница!
    Накъде бях чел,че не е много препоръчително,да се слага малко дете пред AIR BAG!

    Между другото,пробвай да караш по-плавничко и по-леко по тия завои!
    На същия проход,при малко по-енергично каране от моя страна,детето повърна отзад.След това почнах да карам по леко и нямаше проблеми!
    Успех!
    Мерси колега за съвета , но нямам AIR BAG отдясно.

  15. #15

    Default

    Аз като бях малка и аз имах тези проблеми неможех да патувам, особено, ако има завои, но с времето всичко отшумя. Сега много рядко ми става лошо и то само когато е мн задушно в колата. Много се притеснявах като карам да не ми прилушава, но нищо ми няма )) Соред мен не и давайте хапчета колкото са полезни толкова са и вредни
    .::se la vita fosse eterna..! tu per chi vivresti ?::.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •