Results 1 to 14 of 14

Thread: Скърца заден ляв амортисиор ...

  1. #1
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default Скърца заден ляв амортисиор ...

    Здравейте колеги От 2 дена ми се появи едно гадно дразнещо скърцане на гума от задно ляво колело... оказа се,че скърцането идва от амортисьора. ?!??! някакви идей,защо се е появило това скрибуцане дразнещо ? Като се движа по пътя съм като някой Жигулка? скръц скръц Амортисьора като го натисна на ръка после си се връща бавничко. Мисля, че е здрав.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  2. #2

    Default

    Не е амортисьор, тампони на носачи е. Лятото минах по тоя път, голямо скърцане беше и при мен, сменяй ги с унибал от екстрийм. За по сигурно пак провери в някой сервиз, но поради факта, че са доста на брой трудно се установява от къде точно е скърцането, аз за по сигурно смених всичко, макар,че знаех точно кой тампон скърцаше.
    Last edited by Доко; 23-02-2010 at 19:05.

  3. #3

    Default

    Определено е тампон,на алфичката са ми здрави ама на другата кола сменях.Майстора се счупи да мрънка,не знам при алфите дали лесно се сменя,гледай да не отидеш при скъпчии да те оръсат за "труд"

  4. #4
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Споменах,че е амортисьор 10000% свалях го днес и като натискам и клатя колата не скърца нищо всички тампони са ми здрави ! Амортисьора го свалях и като го свия на ръка скръцва. Оставих без амортисиор като я клатя нищо не скърца сложих го и пак почна.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  5. #5
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Споменах,че е амортисьор 10000%
    Ми що питаш тогава, купи си един амортисьор и си го смени.

  6. #6
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Quote Originally Posted by Magiosnika View Post
    Ми що питаш тогава, купи си един амортисьор и си го смени.
    Интересува ме каква може да е причината да скърца ? Амортисиора е газов и е здрав.

    И колега по един не се сменят сменят се 2 едновременно били те предни или задни.
    Last edited by Jorkkoo; 24-02-2010 at 00:57.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Интересува ме каква може да е причината да скърца ? Амортисиора е газов и е здрав.

    И колега по един не се сменят сменят се 2 едновременно били те предни или задни.
    да и аз като теб когато правя нещо или го правя както трябва или не го правя Амартисъора е здрав казваш.Ми тогава що скърца?Или не е здрав или не е той проблема Аз мисля,че проблема са тампони по окачването,но ти твърдиш,че не са.Скърцането е характерно точно за тях,все едно звук от стара дървена врата,не смазана,такова скърцане нали?Аз не съм монтъор,не съм ти видял колата,но така както го описваш според мен са тампони.

  8. #8
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Абе човека каза, че е свалил амортисьора и като го натисне - скърца. А без него колата не скърца.
    Защо продължаваш да го убеждаваш, че не е амортисьора?
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #9
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Скърца още докато седна в колата и докато се движа при най-малка неравност... просто самия ход на амортисиора скърца. Иначе возията на колата си е както преди. Знам как вози кола с изпуснали амортисиори дори съм карал такава с 3 изпуснали... няма вкарване в пътя все едно си на батут подскача из целия път.

    Някакви мнения от добре запознати колеги с амортисьори,че на мен не ми идва на ума защо скърца пустия ми ХамУртисьор?
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Абе човека каза, че е свалил амортисьора и като го натисне - скърца. А без него колата не скърца.
    Защо продължаваш да го убеждаваш, че не е амортисьора?
    Щото си е променил поста,в началото обясняваше само за скърцането отзад или аз така съм го разбрал.А като е амортисоира и го знае,сменя ги и няма да скърца.Скърца за смяна сигурно де да знам защо

  11. #11
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Ъп Някакви нови мнения от някой сблъскал се със същото препядствие, било то и с друга кола ?
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  12. #12
    Младши алфист Sun's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    16

    Default

    При мене почна да скърца като мърдам волана ,от какво е някои знае ли ?

  13. #13
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Може да е от кормилна рейка, каре или хидравличната помпа но само предполагам!
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  14. #14
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Ъп Някакви нови мнения от някой сблъскал се със същото препядствие, било то и с друга кола ?
    Мисля, че освен да го/ги смениш няма какво да направиш...
    Имах подобен проблем на Пунто - имаше потропване отзад. Свалих амортисьорите - не са изпуснали, но имаха луфт в самото стебло и там чукаше.
    Съответно проблема се реши с нови.
    Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •