Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 88

Thread: Алфа GT ?!?!?!?

  1. #1
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default Алфа GT ?!?!?!?

    Здраве желаем, момци !
    Запътил съм се да купувам кола и съм набелязал и Алфичката GT ... търся тука, ама почти нищо не намерих за нея ... светнете ме малко ... как е като поддръжка, някакви фабрични дефекти ... Говорим разбира се за 1.9 JTD ...
    Също преди бях харесал и 159, но след като почетох малко ... отказах се да ви кажа
    Надявам се и да кажете ... като отида - къде и какво да гледам !

    Мерси предварително на отзовалите се !

  2. #2
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Ся като почетеш и от ГТ ше се откажеш няма страшно. Кое те отказа?
    ГТ си е 156 с други ламарини.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  3. #3
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    След като бях на крачка да се сдобия с GT, останах доста изненадан, че цената на колата е определена предимно от дизайна. До този момент, все си мислех, че има подобрения от по-старите модели /156,147/, но уви. Откъм двигател, дизела е доста надежден. За ходовата част можеш да получиш подробна информация, прочитайки за 156.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  4. #4
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    Прави са колегите, аз имам 147 и вътре е 1:1 със ГТ...

    И аз преди време мислех да взимам ГТ, но практически разлика със сегашната ми 147(освен външно) аз не намирам.

    А цената е двойна!
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  5. #5
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Ся като почетеш и от ГТ ше се откажеш няма страшно. Кое те отказа?
    ГТ си е 156 с други ламарини.
    Ами колега ... принципно бях харесал 3 коли - 159, Ланча Тезис и Е класа W 211 ...
    Е извинявай ... принципно мерцедеса е пенсионерски, ама вътре е доста по-готин от 159ката ... Алфите като цяло вътрешният дизайн ме кефи, ама на тази 159ка ... не знам ... просто ме отблъсна ... доста надалеко ... Четох и за тез 2007ма година, някакви отрицателни отзиви ... а предвид моя кеш от около 20 000 ... отивам на по-старички и се плаша
    Тезиса още ми е вариант, ама като знам, че в България са 15 и ме е страх, като някой на паркинга ми одраска калника ... освен, че ще разбера кой е ... после трябва да го пращам до Италия за нов ...
    И като, че ли ... Мерцедеса остава най-вероятен вариант
    Благодаря на всички взели участие

  6. #6
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    Quote Originally Posted by Ichkin View Post
    Ами колега ... принципно бях харесал 3 коли - 159, Ланча Тезис и Е класа W 211 ...
    Е извинявай ... принципно мерцедеса е пенсионерски, ама вътре е доста по-готин от 159ката ... Алфите като цяло вътрешният дизайн ме кефи, ама на тази 159ка ... не знам ... просто ме отблъсна ... доста надалеко ... Четох и за тез 2007ма година, някакви отрицателни отзиви ... а предвид моя кеш от около 20 000 ... отивам на по-старички и се плаша
    Тезиса още ми е вариант, ама като знам, че в България са 15 и ме е страх, като някой на паркинга ми одраска калника ... освен, че ще разбера кой е ... после трябва да го пращам до Италия за нов ...
    И като, че ли ... Мерцедеса остава най-вероятен вариант
    Благодаря на всички взели участие
    колега, ако позволиш, но мисля че за Мерцедес от предпоследната Е класа е малко трудно да намериш читава за 20 бона, а и ще е 2002-3
    не знам какво не ти харесва 159-ката интериорно, но има по-изчистен стил и никак не е зле
    от 3-те бих ти препоръчал 159 1.9 или 2.4 дизелова версия, но това е както казах мое мнение ти си имаш парата ти си преценяш

  7. #7
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Колега ... така е ... има няколко екземпляра 2003та година на под 150 000 км. ... ръчни скорости ... смятам, че поне една ще излезе читава ...
    Другото, което е - разбира се, че дизел ... за друго гориво не съм и помислял
    И все пак ... за това съм пуснал темата - за да видя и вашите мнения

  8. #8

    Default

    Колега вземи си 156-ца от 2003-2004. И интериора интериор и визията визия, а и ще ти излезе доста под 20 000, а и ще си намериш 1,9 мултиджет или още по-добре(от моя гледна точка) 2.4 175 коня..
    Ето примерни... Страшни красавици за около 11-12К другото до 20 за стягане и тва онова и си цар

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...913&f1=details
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...310&f1=details
    Last edited by ReLeFNIQ; 24-02-2010 at 19:51.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  9. #9
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Колега вземи си 156-ца от 2003-2004. И интериора интериор и визията визия, а и ще ти излезе доста под 20 000, а и ще си намериш 1,9 мултиджет или още по-добре(от моя гледна точка) 2.4 175 коня..
    Ето примерни... Страшни красавици за около 11-12К другото до 20 за стягане и тва онова и си цар

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...913&f1=details
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...310&f1=details
    Добре, де колега - а ти какво ще кажеш за 166 ... Мен лично повече ми харесва от 156цата ?
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...192&f1=details

  10. #10
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Quote Originally Posted by Ichkin View Post
    Добре, де колега - а ти какво ще кажеш за 166 ... Мен лично повече ми харесва от 156цата ?
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...192&f1=details
    Още по-добре си се ориентирал!
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  11. #11

    Default

    Ами да ще кажа "да" особено с тоя мотор . Макар да е малко по-претенциозна откъм ремонти.Окачването и по-скъпо ама иначе е много готина лимузина. Незнам какво търсиш голяма или по-малка кола затова..
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  12. #12
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Ами да ще кажа "да" особено с тоя мотор . Макар да е малко по-претенциозна откъм ремонти.Окачването и по-скъпо ама иначе е много готина лимузина. Незнам какво търсиш голяма или по-малка кола затова..
    Е ... от всичките, които изброих само GT-то е по-спортна ... Е класа, Тезис, 159 ... всичкото по-лимузинки ...
    Ама ... вие вместо да ми помогнете да елиминираме някоя друга, ми слагате сега още 2 коли да оглеждам - 156 и 166

  13. #13
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Ichkin View Post
    ...
    Ама ... вие вместо да ми помогнете да елиминираме някоя друга, ми слагате сега още 2 коли да оглеждам - 156 и 166
    Ами какво очакваш - тук е Алфа форум, всички са болни

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Хайде и моето мнение.
    Изобщо не гледай 156, 147 и 166. Това са коли с концепция края на 90-ге години и да дадеш 12-15 000 лв не си струва изобщо.
    159-ката има доста по-голяма вероятност след 2-3 гидини да я продадеш отколкото 156 и 166. Те вървят в момента по 5 000 лв и пак не могат да се продадат, така че или 159 или Мерцедес (тука винаги има пазар). Алфа се купува или до 8-10000 лв или над 20 0000 лв. Другото ще е набутване огромно.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  15. #15
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Ichkin View Post
    Е ... от всичките, които изброих само GT-то е по-спортна ... Е класа, Тезис, 159 ... всичкото по-лимузинки ...
    Ама ... вие вместо да ми помогнете да елиминираме някоя друга, ми слагате сега още 2 коли да оглеждам - 156 и 166
    Алга Ромео 156, Алфа Ромео 147 и Алфа Ромео ГТ са едни и същи коли - двигател, окачване и т.н.
    Първо излиза 156 - спортен седан ... следван от 147 - спортен хечбек и няколко години по-късно GT - спортно купе ...

    Алфа Ромео 166 почти няма общо с горепосочените ... само като двигател ...

    Като всички коли 2-ра употреба, карани по нашите пътища и с нашите горива, имат определни проблеми - окачване, дебитомери, дюзи и т.н.

    Ако очакваш да си купиш 4-5 год. кола, която да караш още толкова и нищо да не й правиш, то със сигурност няма такава марка
    Много хора си продават колите преди да сменят съединител, ремъци, дискове, окачване и т.н., като ги продават уж по-изгодно. Новият собственик е много "щастлив", че си е купил изгодна 3-4 год. кола
    Следва смяна на окачване, съединител, спирачки, ремъци и т.н. и ... за теб става най-трошливият автомобил

    BTW ... Тая Е-класа за кои става въпрос, защото ако си харесал четириочко, то по-голям кенеф от него няма ... дори и като чисто нов

    Ланча Тезис ... много яка кола! Според мен е супер луксозна, хубава возия, много глезотии и стил ... яка кола с две думи
    Малко са такива екземпляри, но не съм чел да имат някакви сериозни дефекти и оплакване - все пак е най-високият клас на Ланча!

    Като цяло, колега ... Е-класа, Алфа Ромео 159, Алфа Ромео GT и Ланча Тезис са доста различни коли.
    Не очаквай от алфисти да ти препоръчат ... КИА или СЕАТ, примерно

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •